Provokon deputetja, i dhuron deputetit gjerman bluzë me hartën e Kosovës të mbuluar me flamurin serb

17 Nëntor 2023, 17:53Rajoni TEMA
Provokon deputetja, i dhuron deputetit gjerman bluzë me hartën e

Në fushatën elektorale, Serbia duket se po synon të ‘godasë’ Kosovën me qëndrimin e tyre se Kosova është Serbi.

Një ndër to ka qenë dhe kryetarja e Partisë Zavetnica, Milica Djurdeviç, e cila është shfaqur në Budenstagun gjerman, duke i dhuruar një deputeti të AFD-së një bluzë me hartën e Kosovës të mbuluar me flamurin e Serbisë.

Politikania serbe ka publikuar foton në rrjetin e saj social X me mbishkrimin: “Në Gjermani dhe kudo: Kosova është Serbi! Sot në Berlin në Bundestag pata një takim me presidenten e Alternativës për Gjermaninë. AFD është opsioni kryesor sovranist dhe shtet-ndërtues në Gjermani”. 

8 Komente

 1. U
  Universi shpresa ime

  Po KY gjermani çpçk@n e mmas kërkon bëmëndje me ktë propagand. Si mundet tgjermania të dal me dy pozicione edhe pro edhe kundra Kosovës. ? E ka bo foton për ça dollar su puna ktyre tanve që bëj FOTO lart e posht. Politik kurv

  1. b
   ben

   Ku e ka haberin gjermani se cfare i ka dhene kjo prostituta serbe?

  2. B
   Bledi Gjermani

   Afd eshte parti nacionaliste populiste pothuajse e ekstremit te djathte ne Gjermani. Kjo foto ne thelb i demton te dyja palet ne arenen nderkombetare, prandaj jo keq ????

   1. P
    Pickaxhiu

    Po kjo pickgjiza nga na doli ketu?

    1. 2
     2 Plehra

     Te dhjefsha serben ne gjithe gjermanin e mutit.

     1. S
      Stil manipulimesh Serbe !

      Serbet njihen kudo per Intriga ! per manipulime dhe per krime kudo ne Bote ! Nuk e shikoni se si po zvaritet Spiuni sali sa ti keputet peri dhe te perfundje en Rec te shkodres ! edeh kjo bucja serbe do ja kete futur ketij Gjermnait ! se me siguri po ta dinte Gjermani nuk do ja pranonte kete Flamur ! Ja te shikojme ne vijim kure ta dementoje Gjermani mbase kete dhurate ! qe e ka mare dhe nuk do kete patur njohuri ! Serbet e kam fjalen üer Politikanet ! te rine urte se pa EU dhe pa Gjermanine do te ngordhin per buke !

      1. S
       Stil manipulimesh Serbe !

       Serbet njihen kudo per Intriga ! per manipulime dhe per krime kudo ne Bote ! Nuk e shikoni se si po zvaritet Spiuni sali sa ti keputet peri dhe te perfundje en Rec te shkodres ! edeh kjo bucja serbe do ja kete futur ketij Gjermnait ! se me siguri po ta dinte Gjermani nuk do ja pranonte kete Flamur ! Ja te shikojme ne vijim kure ta dementoje Gjermani mbase kete dhurate ! qe e ka mare dhe nuk do kete patur njohuri ! Serbet e kam fjalen üer Politikanet ! te rine urte se pa EU dhe pa Gjermanine do te ngordhin per buke !

       1. t
        troc

        E kane arritur qellimin, terheqin vemendjen me cdo element injorantet e sotem,jo vetem ne politike.Ti jemi mirenjohes Shteteve te Bashkuara te Amerikes se te ishte per Europen KURVE,tani Shqiperia nuk do ekzistonte si shtet.

        Lini një Përgjigje