28-vjeçari u vra në oborrin e banesës me plumb në kokë. Flet i afërmi: Pashë nënën e tij që qante!

18 Shtator 2022, 19:11Rajoni TEMA

 

28-vjeçari u vra në oborrin e banesës me plumb në

Gent Asani është 28-vjeçari, i cili u ekzekutua me plumb në kokë në oborrin e banesës së tij pasditen e djeshme në Tetovë, Maqedoni e Veriut.

 Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 19:30 të pasdites, ndërsa nuk dihen ende autori/ët e krimit. Sipas dëshmitarëve, viktima ka qenë duke u kthyer në banesë kur rreth 10 metra larg portës së shtëpisë është qëlluar me armë zjarri në kokë. Ai u dërgua në spital, por nuk i mbijetoi dot plagëve të marra.

“Rreth orës 19:40 në SPB -Tetovës është raportuar se në Spitalin e Gostivarit “Ferid Murad” është sjellë 28-vjeçari G.A. nga Gostivari, i cili ka qenë i lënduar me një plagë hyrëse-dalëse me armë zjarri në kokë. Atij i është dhënë ndihma mjekësore, por iu nënshtrua plagëve të marra. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, njoftoi policia.

Një familjar i viktimës, i cili ka qenë dëshmitar në vendngjarje, ka rrëfyer momentet e krimit. Ai tha se i ndjeri kishte kontaktuar pak çaste përpara se të vritej me familjarët dhe më pas ka shkuar në shtëpi. Por teksa ka qenë duke hyrë në oborr, 28-vjeçari është qëlluar me armë.

“Isha në shtëpi dhe papritur dëgjuam zëra nga shtëpia e viktimës. Dola në ballkon dhe pashë nënën e tij duke qarë pranë viktimës. Ai ishte i shtrirë për toke. Vrapuam dhe bashkë me disa persona të tjerë nxituam ta dërgojmë në spital. Pasi e dorëzuam tek njësia e urgjencës, pak minuta më vonë na njoftuan që viktima nuk kishte shenja jete”, rrëfeu dëshmitari për mediat maqedonase.

Familjarët dhe të afërmit e tij janë shprehur se i riu ishte person i qetë dhe nuk kishte armiqësi me askënd.

1 Komente

  1. f
    fatkeqi

    Jam nga te paktet qe e kuptoj ate nene ...

    Lini një Përgjigje