Stoltenberg turne në Ballkanin Perëndimor, të hënën vizitë në Kosovë

19 Nëntor 2023, 13:59Rajoni TEMA

Stoltenberg turne në Ballkanin Perëndimor, të hënën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të ketë një turne në Ballkanin Perëndimor, duke nisur nga data 19 deri më 22 nëntor 2023.

Fillimisht, Stoltenberg do të vizitojë Bosnje dhe Hercegovinën, Kosovën, për t’u ndalur më pas në Serbi dhe Maqedoninë e Veriut.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se: “Më 19 nëntor, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të udhëtojë në Bosnje dhe Hercegovinë, ku do t’i takojë anëtarët e Presidencës”.

Ndërkaq të hënën, më 20 nëntor, sekretari i Përgjithshëm do të vazhdojë udhëtimin e tij në Kosovë, ku do të ketë takim me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

2 Komente

 1. X
  XXXL

  Per cfare udheton shefi i NATO-s ne keto vende, per te hedhur me shume benzine qe konfliktet e filluara dhe ato qe jane gati te shperthejne me shume?

  1. S
   Salkari

   Shkon te tatoje pulse .....dhe shkon te ato shtete qe shifen lekundje , dhe Albin bytha eshte nja nga ata .....Vetem Lavrovi yt di te udhetoje ?? Eshte Sekretari i NATO s o dybek ....dhe jo neperka Putin qe e ka mendjen vetem te gllaberoje troje ...dhe te kercebije kombe dhe qyteterime .....

   Lini një Përgjigje