Artan Fuga për sulmin kibernetik: Yttttt, legena! Racë patronazhistësh!

20 Shtator 2022, 17:40Sociale TEMA

Artan Fuga për sulmin kibernetik: Yttttt, legena! Racë

Nga Artan Fuga

Sa bukur, fantastike!  Le të shohim rroga, fitime, taksa, honorare nëpër dhjetra borde, miliarda nëpër lobingje, mos bëni sikur u bë hataja, në QKB, Instat, Komisionin qendror zgjedhor, kudo këto duhet të jenë fare transparente!

Ca informacione shumë të rënda për demokracinë, për harxhimin e parasë publike si mall babai, korrupsionin financiar të politikës, lobingjeve amorale, ngjyrjen e gishtit të ministrave, politikanë, shtetarëve, në mutrat e plehrave për t’u djegur, në sipërmarrje publike, me valixhe me parà, etj., që nuk informoheshim kurrsesi as nga media, as nga nëpunësit publik, që nuk kishte Zot që i nxirrte në publik, po i marrim vesh nga çpimi, çarja, skopja, shpërthimi i tollumbaces të sistemit të brendshëm të informacionit në administratë, nga sherret e politikës me njëra-tjetrën, ti je hajdut, jo ti je hajdut, jo ne jemi hajdutë, jo ju jeni hajdutë, nga hakerat që na e çvirgjëruan në mes të botës, nga skandalet që plasin në vende të huaja, i zhvirgjëruan ditën për diell ato që na i mbanin sekrete, që i shihnim por tani i kemi me shifra dhe fakte!


Festë fare!

Ajo që më habit, ca opozitarë, hahahaha, janë shqetësuar pse të palarat kanë dalë! Bërtasin : Ku është e drejta e personit për privatësinë e të dhënave? Kush do privatësi? I papuni, apo ai që mezi mban frymën me ndihmë sociale? Poooo, na u cënokan të drejtat personale!

Janë të tjera ato të dhëna personale që duhen mbrojtur për cdo qytetar. Ato që i cënojnë dinjitetin dhe jetën private! Ato po, janë të shënjta! Kjo është larje e çarçafeve në pusin e fshatit!


Cibani plot qelb u ça, moralistët kanë dalë të përdalë, atë që çuni i vogël thoshte se Mbreti është lakuriq, dhe askush nuk e shihte, tani e shohin edhe qorrat!

Jo të verbërit, por qorrat!

Guxoni tani kërkoni moral në shtëpinë publike!

Yttttt, legena! Racë patronazhistësh!

14 Komente

 1. Y
  Yt plehhre komuniste

  Ytttt legen komunist e bir komunisti na je bere edhe ti dhjerokrat si sali komunisti. Nuk ka ngel bllokmen pa na car menderen.... Hengre qyl ne soc nga babai,po ha qyl nga saliu

  1. K
   Kapedani

   Ky ka pjerdhur i shkreti.Yyyyyy bythe lepires i qelbur

   1. S
    Selimi

    profesor ma avash , likja e salhalja nuk te bejne kryetar te Akademise se Shkencave ose minister . Spiuni dhe vrasesi ju ka pre bileta per REC .

    1. G
     Geno

     Yt kok muslluk.

     1. T
      Tepelensi

      Me dhemb shpirti kur degjoj kandidatin e perjetshem per kryekar te akademise se dhjersave te flase ne kete menyre si nje topelepires i zakonshem i Sali kerrmes dhe Ilir Buces.Hajt ne te sateme vafsh dhe ti o bajge gjirokastrite

      1. n
       neri

       Me besoni ky tipi paska nevoje per psikiater. Rrjedhja e tij nuk eshte prrua psiqik por aluvion psiqik!!

       1. F
        Falje per fjalorin

        Zot na fal sa i peshtire.

        1. F
         Fido Dido

         Qënkësh racë kjo apo punë ? U vënka edhe brirë zanoreve ky ultësira langashe . Racionist ?! . Dhisë platoniane e deshëve pa këmborë . Merr lë , zanatet , e pa ngrënë s'të lënë . Sikur linde me brekë ti e na bëke skllavin ideal duke parë mbretëreshën Romane lakuriq lyer në vaj për noblesë e të shkëlqyen sytë si të hijenës , hije e vetes në mes-ditë që mezi pret të kafshosh vithen e Safos nga do që bredh si lypsar i kamur . Urtësisa e tij Klith O'Ridac volli vaktin e sabaut e qelbi ultësirat .

         1. T
          Tani

          O Fuga o kellire o i pa fytyre o i pa cipe ka shume qe e dine qe MAMAJA Juaj eshte kushurira e Krye Diktatorit Sadistit Enver Hoxha . Mos dil ne televizion o felliqesire.

          1. V
           Vlora

           Si katandiset njeriu keshtu. Pa pike dinjiteti dhe trasformohet ne butak

           1. S
            Speci.

            Ik ha peshk me liken dhe pastaj te hash specin djeges ne bythe.

            1. C
             Canon

             Ndjej keqardhje per Fugen kur lexoj te tilla paçavure. Dikur ka qene steke e larte, tani me kete lloj gjuhe e retorike ka degraduar. Gjynah...

             1. e
              erzen

              Ore lerini kete, por une kam nje merak;- po sikur neper ato materialet e hakeruar te kete ndonje "bashkebisedim " te nxehte, te rames me spiropidhin...me olten, me mimin a me ndonje nga keto buçet e tjera, si do t ja bejme...?

              1. g
               gjitoni

               Erzen edi te kaqire gruan motren dhe ty .

               Lini një Përgjigje