Ambasadori i Palestinës në Beograd përqafon kriminelin e luftës Vojislav Sheshel

17 Nëntor 2023, 09:54Rajoni TEMA
Ambasadori i Palestinës në Beograd përqafon kriminelin e

Ambasadori i Palestinës në Beograd Muhamed al-Namur përqafon kriminelin e luftës Vojislav Sheshel. 

Siç njoftojnë mediat serbe, diplomati palestinez ka takuar dje në Beograd kryetarin e Partisë Radikale të Serbisë, ultranacionalistin serbomadh Vojislav Sheshel. 

Biseda, sipas Partisë Radikale, ishte "e përzemërt dhe miqësore", ndërsa bashkëbiseduesit u pajtuan se pas "krimeve të Izraelit në Gazë qëndrojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës". 

Përqafimi i kriminelëve serbë të luftës diskrediton çdo kauzë dhe e bën perverse çdo kërkesë palestineze. 

Për popullin palestinez është bankortim moral përfaqësimi nga këso diplomatësh si Muhamed al-Namur. (E.Robelli)

32 Komente

 1. E
  E verteta

  Ta shohin gomeret shqiptar qe ngrihen kunder Izraelit

  1. K
   Kalec Dega

   byrazeri muslimon i shqiptarve....... asnje vend muslimon sunit nuk i hapi dyert per byrazert pertej kufirit....vetem mos i shani Erdoganin, se ju vu flaken, njashtu..... = "megjithate, shqiperia i ka dyert te hapura per refugjatet muslimon palestineze..." Edvin Rama

  2. a
   armand

   "kauza palestineze" ? Palestinezet ne boten arabo - musulmane shihen me perbuzje. Kudo qe jane strehuar i kane perzene me ceremoni te shoqeruar me dru. Ne Kuvajt para se te sulmonte Sadami 20% e popullsise ishin palestineze. Te gjithe kaluan ne anen e Sadamit duke kafshuar doren qe u kish dhene mundesi te benin nje jete me te mire. E njejta gje ne Jordani kur i debuan . Sot eshte koha e aleancave te forta dhe fale Zotit jemi ne anen e duhur prandaj lerini "kauzat" e te tjereve se s'na kercet shume per me teper kur edhe kane deklaruar qe Kosova eshte e Serbise. Kerkojne zhdukjen e Izraelit , kjo eshte kauza e tyre e vetmja qe i bashkon . Prandaj rrofte Izraeli dhe gjithmone me te.

   1. E
    E verteta

    Nuk mundet te jete "i keq" nje popull i tere. Po perdor te njejten gjuhe qe perdorin greket me shqiptaret

    1. L
     Labi

     Edhe shqiptaret per greket e serbet.Apo jo?

     1. a
      armand

      " E verteta", kur nje popull i tere i jep voten dikujt qe ne statutin e vet e ka te shkruar se qellim kryesor kane zhdukjen e shtetit Izraelit me thuaj se c'gjuhe tjeter duhet te perdore. Cdo popull eshte pergjegjes per qeverine qe e drejton. S'kam degjuar nje palestinez te denoj krimet e Hamasit dhe s'kam arsye te mbeshtes kauzen palestineze kur keta te fundit s'njohin as Kosoven. Ato qe kam shkruar me lart jane te verteta te njohura historike dhe jo fjalet e mia personale prandaj edhe paralelja qe heq me greqine eshte pa' baze.

    2. V
     Veshguesi

     Ky ambasador eshte perfaqesues i autoritetit palestinez te Arafatit dhe Mahmud Abazit qe qeverisin Bregun Perendimor. Kot bejne sikur qajne sepse po u jepet shansi te qeverisin edhe Gazen pasi te shkaterrohet Hamasi. me mire per te gjitha palet sepse keta nuk jane radikale ekstremiste si Hamasi. besoj do udheheqin shtetin palestinez me te dy pjeset e ndara

     1. L
      Labi

      Po por e mbeshtesin Hamasin

     2. ÇEKIÇI

      Te gjithë ata shqiptarë te cilit besim qofshin qe e perkrahin Palestinen dhe arabet janë te njejt më serbet dhe më Sheshelin

      1. C
       Cudia

       Po Shesheli a bëri ndonjë urg...?

       1. J
        Ja pra Terrorstet Palestneze me Terroristin Serb

        Terroristet Serbo - Palestineze nj Dashuri e vertete ! Serba furnizon me arme Palestinen mesiguri kjo dihet .Izraeli duhet ti hedh nj Bmbe Atomike Serbse pa humdnur kohe qe ne Ballkan e Izrael mos te ket me Terroriste

        1. A
         Artan

         Ka plot palla shqiptare "pro Palestines", ca se jane myslo, ca se jane "leftiste"

         1. B
          Beni

          Ku jeni o kosovare te poshter qe fishkelleni futbollistet e Izraelit. Perendia jua ka marre trute dhe doni me shume ata qe ngrene sumen si ju, packa se nuk ju njohin si shtet te pavarur dhe jane miq per koke me armiqte tuaj, sesa ata qe ju kane njohur dhe mbeshtetur kurdohere. Vafshi atje ku e meriton te veje mosmirenjohesi dhe idioti!

          1. U
           Universi shpresa ime

           Fiks fare.

          2. K
           Kris

           E ben si shperblim per hajvanet e Shqiperise e te kosoves

           1. H
            Homiristi

            Sipas gjykates speciale Shesheli u lirua nga burgu se vuan nga nje semundje e rende!?Ke dreqin te besojme!?Pslestinezet,kosovaret,apo dashurine e serbeve per muslimanet!?

            1. U
             Ufi

             Ja sa e qarte eshte lidhja qe rusia ka ne konfliktin izrael-hamas dhe mbeshtetjen qe rusia i jep hamasit dhe atyre si hamasi ne serbi, qe me pas kryejne sulme ne veri te kosoves. Serbia eshte qarte fare ne drejtim te kundert me europen dhe perndimin. Aleatet e serbise jane rusia, kina, hamasi etj. Dhe sigurisht rama qe me pahir e shkeputi disi perendimi nga vicici, se me hir do ishte neper takime me te.

             1. D
              Deep Purple

              Bertisni per palestinen tani brodher Muslim.Karat e mutit

              1. S
               Shefki

               Nuk kam se qka te shtoi ma shume e ka than mire QEKIQI. Shefki Mexhani SHBA

               1. P
                Paralelja

                Keshtu e perqafonte Rama Vuçiqin, nxenesin politik te Sheshelit, ish ministrin per informata ne qeverine e Millosheviqit, nga partia radikale e Sheshelit qe ishte ne koalicion me SPS.

                1. R
                 Rikardo C42

                 Na cate karin o putanat e lexhendes boll se na merzitet

                 1. U
                  Universi shpresa ime

                  O k@ri a e mer vesh se je shum larg realitetit? Ramadroga ka të vetat Po ktu del hapur që hamasi edhe arabt Jan kundra çështjes shqiptare si dje edhe sot . Ti ske faj se aq di . Shko ha nai tas grosh të Sali MUTAJ . Se inteekti yt nuk meritojn ma tepër. B@le njeri

                 2. d
                  demokrati

                  Televisioni Klan qe eshte bere si televisioni i hezbollahut ne Liban, duhet te ngarkoj yllin e gazetarise , fevziun te marre ne interviste sheshelin dhe ambassdorin e pslestines ne beograd ku te flasin per “vusjtjen” e hamasit ne Gaza.audienca te jete kosovare e perzgjedhur nga nexh spahiu dhe i ftuar i xhematit nga Shqiperia te jete operativi i hamas te jete shehu.terroristet e hamas ben me izrselitet ate qe paramilitaret ben me vajzat, femijet, grate dhe pleqte shqiptare.aitoriteti palestinez ndjek te njejten politike te brendshme dhe jashtme si te jete qeveria e sllobodan milloshevic.

                  1. T
                   Tetova

                   Deri përqafon thiun Sheshel Mblidhnim ne si nxënës në gjimnaz në Tetovë, para, marka e franga ,për Palestinën, në kohën e Titos. Mirë ka qenë dhe është, të ndihmojsh, po ata, dhe Arabët në përgjithësi, asnjëherë nuk e ngritën zërin për ne, as me 1999 as me 2001 E ngritën Hebrejët

                   1. U
                    Universi shpresa ime

                    Oj shqipe me histori në kohën e pushtimit otoman kta pitharopsh në I kemi udhëhequr . Lufta ballkanike ishe egjypti me komandat shqiptar kundra flotës . franc.angli. Kta Jan aq të kqinj në shpirt sikur ngjyrën e lëkurës. Kta as dun ta njofin kombin shqiptar e Jo më Kosov maqedoni . Por ama dhjesin gjak prej shqipes. Tung e hapni syt se I keni DHAN shum hapsir çeshtjes së ktyre radikalve extremista. Do ja u bëj gropën po nuk I groposët ju të parët.

                   2. F
                    Free Palestine

                    Nëse i ka ngelur vetëm një copë muti si Shesheli për të përqafuar, nuk është faji i ambasadorit palestinez! Arabët e korruptuar bëjnë sehir teksa Perëndimi po i shfaros në mënyrën më makabër të mundshme duke ndihmuar dorën e Israelit, një nga shtetet më kriminalë të historisë humane. Një botë e kalbur që po bën edhe Sheshelin të duket iluminist. Një ambasador që përfaqson një Lager human të ndërtuar nga perëndimi dhe që i kanë shfarosur 15000 nëna dhe fëmijë për dy javë, nuk i ka asnjë faj kësaj bote! Kush ka bythë të shkoj ta përqafojë dhe ti shprehë pak solidaritet dhe ngushëllim?! Kush?! Kujt ja mban t'i dalë kundër terrorit sionist që ka zënë prej fyti botën?!

                    1. U
                     Universi shpresa ime

                     Ik mor k@r se e meritojn . Turpron familjen dhe gjujën shqie .

                     1. p
                      pjeter

                      Ik or rr... t trapi, kush ka ne mendje te zhduke Cifutet nga vendi i tyre, te mos ankohet kur ata reagojne kunder terrorristeve!!Te theresh foshjnat sepse jane cifute, vetem serbet e rraca e ketyre mamlukeve i kan be!! Mbeshtetje pa asnje dyshim Izraelit.

                     2. E
                      Emigrant

                      Ta shohin hoxhallaret xhihadista te kosoves kete ambasador te terroristave palestinez Aleatet tane natyral jan izraelitet jo arabet

                      1. U
                       Universi shpresa ime

                       A pra shikoni ju dhe kuptoni arabi jau ka me të futme. Dilni prap me flamuj terroristash e keni per të perfunduar si kurdet , libanezt, siriant . Ka aq shum informacion kundra Kosovës dhe Shqiptarve nga kta zhulsaa sa vetëm feja ju ka lën Qorra FEJA E SHQIARIT SHIPTARIA . E NËSE NUK JU pëlqEN . Shkonim nga keni adhurim . Boll me përçarje.

                       1. a
                        american23al

                        Shqipetaret duhet te shohin interesin kombetare dhe te kene miq ata qe ne jane gjendur ne kohe te veshtira, sa per palestinezet, i dine vete punet e tyre mos u merakosni per ata qe jane gati te na luftojne krah Serbiae…! Izraeli e ka dhe perkrah ceshtjen shqipetare gjithmone…

                        1. T
                         Ton

                         Ta shikojne trushkulurit.....

                         Lini një Përgjigje