Aksident hekurudhor në Serbi, përplasen 2 trena! 20 persona të plagosur

18 Nëntor 2023, 12:16Rajoni TEMA

Aksident hekurudhor në Serbi, përplasen 2 trena! 20 persona të

Një aksident hekurudhor ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Serbi ku një tren pasagjerësh është përplasur me pjesën e pasme të një treni mallrash.


Si pasojë e aksidentit rreth 20 persona kanë mbetur të plagosur. Të dy trenat po udhëtonin nga Novi Sadi për në Bogojevë dhe përplasja ndodhi kur treni i pasagjerëve parakaloi trenin e mallrave dhe goditi vagonin e pasmë.

Sipas mediave serbe, shkaktar i kësaj ngjarje është bërë një gabim njerëzor.  

Komunikacioni në këtë pjesë të hekurudhës është ndërprerë. Për udhëtarët e linjave të tjera është organizuar transporti me autobus.

Lini një Përgjigje