“U martuan për 10 ditë”, kushëriri i viktimës: Edhe familjarët e Sokolit e dhunonin

1 Dhjetor 2022, 17:11Rajoni TEMA

“U martuan për 10 ditë”, kushëriri i viktimës:

Kushëriri i viktimës së Hamide Magashit, e cila u vra një ditë më parë në Prishtinë nga ish-bashkëshorti, në një lidhje telefonike për Top Channel u shpreh se martesa mes tyre është bërë në një kohë shumë të shkurtër.

'Ne jemi kushërinj, divorcin e kanë bërë me rregulla, me ligj, ka ndodhur para 4 muajve, I thanë ke me e lind fëmijën dhe me ia dhënë, prej dhunës u ndanë, ishte i dhunshëm,  ka bërë denoncim në polici, ka pas urdhër mbrojtje.

Unë jo, nuk kam pas kontakt me Sokolin, u martuan shumë shpejt, për një jave, 10 ditë shkoi të jetonte tek familja e tij. Nuk e di si janë takuar, por shpejt ka shku tek shtëpia e Sokolit.

Edhe familjarët kanë ushtruar dhunë. Nuk ka mundur policia me vëzhgu. Ajo ka shku për të ble diçka të vetat, e ka përcjellë ai', tha kushëriri i viktimës.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 18:00 ku Sokol Halili vrau gruan e tij shtatzënë Hamide Magashin 35 vjeçe, të cilën e la të vdekur para maternitetit në Prishtinë.

Çifti ishte martuar këtë vit, por pas problemeve të shumta mes njëri-tjetrit kishin shkuar drejt ndarjes. Sipas familjarëve të viktimës, kjo e fundit kishte gjashtë muaj që mbahej e mbyllur në shtëpi nga bashkëshorti, madje edhe autoritetet kanë qenë të njoftuar në lidhje me abuzimin dhe i kishin dhënë asaj urdhër mbrojtjeje. Halili është ende në kërkim nga policia pasi u arratis pas momentit të krimit.

1 Komente

  1. P
    POSTOJE KOMENTIN

    Ah nusja e gjore, qofte e Xhenetit (Parajses)! Nuk e di qe martohet me vdekjen...E lind edhe e rrisin nena, babai, e ben nuse per kriminelin!

    Lini një Përgjigje