Osmani do përfaqësojë Kosovën në samitin BE-Ballkani Perëndimor

3 Dhjetor 2022, 12:41Rajoni TEMA

Osmani do përfaqësojë Kosovën në samitin BE-Ballkani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të përfaqësojë Kosovën në samitin midis Bashkimit Evropian dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në Tiranë më 6 dhjetor.

Të shtunën gjatë një takimi me ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Sznunyog, i dorëzoi Osmanit kopjen fizike të ftesës nga presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, tha zyra e presidentes së Kosovës.

“Në takim u vlerësua fakti që për herë të parë, ky samit do të mbahet pikërisht në Ballkanin Perëndimor, duke konfirmuar gatishmërinë e vendeve të BE-së për një angazhim më të madh drejt bashkëpunimit dhe partneritetit me vendet e rajonit”, thuhet në njoftimin.

Samiti në Tiranë do të jetë i pari midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e një vendi të rajonit që nuk është në BE.

Policia e Shtetit njoftoi sot masat e marra si dhe rrugët që do të bllokohen të martën në kryeqytet.

5 Komente

 1. S
  Sali qivaçi

  Po kjo torrollake cfare do ne kete Samit. Kosova duhet te perfaqesohet me njerez te mencur, e jo me injorante si kjo sorre. Me mire kjo sorre te marre Moniken, e t shkojne me ndonje klinike jashte shteti, te bejne operacione plastike per tu bere pak femra.

  1. z
   zeni

   Kete anti shqipetare duhet me prit me shqelma ne shqiperi,kjo eshte nje dos qe prodhon vetem mut asgje me shume por e nxjerr nga goja

   1. g
    gashi

    Kjo lopa do perfaqesoi Kosoven....

    1. Çekiçi

     Kjo lopa e Mitovices do ta perfaqsoj jo Kosoven se nuk ka mandat nga Shqiotaret e Kosoves por më urdher te Serbisë dhe te babes Raif do ta perfaqsoj Vuqiqin

     1. s
      sa kosovare do jene prane saliut

      kjo dosa do i bashkohet sali kriminelit ne proteste.

      Lini një Përgjigje