Vrau ish-bashkëshorten shtatzënë në oborrin e spitalit, autori refuzon të dorëzohet; vret veten në rrethim

2 Dhjetor 2022, 14:50Rajoni TEMA

 

Vrau ish-bashkëshorten shtatzënë në oborrin e spitalit,

 

Sokol Halili, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij në oborrin e maternitetit Prishtinë, ka vrarë veten.

Ka qenë ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ai që e ka bërë të ditur vetëvrasjen e autorit, duke thënë se pas negocimit me policinë ai ka refuzuar të dorëzohet.

“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten. Policia e Kosovës si dhe Inspektoriati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet për zbulimin e të gjitha rrethanave të vrasjes së gruas shtatëzënë dhe vetëvrasjes së dorasit”, ka shkruar ministri i Brendsëm Xhelal Sveçla.

Hamide Magashi u vra mbrëmjen e së mërkurës në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë, ku priste të sillte në jetë fëmijën e saj, që gjithashtu nuk mundi të mbijetonte. 35-vjeçarja ishte e pajisur me urdhër-mbrojtje nga gjykata.

5 Komente

 1. .
  .

  Ku do ke një islamike potencjali për dhune dhe vrasje ështe shume i larte. Se pse ideologji islamike ështe njësoje si ideologji komuniste. Keto dy ideologji nuke mbijetone dote në paqe dhe lirie.

  1. M
   Mili

   Ke te drejte Pike. Punoje me gjitha nacionet dhe religjionet por keta dallojne nga agresiviteti pavaresisht nga jane, nga trojet tona apo nga lindja. Nje edukate nje mentalitet. Veshtire ti kuptoje njeriu.

   1. I
    Islam

    O klysh kurve bota ka 2 miliard islamik qe te gjith te shkerdhefshin nënën motrat gruan gocen gjith fisit e qirë

    1. R
     Realisti

     O Islam I botës islamike! A shikon paqe në botën islamike? Shtete diktatoriale ku sundon vrasja dhe korrupsioni hapur fare në krye të shtetit. Prandaj dhe gjysma e botës është në varfëri.

   2. G
    Gjyna per ate te ndjeren e re..

    Mbase nxitpi te shkoi ne xhenet se aty e prisnin. 7 Grate e virgjera .. Rahmet past Ajo e ndjera qe iku fare e re...

    Lini një Përgjigje