Zëvendësi i Albin Kurtit: Nuk më përzuri njeri, s'pranova vetë që të vi në Tiranë në takimin e organizuar nga Rama

17 Korrik 2023, 12:09Politika TEMA

Zëvendësi i Albin Kurtit: Nuk më përzuri njeri,

Në përgjigje të interesimit të Top Channel, këshilltari për Media në zyrën e zv.kryeministrit të Kosovës, Klisman Kadiu ka deklaruar se pjesëmarrja e Besnik Bislimit në takimin joformal nuk ka qenë e planifikuar e aq më pak e konfirmuar.

“Lajmi i djeshëm për pjesëmarrjen e zëvendëskryeministrit Bislimi në takimin joformal në Tiranë nuk është i vërtetë. Nuk ka qenë i planifikuar e aq më pak i konfirmuar.

Meqë nuk ka patur asnjë konfirmim nga zëvendëskryeministri Bislimi, atëherë nuk ka mundur as t’i refuzohej pjesëmarrja apo prania e tij. 

Prandaj edhe raportimet nga disa media shqiptare në lidhje me refuzimin nuk janë gjë tjetër veçse spekulim dhe duke qenë i tillë veç mund të spekulojmë për origjinën e tij”– u shpreh Kadiu.

Liderët e rajonit së bashku me komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, do të drekojnë në mesditën e të hënës, në takimin joformal, ku do të diskutohet për Procesin e Berlinit.

Pjesëmarrjen në takim e kanë konfirmuar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, si dhe kryetarja e Këshillit të Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës, Borjana Kristo.

Kryeministri Kurti, sipas një komunikimi të Qeverisë së Kosovës, nga dje po merr pjesë në edicionin e 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI, që mbahet në Greqi.

32 Komente

 1. S
  Sqepari

  Inat psikopatesh

  1. F
   Fener Zizi

   Vet Vendosja duhet te nderroj Emrin ne Vari Karin se te gjithe .Byth@ira qenkan

   1. S
    ShkelXeni bythqir vellai orangutangut Gita

    Vertet qe nje demaskim te tille deri në tallje bythe Vetem Edi Rama mund ti rezervonte nje bylmezi turqeli si Albin trangulli me bajraktar. Edi ja derdhi bam bam ketij pseudo patrioti te kthyer ne UDBash qe nga koha e inxhinierise ne Prishtine.

   2. A
    AbdulaQim Mehmedi

    Ky forumi ku vajti Al Bin i me kujton kupat e gazetes “Bashkimi” e “Puna” …për nga rendesia. Edi Rama bravo te madhe për degjenerimin qe i bere mberurines Arabo-Marksiste Albin spiuni UDBs.

   3. K
    Kosova zemra e Serbisë

    Këlysh kurvash...Sloboja i ka fajet.

    1. k
     karamahmuti i albanis

     bislim,bismilah o allah,edhe ky eshte shqiptar apo mbeturin turke e harruar ketu,ne kohen e sulltaneve

     1. s
      shqiptari

      Ky Bislimi eshte dhi e zgjebosur,por mban dhe bishtin perpjete.Qelbet bashke gropen septike Kurti

      1. T
       Tutje sikter!

       Lajm i gezuar,ndryshe do qelbesh Tirana,nga era e hapjes se sendukut tere myk. te tradhetise shekullore te ndrimit te emrit,te ndrimit te atdheut dhe te fese.

       1. M
        Mondi

        Me mire keshtu.Bislimi eshte Debil i lindur.Vetem pamja e tij kur godet me shishe uji ne Parlament ,tregon gjithcka kush eshte.Lerini Kurvat e Kurtit te hane ate qe po mbjellin :Urrejtjen.

        1. R
         Raimond Vlonjati

         Shum mire ja bere, qe nuk shkon. Rama eshte nje fytyre e poshter pro serbe

         1. F
          Fener Zizi

          Rajmond Xhaxhai te @ire Mamane ,sot e tutje Babait thuaji Xhaxha dhe Xhaxhait Baba.

         2. R
          Rrnofte LEXHENDA ! dhe ..KOQEVAREt

          Kur ju vuri Serbi perpara si dhi te zgjebosura Shqiperise i thonit Atdheu Meme. Pastaj. ..kalova zallin. ..te.....kalin. Perfundimisht Koqevaret kane zgjedhur LLUMIN ne qeverisje.

          1. R
           RAIFI

           Po dhe kemi pasur banesat nga 500 marka,po rri e mos e trego vetën çfar lahperi je.

          2. Roberto

           Nje shprehje e vjeter qe mu kujtua tani thote: " Ne se do ti vesh botes zjarr,merr nja dy a tre kosovare". Me vjen keq se edhe ne Shqiperi ka te tille plot por keta qenkan te pa cipe.

           1. R
            RAIFI

            Kosovarët ta bënë shtetin shqiptar more m.t.Ismail Qemalin deshën ta gjuajnë në det vlonjatet,thonin duam Turqinë të tjerët duam Greqinë dhe 400 trimat e Isa Boletinit i zdapën dru halldupet dhe ruajtën Qeverinë e Ismail Qemalit deri në krijimin e Policisë.Ju akoma jeni me historinë fallso të Enver Hoxhës.

           2. M
            Mosmirenjohes dhe si thote Bini. .TE TRASHE

            Kur Bini eshte MUT ti je MUTI I Mutit.

            1. k
             kaiser

             te dhjer por krenar ama.

             1. D
              Dyli

              Na plasi kari se s erdhi Albin trapi dhe Bislim koqja.

              1. R
               Realisti

               Injorancë tejet limiteve të universit!! E pabesueshme cfarë ka Kosova në krye të shtetit.

               1. N
                Niko Pe-pambuku

                Saliu ne kohen e "mbreterimit" te tij ndau Verium me Jugun e Shqiperise, Ed Droga ka ndare Shqiperine me Kosoven edhe Miloshevici nuk arriti te bente kete kete gje.

                1. L
                 Lunxherija

                 Me kujtohet kur i vuri Serbi perpara Une me disa shoke shkuam te kopeshti zollogjik ne Tirane ,ku ndihmuam per ngritjen e cadrave ku populli vella i Kosoves do strehoheshin provizorisht Aty pashe se bashke me ta kishte dhe sume djem te rij ne moshe dhe nuk dejonin te afroheshin per ndihme,por sorollateshin neper kamp A thua se ne nuk po punonim per ata Shume familje shqipetare i moren ne shtepit e tyre, por nje pjese e mire e tyre unuk ishin mirnjohes u kerkonin familjareve kumoditet dhe lluksQe atehere e kuptova se Ata nuk jane mirnjohes

                 1. V
                  Vlora

                  O Lincheri, edhe pa ndihmen tende dardanet nuk do te vdisnin... Po ti mire qe nuk ju ndihmove ashtu sic ke ndohmuar popullin çam. Shqio se Janulla po ua fut nga jugu e deri ne Shkoder. Ti gec Shiprise ndihmoj

                 2. B
                  Beni

                  Rrac me te poshter ne ballkan se turkokosovaret ska.

                  1. R
                   RAIFI

                   Rracë e poshter dhe anti shqiptare greko-arumunet që dominojnë Shqipërinë.

                  2. S
                   Sllavokomunistet-Turko-Mongole

                   Rilidjes mund t'ju shajsh nane, babe, moter etj etj dhe s'ju ben aspak pershtypje....ama ju preke Ramovicin t'sulen si hijenat nga c'do tastiere kompjuteri..sindroma e Stockholmit shpjegon jo vec faktin pse jemi populli ma i varfen n'Europe por dhe shume gjana tjera..shnoshe Partia se tjerat vijne

                   1. z
                    zaku

                    Bere shume mire qe nuk erdhe sepse jeni derra te ndyre dhe do te qelbnit takimin. Ti prandaj quhesh PIS LIM.... Kurti ka krijuar fermen e kafsheve ne qeveri.

                    1. Roberto

                     Viso !Nuk ka nevoje per ti.prekur aty ku nuk mbajne dot sepse c'eshte e verteta Serbia i ka masakruar por mendoni per nje cast ate bashkimin e madh qe shume e trumbetojne,pra Shqiperine e madhe. A mbahet Kosova qe ta kesh ne shtepi??? Lexoni pak me siper c'fare shkruan LUNXHERIA qe te kuptoni se cilet jane Kosovaret te cilet kur u hapen kufinjte tane me boten perendimore duke shfrytezuar varferine tone i moren shqiptaret ne Zvicer,Gjermani,Belgjike e gjetke dhe i futen ne rrugen e droges duke i perdorur si koriere. Ka plot te zeza te tjera qe kane bere KOQE-VARET ndaj "vellezerve" te tyre shqiptare. Gjykoni vete dhe jam i sigurt qe shume prej jush do kene te njejtin mendim .e mua. Sa per "sllavokomunistin" Rama qe thote te Turkfoles aty me lart nuk ka.goje te flase njeri dhe ne nuk jemi askushi ta mbrojne ate pasi ai eshte aq i afte dhe guuximtar sa ta plas direkt ne fytyre pa ju dridhur qerpiku o TURK-SHKALE i llumit te VETVENDOSJES Albiniane.

                    2. V
                     VISI

                     JU QIFT SERBI NEN E MOTER O PLERE

                     1. v
                      vezhguesi

                      Genjen sepse Kurtoviçi te kishte porositur qe tu gjuaje me shishe te gjithe te pranishmeve,apo tu hidhje ndonje gazlotsjelles per tua prishur takimin dhe Rama te deklaroi qe nuk je rang i pershtateshem per te tilla takime.

                      1. R
                       Rexha

                       Të gjithë derrat, një turi kanë. Aq më mirë, dy plera më larg njerëzve, që duan presporitet dhe bashkim, për bashkimin europian. Sot vetëm me paqe dhe nëpërmjet paqes, popujt lidhen dhe jetojnë ditët e zotit. Qafën thefshin këto monstra, kurrë mos i pranoni, izolojini të han kokat e tyre. Ku është parë, aq më shumë në një vënd vllazëror të ngresh parti në një shtet tjetër, për tu bërë bashkë me dy kërrma që ka shqipëria, berishën dhe metën, ku kurta e si kurti, pretendonin të merrnin pushtetin. Shqiptarët i futën hurin mu në të sëmës, dhe i nxorrën si muti në shi me votat që morën, nga disa kosovarë që ju është bërë pashaporta shqiptare por të katapultuar nga kurti për qëllimet e këtij pisi.

                       1. D
                        Drini

                        Nuk te perzun o BISLIM, po nuk te qasen, demek nuk te ben kabull. Shife nga emri BISLIM, o robt o arabi i qelbur.

                        1. U
                         Ushtari.

                         Me gjithe keto veprime qe vetem ju e dini perse i beni dhe ata qe ju urdherojne te beni keshtu a e dini ca po beni po beni ate qe ne nje te ardhme jo te larget te tjeret do te thone ( e po varja kush merret me me ju) I thone nje shprehje (kur te vine mend nuk ti hane me as qent) Por Kosova nuk e meriton qe ju ta coni deri ne ate pike.

                         Lini një Përgjigje