VIDEO/ Fatmir Limaj shpërthen kundër Albin Kurtit për fjalimin në Shqipëri: S’përmendi Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin e Kosovës

1 Dhjetor 2022, 09:16Rajoni TEMA
VIDEO/ Fatmir Limaj shpërthen kundër Albin Kurtit për fjalimin

 

Fatmir Limaj ka kritikuar ashpër Albin Kurtin, për fjalimin e Albin Kurtit në Kuvendin e Shqipërisë.

Ai e ka quajtur hipokrit atë, pasi flet për liri e pavarësi dhe përmend emrat e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit, por nuk guxon të përmendë emrat e Jakup Krasniqit dhe Hashim Thaçit, që luftuan për çlirimin e Kosovës.7 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  i lexoni shkrimet para se të bëni titujt?? "S’përmendi Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin e Kosovës" dhe më pas shkruani"pasi flet për liri e pavarësi dhe përmend emrat e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit, por nuk guxon të përmendë emrat e Jakup Krasniqit dhe Hashim Thaçit, që luftuan për çlirimin e Kosovës."???

  1. J
   Juli

   Eeee akoma merresh me këto katunarët që i thojnë vetes "gazetar" !!!!! Kot nuk i thotë Rama KAZANË. Lexo dhe kupto ndonjë gjë që mundesh.

  2. P
   Pa UCK s'ka Kosove e s'do ket vec Problemeve

   Rrespekt Fatmir Limaj , mbroni Dinjitetin e shqiptarit dhe te Pareve tane , qe luftuan si Burra kunder Hienave perqark Athdeut tone deri ne vetmohim ,sepse ishin Gjak i Kuq Shqiptari , e Kuqa e cila simbolizon Rilindjen e nji Kombi (Prandaj zgjodhen edhe kte Flamur Kue Zi te Paret Patriotet tane Rilindasit tane te Shquar ) nderkohe qe ngjyra Blu eshte ajo e Vdekjes ! - Eshte Koha qe KOmbi shqiptare mos te mbetet Peng i Politikave te Djallit m por tregoje e veproje i bashkuar ,per Amanatine te Pareve tane . Duhet te kuptome se jemi ne Lufte te pashpallur me Hienat qe bejne gjithcka kunder Shqiptareve kudo e me cdo mjet qe disponojne ,prandaj duhet t'i behemi te Gjall dhe Kunderperjigjemi si ne nji fushe Beteje , nji Beteje jona si Shqiptare qe ala s'ka mbaruar . Ngrini perseri Flamurin e UCK-se ne Kosove ,dhe mos lejoni t'ju imponoje Djalli ,cfar gjuihe do flitet ne Vatrat tuaja dhe cfar Veshje duhet te mbaje Kosova . Lavdi Luftetareve te UCK _Zemra e Kosoves

   1. B
    Bukurije Krasniqi

    Nuk quditemi pse jane solidarizu: esadistet, opoZita, SHIK'istat, UÇK'urcat (që asnjë fshat nuk kane mundur me e clirue me 60 mij veterane te rrejshem) me armikun e perbetuar te shqiptareve - Serbin. Albini jau ka qi e po jau qin nonen n'piqke cdo dite e me shume ju shkive qe folni shqip dhe serbis. Po edhe amelikes nese bohet krah me ju e kunder Kosoves ja qin nonen populli me vote 90% e rreh ftyres. Krrkkkkkk deri n'fyt jau rras karin KRYEMINISTRI ALBIN KURTI.

    1. K
     Kosovari Romantik

     O kelbaz uqkurci , per shkak te njerezve si ti kane kullote per 20 vjet kriminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti e Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojne ne burg. Edhe gruja jote se m'ka çı me zor. Ka deshmitar okular qe e kane pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thithe mullarin hahaha. Albini ju ka qite prej taktit krejt. E keni humbë torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qifte robt. Edhe badihava e ke ndrru emnin qaj biri i shkines je qe han mut prej Shumadise, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me e sha Albinin? Ju spiunat e Isa Ramushk Hajnshimit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "Ta çıfté Albini nonen" haaaaaaaaa.???????? LONG LIVE THE KING ALBIN KURTI

    2. s
     shefki

     Komandant Qelikut Respekt {bali} Po nuk i permend se ky e llogarit veten ma te medhenj se Ismail Qemali,Boletini, Thaqi,Krasniqi, Veseli, po ma i madh edhe se ju po edhe se zoti e runa zot prej tina . Shefki Mexhani Sh B A

     1. K
      Kosovari Romantik

      Hahahaha o kelbaz shefkurc uqkurci , per shkak te njerezve si ti kane kullote per 20 vjet kriminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti e Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojne ne burg. Edhe gruja jote se m'ka çı me zor. Ka deshmitar okular qe e kane pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thithe mullarin hahaha. Albini ju ka qite prej taktit krejt. E keni humbë torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qifte robt. Edhe badihava e ke ndrru emnin qaj biri i shkines je qe han mut prej Shumadise, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me e sha Albinin? Ju spiunat e Isa Ramushk Hajnshimit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "Ta çıfté Albini nonen" haaaaaaaaa.???????? LONG LIVE THE KING ALBIN KURTI

     Lini një Përgjigje