FOTO/ Kush janë edukatoret dhe kuzhinierja që dhunuan 3-vjeçarin në çerdhe

19 Shtator 2023, 14:52Rajoni TEMA

FOTO/ Kush janë edukatoret dhe kuzhinierja që dhunuan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një çerdhe në Fushë Kosovë, ku një 3-vjeçar është dhunuar nga edukatoret.

Ngjarja ka ndodhur në një çerdhe publike dhe është denoncuar nga daja e të miturit, i cili ka publikuar dhe një video ku duket dhuna.

Sipas familjarëve, i mituri dhunohet brutalisht jo vetëm nga edukatoret, por edhe nga kuzhinierja dhe pastruesja e çerdhes.


“Njëra e ka emrin Shkurta, tjerat nuk ua di emrat” ka thënë nëna e 3-vjeçarit sot për “Shqipëria Live”.

 

 

 

 

 

17 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Normalisht qe flitet per rasat arabesh gjaxore..... allah uakbar

  1. N
   Niku

   Po, se greqiret e tu nuk i godasin femijet. Ajo nena qe vrau femijet e saj nga fillimi i vitit dhe hiqej si gjynah deri sa doli e verteta, nuk ishte ne Greqi ajo? Ne nje kazan vloni edhe ti edhe keto. Duhet nje ligj nderkombetar, kush prek femijet ka burgim te perjetshem. Ose t'ju presin allatet qe te mos mund te bejne femije vete se nuk i duhen botes keta lloj njerez. Ferri i pret.

   1. M
    Mese e drejte

    Mese e drejte Komentues Niku.. Vetem Ligji i ndeshkon dhe i ndalon te abuzojne keta plehra..

    1. M
     Mese e drejte

     Mese e drejte Komentues Niku.. Vetem Ligji i ndeshkon dhe i ndalon te abuzojne keta plehra..

     1. M
      Mese e drejte

      Mese e drejte Komentues Niku.. Vetem Ligji i ndeshkon dhe i ndalon te abuzojne keta plehra..

      1. M
       Mese e drejte

       Mese e drejte Komentues Niku.. Vetem Ligji i ndeshkon dhe i ndalon te abuzojne keta plehra..

      2. M
       Meshari

       Sunit te qifsha grune dhe papune. Janulle kancerozi pas meshes kishte urdheru qe pjesmarresit te penetrohen me kar fallco nga prapa. Ptu pederaste evgjito gre qira u shofshi

       1. J
        Janulla Mahmutzidhis

        Po ai robqiri qe vrau edhe qenin edhe gruan me femije ca ishte re Janulla? He me fare shkerdhatash qe jeni ju arabet e greqise

        1. :
         ::::

         Kjo ështe kultura dhe mentaliteti primitive Turko-Otomane-islamik. Në vendet e prapambetur duhet një ligj specjal për mbrojtjen e femive dhe grave.

        2. X
         XXXL

         O Mero Koke-loqja perse nuk i jep te plota pa pulle fotot e ketyre baxhellave ?

         1. S
          Shqiptari

          Cfare ndodhi me ate qe dhunoi nenen e deshmorit? Iku ne Gjermani.

          1. N
           Nure

           Ua kushedi sa jane lodhur per ta rrahur nje femije tre vjec si nuk i ha mortja qelbesira gra .

           1. N
            Nje nene

            I vrafte i madhi zot te treja ato shtrigat. Ua thefte zoti qafen ishalla.

            1. D
             Detari

             te keshillon keq hoxh armandi, allahi osht i modh si ramazoni

            2. d
             daj ceni

             Cfar pret policia me fakte fhe prova akoma nuk i ka arrestuar apo e shtyrin ceshtjen oer ta zbutur turpi i shtetit qe nuk bene gje dhe nenen qe jetonte ne azil e rrafen me shenja po teme kishin rraf nipin tim kudo ne tirane a kosove ha kisha qi nonen dhe gocat te trejave

             1. E
              Ela

              Si mund te dhunohet nje femije 3 vjeç? S'e kuptoj. Kur s'ke nerva te merresh me femije, pse punon ne kopesht ose çerdhe? Gjej nje pune tjeter dhe lerja ne dore njerezve te qete e te edukuar ta bejne ate pune. Dhuna tek femijet duhet te ndaloje si ne shtepi ashtu edhe institucione publike nese duam nje brez te ri te plotesuar shpirterisht dhe menderisht. Po vazhduam keshtu, atehere do rrisim prape monstra dhe historia perseritet me cdo brez. Ju thafte dora. Nese acaroheni nga nje femije, lere te qaje, shko ne nje dhome tjeter e fillo numero deri ne 10 te qetesosh nervat. Kur je qetesuar, kthehu tek femija dhe pyete ngadale pse eshte i/e merzitur. Keshtu shmang cdo lloj keqtrajtimi. Jepi vetes 2 min te qetesohesh e pastaj komuniko. Mundesisht te ulesh ne te njejten gjatesi me trupin e femijes qe edhe ai mos te kete frike prej teje. Keto jane rregullat bazike per njerez qe rrisin femije. A bejne kurse a specializime keto rob apo jo? Apo ec e puneso kush tu dale para? Boll me idene qe edhe ne na kane rrahur kur ishim te vegjel. Nuk na bene ndonje nder. Si kafshet jemi rrit. E shiko ne cfare gjendje jeni sot. Gjeneza eshte familja e kopshti.

              1. E
               Ela

               Si mund te dhunohet nje femije 3 vjeç? S'e kuptoj. Kur s'ke nerva te merresh me femije, pse punon ne kopesht ose çerdhe? Gjej nje pune tjeter dhe lerja ne dore njerezve te qete e te edukuar ta bejne ate pune. Dhuna tek femijet duhet te ndaloje si ne shtepi ashtu edhe institucione publike nese duam nje brez te ri te plotesuar shpirterisht dhe menderisht. Po vazhduam keshtu, atehere do rrisim prape monstra dhe historia perseritet me cdo brez. Ju thafte dora. Nese acaroheni nga nje femije, lere te qaje, shko ne nje dhome tjeter e fillo numero deri ne 10 te qetesosh nervat. Kur je qetesuar, kthehu tek femija dhe pyete ngadale pse eshte i/e merzitur. Keshtu shmang cdo lloj keqtrajtimi. Jepi vetes 2 min te qetesohesh e pastaj komuniko. Mundesisht te ulesh ne te njejten gjatesi me trupin e femijes qe edhe ai mos te kete frike prej teje. Keto jane rregullat bazike per njerez qe rrisin femije. A bejne kurse a specializime keto rob apo jo? Apo ec e puneso kush tu dale para? Boll me idene qe edhe ne na kane rrahur kur ishim te vegjel. Nuk na bene ndonje nder. Si kafshet jemi rrit. E shiko ne cfare gjendje jeni sot. Gjeneza eshte familja e kopshti.

               Lini një Përgjigje