VIDEO/ U vetëvra pasi vrau të shoqen shtatëzënë: Pamjet nga negocimi me Sokol Halilin

2 Dhjetor 2022, 16:00Rajoni TEMA

VIDEO/ U vetëvra pasi vrau të shoqen shtatëzënë: Pamjet

Është vetëvrarë Sokol Halili, i dyshuari për vrasjen e gruas së tij shtatzënë në oborrin e QKUK-së. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten.

Policia e Kosovës si dhe Inspektoriati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet për zbulimin e të gjitha rrethanave të vrasjes së gruas shtatëzënë dhe vetëvrasjes së dorasit.”, tha Xhelal Sveçla në “Facebook”.

Para kësaj Policia e Kosovës ka rrethuar shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes shtatzënë në oborrin e QKUK-së./RTV21

 

2 Komente

 1. A
  Aron

  Nje fundurine me pak. Gjynof per gruan dhe femijen.

  1. J
   Janulla

   Ni mut me pak. E meriton edhe e ëma e tij qe nuk e edukoj at funrrine.

   Lini një Përgjigje