Vrau 10 persona, e shkuara e errët e autorit të masakrës në Mal të Zi

14 Gusht 2022, 09:19Rajoni TEMA

Vrau 10 persona, e shkuara e errët e autorit të masakrës në

Autori i masakrës së Cetinjës, Vuk Boriloviç nuk është pa të kaluar kriminale, njofton Drejtoria e Policisë.

Përkundrazi, sipas informacioneve të Pobjedës, Boriloviq ka pasur katër-pesë raportime për sjellje të dhunshme në rininë e tij, dhe gjashtë apo shtatë muaj më parë fillimisht verbalisht e më pas e ka sulmuar fizikisht kolegun e tij Marko Lagator, raporton media malazeze CDM.

Pas një konflikti në punë, Boriloviç shkoi në shtëpinë e tij në Humce, e plagosi, i dëmtoi makinën dhe e gjuajti me gurë shtëpinë.


Lagator ka raportuar, dhe Boriloviç u shoqërua në polici dhe në korrik të këtij viti, për shkak të sjelljes së dhunshme, u vendos në arrest shtëpie.

Ai apeloi vendimin, i cili nuk ishte i formës së prerë. Por akoma nga Departamenti i Sigurisë në Cetinje, si dhe Drejtorinë e Policisë nuk ka informacione të sakta për të kaluarën e vrasësit të 10 personave.

1 Komente

  1. c
    ca ca

    Ne fund te artikullit gazetari shkruan se policija megjithse kishte bere nje sjellje kriminale nuk kishte informacione te sakta per te kaluaren e vrasesit te 10 personave. POR ne titull te artikullit thuhet .....e shkuara e erret e ........etj.

    Lini një Përgjigje