Paralajmërimi i Bill Gates: Pandemia e radhës, shumë më e rëndë sesa Covid-19

24 Janar 2023, 18:19Shëndeti TEMA

Paralajmërimi i Bill Gates: Pandemia e radhës, shumë më e

Bill Gates ka paralajmëruar që bota duhet të jetë gati për pandeminë e radhës, që mund të jetë shumë më e rëndë sesa Covid-19.

I pranishëm në Institutin Loëy të Sidneit, miliarderi theksoi se liderët politikë duhet të lënë mënjanë keqkuptimet dhe të punojnë së bashku për t’u përgatitur për virusin e radhës.

“Me pandeminë që kaluam u treguam budallenj, nuk kishim pajisjet e duhura, ashtu siç i kemi për zjarret apo tërmetet”, tha Gates.

9 Komente

 1. t
  tata luigji

  Bill se di ku je per momentin se ta kisha shkerdhy kete gruan e dyte,jo se e kame domksdoshme por helbete e leahon ndonje $ ik qiu bill ose bole

  1. L
   Loku

   Na trego dhe ne ku i ke investu qe te fusim dhe ne no nji kacidhe.

   1. e
    emigranti

    E ku e di ky se si dhe kur do te jete virusi qe do te shkaktoje pandemine e radhes, duke theksuar edhe se do te jete me e forte. Vetem nese eshte pjese e grupit te punes per perhapjen e pandemise se radhes. Megjithese e egzagjeron, por duket se Alfred Cako ka te drejte lidhur me kete problem.

    1. S
     Sheqeri

     Kar eshte Alfred Cako, kar je dhe ti qe e beson

    2. B
     Biku

     Nga na doli dhe doktor ky plehre,apo ka filluar te investoje per virusin tjetr.

     1. g
      greg rama

      ska faj ky, fajin e ka liberlazmi dhe kriminelet qe mbledh ai sistem, duke filluar nga bilderberg, davos e tjer e tjer, ne keto institucione percaktohet sesi masave ti vij dita sa me shpejt edhe sesi 5 personave ti vijne sa me shum te ardhura.

      1. B
       Baliu

       E dijne keta "kokevezet" qe po ndertojne bunkera milionesh per vete.

       1. f
        fukaraji

        Doli prap mostra te tregoje se une fitoj para mbi viktimat e viruseve qe hidhen apostafat me qellime te caktuara ...!! Ky po na del si GOD dhe po lexon te ardhmen qe e krijojne vet gjakpiresi (vampiret ) e kohes moderne.

        1. K
         KUSUREMADHI

         futini mer preshin n bythe si tritan shehut ktij....se mase i vin ment.

         Lini një Përgjigje