FOTOT: "Gjyshi yt i ka duart e lara me gjakun e shqiptarëve", si reagon Valbona Hoxha kur e thërrasin "mbesa e diktatorit"

21 Shtator 2022, 15:27Sociale TEMA

FOTOT: "Gjyshi yt i ka duart e lara me gjakun e shqiptarëve", si

Valbona Hoxha, mbesa e ish-diktotrit Enver Hoxha është mjaft aktive në profilin e saj në Instagram.  Ajo është mjeke psikoterapiste, edhe profili i saj ka na qendër shërbime psikologjike.

Qe prej kur publikoi foton e saj në profilin “e punës” duket se i është rritur edhe aktiviteti dhe ndjekësit shqiptar komentojnë postimet e saj.

Këto të fundit sigurohen që shumë shpesh t’i kujtojnë se eshtë mbesa e ish-diktotrit Enver Hoxha dhe gjithashtu të shfryjnë në profiline saj gjithë brengën që i ka mbetur nga komuzimi.

Por çfarë bën Valbona me këto komentues? Reagimi i saj është heshtja ose me sakt injorimi. Ajo nuk i kthen asnjëherë koment, ndryshe nga ç’bën me komentues të tjerë të cilat flet për tema të ndryshe që nuk kanë të bëjnë me paraardhësit e saj. 

"Gjyshi yt i ka duar e lara me gjakun e shqiptarëve", shkruan një komentues. 

 

 

92 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  bona e shkretë punoka vetëm për botoks më duket? nuk është as merita e as faji i saj që është mbesa e enverit!! e vetmja gjë që më vjen keq janë ata që pranojnë të trajtohen nga bona si psikolloge!! po qe se ka atë problemin e mësipërm!? duhet trajtuar kjo në fillim,e pastaj,kur të jetë shëruar!? mund të bëjë ndonjë punë tjetër!!

  1. O
   O loooooni

   Trajtohu diku tjeter ti se dukesh qe ke probleme...nuk i ngelet hatri Bones vetem ti mos ndihesh 25642654 here i censuruar...komente koti!!!

   1. a
    anti25642654censurë

    o loooo ke të drejtë,nuk ta shaj më psikollogen!! ti vazhdo kurën,si duket të pëlqeka shumë!!

    1. e
     ert

     nje bastard si ty, shkruan jo kaq por edhe me shume...po ku dio ti o funderine dhe gjithe funderinat qe lehihin kunder enverit , se kush ka qene ia per shqiperine ....Ju halete e shqiperise, pasardhesit e fubderibnave antishqiptare, thjesht perpiqeni te justifikoni antishqiptarizmin tuaj si spiune te grekut, serbit e gjithe sherbimeve antishqiptare... Enveri kolosi i ketij trualli ju peshtyn ne surat edhe atje ne fubd te varit.

     1. T
      Tironco

      Flasin ata qe se kan iden e asaj kohe, e kan me te nigjume... nuk do zoti ta çoj nja 24 ore, e ti boj synet me thu kta.

      1. N
       Nino

       O te hengert mortja ty bashk me kollos kermen

       1. G
        Gjakovar

        Të lumt goja he burr ,Enver Shipnija sban më kurr.Kta langoj faqe zi që bënë vatanin zi e më zi.

        1. M
         Mimi

         ????????????????????????????

        2. R
         Raimond vlonjati

         Gjyshi i saj krijoi Shqiperine Moderne, dhe na beri njerez europiane, se para 1944 ne ishim si Kandahari , Komplet si hale turke Mos e caj koken o Bona ca thone hajvanet Gjithe Shqiptaret e duan Enverin, vetem 1% jane kunder tij Enveri ishte ilac per njerezit e thjeshte

         1. s
          shqipetar

          enveri ishte nje tiran i pa degjuar ne evrop vrau 9882 shqipttar vrau 455 gra mbushi kufirin me te vrar krijonte vet grupe armiqsore tshte mik i stalinit i titos mao ce dunit rethoi me klon gjith shqiperin . beri lufte klasash deri tek femijet e porsa limdr lindur cdo idenuar me vdekje kish firmen etije komplet familja e enverit ishin lidhur me sigurimin e jashtem te gjith sekretaret e ambasadave paguanin me miljona dollar per bashkepunetoret e arratisur deri benin dhe vrasjet si per vrasjen e aleksander kondos e me qindra ne evrop e bote

          1. T
           Tironse tekstiliste

           Te lum goja Enveri ishte ai qe e shnderoj shqiperine ne nje bace me lule ne te gjitha fushat bujqesi industri e blektori por erdhen shpellaret dhe i vun kazmen nga themelet sikur te mos ishte gjaku i gjith populli qe dhe sot e duan te vij ndo nje muaj!..... Ah sikur.

        3. F
         Flase

         Ka nje probleme te madh sot me shqiptaret e mi miq dhe armiq. Nje pjese duan te jetojne jeten sipas parametrave qe lejon kapitalizmi i sotem me te mirat dhe te keqiat e tij, ndersa nje pjese tjeter duan hakmarrje dhe gjak se u ka çnderuar prinderit apo te afermit Enver Hoxha, dmth qe bejne ate qe u ka bere ai. Ka dy qendrime, ose tu thyesh hundet atyre qe e duan kapitalizmin e sotem per hakmarrje, ose ti injrosh dhe te mos i perfillesh, megjithese jane miza ne bythe te kalit. KJo tregon se ata, prinderit e tyre e paskan tepruar qe diktatura i ka ndeshkuar se diktaturat te ndeshkojne nuk te puthin, ndersa kapitalizmi sotem te le aliher me duar ne xhepa lakuriq dhe zgjidhi vete hallet. Prandaj duhet qetesi dhe maturi, por e mira do te ishte te lihesh mbrapa keto armiqesi anakronike se ne vendin tone me hir apo pahir, per 45 vjet u falen dhe gjaqet, tani na rifilluan. Pra, keta nuk e duan Shqiperine por duan ta sundojne ate. Zgjidheni vete se une s'u ndihmoj dot me gjithese ky brez duhej te ishte ne paqe.

         1. M
          Mbesa e hales

          I gjori ti qe nuk kap thelbin, po ben sofizma. Familja Hoxha ka bere shume krime, ka zhdukur familje, ka vrare gra, ka interrnuar pafund, shkaterroi vendin duke ndertuar diktaturen me te eger ne evrope. Nuk flitet per hakmarrje, nuk po e kercenon kush Bonen. Bona dhe asnje nga familja Hoxha nuk jane shprehur per krimet e bashkeshortve Hoxha. Prandaj eshte normale tja kujtojne se eshte mbesa e diktatorit. Dhe duhet tja kujtojne perderisa ajo te shprehet. Hoxha eshte gjak i prishet.

          1. F
           Flase

           Ti mbesa e hales, komentus "dinjitos" je pjese e asaj kategorie qe kam permendur; kjo s'ka asnje dyshim kur e verteton vete me ate qe thua. E kush nuk e di çfare ka bere Hoxha apo prifti, çfare ka bere Saliu, Iliri apo Edi Rama, me pak krime dhe shkaterrim se Hoxha?! Ajo qe theme une eshte tjeter gje: sot duhet te shikosh perpara, ndryshe kjo bote qe po ndertohet eshte shkaterrim total fizik e shpirteror per njerezit; ti mbase jeton dy jete, njeren te shtoshe armiqesite dhe krimet e tjetren ta kalosh ne paqe e lumturi! Mbajeni forte koken atje ku e ka vendos zoti apo natyra, mbi shpatulla, mos e rrezoni poshte se atje del jashteqitje, pa lere ti qe me tregon mua se jam i gjore . Te gjore jeni ju qe doni lufte, armiqesi, hakmarrje, sharje e denigrim te te tjereve e pastaj beni shqiponjen me duar; kategori homoserpien.

           1. I
            Idiot

            Nuk ke faji, ajo rrace zhduku dhe varret. Njerzit s'gjeine dot kockat kurse femijve te atij karit, u prishet qejfi kur u kujtojne krimet. Pse shprehin pendese. Ata mbeten pjelle e diktatures si puna jote. Nuk kane lidhje demokracine

           2. l
            lala lana

            Te lumte

           3. V
            Vlora

            Po pse ne niprit e gjysherve tane ca faj kishim qe na degdisi e na morri cfare kishim gjyshi i saj ?

            1. M
             Mohamed

             Po mire mor mjerane. Pse nuk thoni cfar pasurie ju la gjyshi ktyre,pse nuk thoni qe ne cdo vend sistemi nje partiak eshte me strikt. Po kto klyshet e Enverit qe hyjne ne politike pa breke sot sdine ku kane pasuri e pare,apo ce do thuaj ????????. Kto qe po tu dalesh kundra neper kto partite o te vrasin o te degdisin qe mos marresh veten,si quhen?! Kush quhet diktator,ai qe vret ne sistem nje partiak apo ai qe te vret ne pluralizem?!????????

            2. S
             SB shkerdhata

             Ata qe e shajne jane kurvat e Sali Kurves qe i lepijne bythen Saliut

             1. E
              Edwig Finich

              Vet Salimuti i gjirizit te komunizmit ... kenaqej me shurren e byrose dhe e kishte per ndere me e çu neper laboratoret e spitaleve ne Paris. S'haleja edhe sot me i thone qe ke bo krime do te pranoje vetem ato te demokracise (Remzi Hoxhen e zhduku, shqiperis i vuri zjarrin dhe e grabiti me Xenin

             2. A
              Alfred

              Kjo mjeke?!'..Cudi e madhe! Kjo e vetmja gje qe "bente" ne Tirane ishte shetitja, me nja dy qen perdore dhe duke bo kujdes me ekspozu parakolp e mrapakolp! E paska ble nje kar-ton dhe qenka veteshpallur mjeke! Psikoterapiste?! .. Shih,shih....allah,allah!!!! Ke Meti I Kristalit,apo ke Vitrina?!....A eshte kjo nuse ne Shtepine e Panajot Boges, apo gabohem?!... Bona!....

              1. O
               Osman Gazepi

               Kur ka mbaruar universitetin kjo zonja, nuk ekzistonin as Meti Kristaqit e as Vitrinat, biles as Sali loqja pri Vicidoli ... por problemi sot eshte qe edhe ju burrat (thencin) jeni bere si kurva llafazane!

                1. B
                 Bela

                 Per Zotin se kush e njeh e di qe ka qene tap topi. Nuk ka qene kurre per shkolle kjo. Ka te drejte Alfredi.

               1. a
                armand

                Gjyshi i zonjes avash avash po' mbush 40 vite qe s'jeton. Numeri i te vrareve gjate pushtetit te "gjyshit" ishte rreth 5600 persona . Keta pothuajse te gjithe denuar dhe pushkatuar me vendim gjykate . Pavaresisht se ne duart e kujt ishte gjyqesori le te jemi te sinqerte me vetveten se ato denime aprovoheshin nga shumica e shqiptareve. Mos ulerini ne emer te viktimave , ulerini per te drejtat qe e ashtuquajtura demokraci ju mohoi viktimave te komunizmit. Kapuni me "gjyshin" qe eshte gjalle dhe pushkatimet i ben pa gjyq diten me diell ne mes te Tiranes. Shume prej personave qe flasin per krimet e komunizmit as qe e kane jetuar ate periudhe osè thjesht kane jetuar dhe perfituar prej saj . E mos me akuzoni si "komunist" se vetem une dhe familjaret e mi e dime ate qe kemi kaluar dhe goditjen me te rende na e ka dhene demokracia juaj e cila na grabiti ate qe komunizmi na e sekuestroi me ligj. Merruni me te gjallet ne keni kellqe , frymore pa shtylle kurrizore dhe bithlepires tradicional .

                1. S
                 Sali paraja

                 Armand, je ose i keqinformuar qëllimisht ose je vet i interesuar të shtosh zerot sipas urrejtjes,ndoshta dhe nga mosdija. Po të bej një llogari të thjeshte që të jesh i qartë edhe vetë nese do që ti afrohesh të vërtetës. 5600 po ti pjestojmë pe 45 vjet i del ¨të jenë pushkatuar afersisht 124 ne çdo vit ose një në 3 ditë ose 3-4 ne çdo 10 ditë. Nëse je i ri dhe e ke dëgjuar këtë shifër pyet ndonjë të vjeër se ai do të thotë të vërtën e kësaj shifre por po ti thuash që janë pushkatuar 124 persona në vit ai do të thotë " je mirë nga mend e kokës?" kurse unë do të thoshja me siguri apsolute qe edhe 12 vetë në vit si mesatare eshtë një shifër e tepruar. Ka pasur denime kapitale ne 2-3 vitet e para kundër kolaboracionistëve , kriminelëve të luftës qe i kishin lyer duart me gjak duke u shërbyer nazifashitëve dhe këta janë diku tek 20-30 nderkohe qe Franca pushkatoj diku tek 5000 të tillë. Më pas denimet kapitale kanë qenë të rezervuara per vrasësit, për tradhëti të lartë ( mbahen mend vetëm tre -kater evenimente te tilla fatkeqe), per sabotim në përmasa të mëdhaja që të gjitha së bashku, për 45 vjet nuk mund ta kalojnë shifren 150 per 45 vjet. Të gjitha të tjerat janë propagande e ndyrë që po synon perçarrjen dhe hakmarrjen mes shqiptarëve, qe synon indoktrinimin e brezit te ri lindur pas 90 që nuk i kanë gjyshërit gjallë. Edhe kundërshtari më i egër i kohes së socializmit e di mirë të vertetën e kësaj shifre pavarsishtë se do thotë atë qe i dikton urrejtje shtazarale apo do besoj atë që i kënaq histerin e gjakmrrjes mesjetare. Kjo shifë në fakt është shifra që pak ashumë rezultoi per të përndjekurit gjatë periudhës 45 vjeçare, gjê qe doli në dritë kur u kërkuan dokumënta që vertetonin përndjekjen, pra burg internim apo forma të tjera ligjore persekutimi. Kaq për skjarim

                 1. e
                  ert

                  fikks 5441 te pushkstuar si bashkepunetore te pushtuesve te huaj dhe spiune e tradhetare te vertetuar katerciperisht si te tille. Te tjerat jane mashtrimet e spiuneve te rrinj e te vjeter

                  1. L
                   Loni

                   70% e denimeve me vdekje ndodhen pas clirimit 44-48 te bera nga Koci Xoxe te cilit xhaxhi ja trodhi koqet megjithese kishte mbeshtetje te plote nga jugosllavet. Nje dikuri e tille ndodhi ne giithe Evropen ku hakmarrja ndaj bashkepunetoreve te nazismit ishin te ashpra. Kjo nuk do te thote qe ai sistem nuk beri krime apo mori ne qafe njerez kot shume prej tyre te ndershem e patriot.

                  2. E
                   E.v

                   Nuk ka pas as 5 as 8 mije por shtoi me shume,ato jane vetem ata qe nuk i gjenden Varret. Nji pjese jane vra tek dyert e shtepive ne tetor te 1944ne ate kohe valonte gjykata e rrugeve.Ashtu sic ishin ata vete rrugace e ku.... Mos valle ata te Ambasades Ruse u pushkatuan me vendime gjyqi? Po ata qe vdiqen ne tortura? Me pak fjale valbona dhe belinda te dyja me nona ortodokse te kuptojne qe duart ne Krim jane te te pareve te tyre...vetem Mero te mos na i tregoje me ne artikuj se na perzien zorret.Le ti leje aty ku jane.Meqe je i persekutuar femijet e te persekutuarve dhe deri nipat e tyre nuk kishin te drejte aß te shkolloheshin e aß te gjenin pune te Mira!, shkurt bujqesi Miniere kushedi dhe Burg sepse te paret e vra pa gjyq ishin precedent Penal me vra pasardhesit. Po meqe jetuan jetojne si pa DIN e iman si jetojne shumica e shqiptareve i kemi hak ti kemi ne koke.Ne nuk i vrame, por le te vazhdojne te jene te padukshem.Per familjen hoxha rrofte sali berisha,ilir meta,edi rama, etj...i duan i mbrojne.. Sot ato qe ke ne koke 50 e super jane njeriu i ri i Partie gjynahu qe filloi enveri dhe Kompanie e tij ne 1967 i ka frutet tani ne 2022,prandaj mos na bej te vjellim Kur na e beni burre te mire shifini udhehqesit qe keni se ne cfare viti kane qene 16 deri 25 vjec...dhe mendoni.. Edhe kush kane qene nennt e ketyre

                   1. U
                    Universi shprsa ime

                    Fiksfare. Kta qahen se lekun e rehatin nu jau mohoi kush. Kjo në fòto tregon botox dhe anemi. I uroj me gjith shpirt vuajte e shpërfytyrim nga kokaina. Ju duheshit zbuar nga shqipria qysh më 90 po kush ta bënte saliu shërbëtor i shurres së qoftlargut. Mallkuar qofshi për 7 breza. Edhe ai tjetri me laboratoŕ kokaine a Mos ish gjë I persekutuar. ? Familjè vampiràsh

                   2. N
                    Njeriu i cili u perdhos me shum se ne komunizem

                    Po shum te drejt ke,cka ka ba Sali Berisha qe spo guxojn me i dal para,se ka ba Enveri

                    1. S
                     Stalini

                     Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                     1. S
                      Stalini

                      Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                      1. S
                       Stalini

                       Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                       1. S
                        Stalini

                        Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                        1. S
                         Stalini

                         Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                         1. S
                          Stalini

                          Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                          1. S
                           Stalini

                           Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                           1. S
                            Stalini

                            Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                            1. S
                             Stalini

                             Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                             1. S
                              Stalini

                              Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                              1. S
                               Stalini

                               Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                               1. S
                                Stalini

                                Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                1. S
                                 Stalini

                                 Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                 1. S
                                  Stalini

                                  Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                  1. S
                                   Stalini

                                   Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                   1. S
                                    Stalini

                                    Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                    1. S
                                     Stalini

                                     Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                     1. S
                                      Stalini

                                      Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                      1. S
                                       Stalini

                                       Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                       1. S
                                        Stalini

                                        Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                        1. S
                                         Stalini

                                         Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                         1. S
                                          Stalini

                                          Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                          1. S
                                           Stalini

                                           Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                           1. S
                                            Stalini

                                            Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                            1. S
                                             Stalini

                                             Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                             1. S
                                              Stalini

                                              Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                              1. S
                                               Stalini

                                               Komunist nuk qenke me te vertet po spo e kuptoi cfar je ?

                                              2. T
                                               Thirrje!

                                               Komentues injorante qe urrejne genin njerezore jane te gjithe ata qe ktrahasojne Bonen me Enverin. Si do komentonin keta njerez per niperit dhe sterniperit e Sali Berishes mbas 50 vjetesh? Cpune ka djali apo vajza e Skelzenit me punen e babait apo gjyshit te saj? Njerzit ne kete bote jane dhurate e zotit dhe ata duhen gjykuar nga vepra qe bejne dhe jo nga genet qe mbartin. Ne mbartim edhe genet e majmunit por nuk jemi majmune. Keta qe merren me niper e sterniper jane thjeshte deshtake! Te urresh Bonen sepse eshte nuse e djalit te Enverit dhe te duash nje kriminel se nuk ka gjak krimineli eshte te mohosh madheshtine e qenies njerezore qe eshte krijes e probabilitetit te geneve qe ti trashegon. Mund te jesh idjot si ata qe shajne Bonen, por kjo nuk do te thote qe keshtu do jene edhe niper e sterniper e tyre. Kushedi ndonje mund te trashegoje genet e Ajshtajnit dhe ne do cuditemi se si nje gjeni lindi nga rraca e idjotoit....Boll me "trurin fushe" dhe gjykojini njerzit me ate qe bejne dhe shpirtin qe kane.

                                               1. U
                                                Universi shprsa ime

                                                Ti duhet të jesh Zeni vet se paske merak shum çdo thojn .... të vërtetën që e keni bër 1000 copash. . Gjith rraca juaj do e kèt damkën e kriminelit me kollare. U shofshin edhe kta që kan 70 vjet Duke na I ujtuar sa her. Gazetar plera

                                               2. N
                                                Niku

                                                Nuk gabohesh fare Alfred.Bona vjet nga rrace buballejsh dhe gjakpiresish.Na qenka bere dhe psikiatre shkerdhata.

                                                1. B
                                                 Bythpambuket e demokracise

                                                 Sa kishe gjalle gjyshin ti mi goc, keta buburrecat qe shajne sot, e benin shurren duke ndenjur, pa ju bere gje yt gjysh. Tani qe e dine qe yt gjysh nuk eshte me, bejne si akrepa. Mut ishin e mut ngelen. Sa ishte gjalle yt gjysh, keta jo i rruan topet, po i benin gojore ne cdo gezim familjar. Dolline e pare per tet gjysh e ngrinin. Dolline e fundit per mamane e tyre. Ja keshtu ja.

                                                 1. A
                                                  Asd

                                                  Enveri ishte vrases dhe shkerdhyes i lirise se kujdo. Edhe i jetes tende po ta luaje bythen, por je kaq i mjere sa te duket vetja sikur je nga krahu i tij. Ty do te varte te parin meqe e dashke fort, sic beri me shoket e tij me te mire.

                                                  1. S
                                                   Sali Ilir

                                                   Asd Shtazë e ndyrë që shpëtove nga zinxhirët. i ruan ko komunistëve ti dhe gjithë pjella jote por mos u kruaj shumë se i bën dëm byth.. tënde.

                                                   1. A
                                                    Asd

                                                    Per ty, kam te njejtin koment si me siper. Sa per fjalen "shtaze" , kuptohet nga komenti se kush eshte.

                                                  2. B
                                                   Berti

                                                   Ne familjen time dhe ne shum familje te tjera nuk eshte ngritur kurre ajo dolli, por ti qenke nje legen sepse burre nuk mund te thuash ok je thjesht nje kelysh komunisti per te mos then nje kopil i atyre plerave. Me respekt nga nje i vuajtur

                                                  3. I
                                                   Itali

                                                   Kjo do te thote l'utente klasash por me e keqe se behet ne te ashtu quajtur demokraci , demokraci e prure nga bishat, sekretaret e nipat te spiuneve komuniste

                                                   1. T
                                                    Trapajane hesapi

                                                    Une do te besoj se Enveri Ka duart me gjak"-kur nje,vetem nje te paraqese nje vendim gjukate qe hedh Poshte vendimin e gjukates se "kohesh se diktatures"-nje,vetem nje emer te therrur nga Enveri me gjakun e te cileve Ka lyer duart.I lini denglat me enverin.Ate qe Ka bere ai per vendin,nuk Ka burre nene ta beje,te pakten per 500 vjet.Ju bete vetem shkaterrimi ne kuoten zero,percarjen e popullit ne ekstrem,krimin ,drogen,prostitucion,restauriat fashizmin

                                                    1. I
                                                     Ilir floriri

                                                     Trapajan , të lumtë , kështu e duan derrat dhe kështu duhet dëshmuar e vërteta për të shpëtuar brezin e ri nga mashtrimi dhe indoktrinimi

                                                    2. 0
                                                     008-34-21,pelicilina

                                                     Do ngatrroheni me Saliun,ju kurvat e tij,se Saliu,kur ishte kurve e re,i vihesh ne dispozicin me te gjitha,udheheqjes se kohes,se ka qene komunist i bindur ai,ata e hoqen nga dhite dhe e prune ne Tirane,shifni fotot e kohes,dhe percaktoni nivelin e sociopatise se tij,semundje te cilen ja trajtuan,po ajo eshte e pa sherushme,dhe tani kurva plake,bashke me keta enuket,jana ba qeit e Erion Velise

                                                     1. M
                                                      M Shehaj

                                                      Enver Hoxha është pies e historis së Shqipëris me me të mirat dhe të keqiat e saje Revolicionet nuk korigjohen të vdekurit nukë gjykohen pëse merreni me thashe theme pëse ofendoni pasardhsit e atye që kanë bër histori kjo tregon munges qytetarije

                                                      1. S
                                                       Shqiptari

                                                       Vetem ne Shqiperi ndodh kjo:Je djali i filanit,nip i Zogut,mbese e Enverit,mbese e Musolinit,apo nip i Nastradinit.Tere ata qe lindin pas nje individi,kane lindur natyrshem si çdo krijese,pa deshiren e tyre qe te jene pasardhes te dikujt qe ka bere te mira apo prapesira ne kete botë.

                                                       1. N
                                                        Njeriu i sinqert sheh vetem punen e vet

                                                        Turp per te gjithe ato komentues qe merren me keto fjalore banale do te thosha munges kulture kjo eshte jashte cdo etike per nje person qe shpreh apo shfrin at mllefin qe e ka pllakosur ajo paditurija e tyre .I thuhet nje fjale e urte popullore ska cfare ti bej gomarit po i bie samarit.

                                                        1. E
                                                         ED TIRONCI

                                                         prape lufte klasash...hej zot ca populli...ajo eshte mbesa e enver hoxhes.po cfaj ka brezi i niperave per kanibalizmin e gjysherve.kur vdiq enveri ajo ish 10 vjece.popull tribal ishim..popull tribal ngelem.ec o bona mos e rruj,se ktu kemi akoma kanun dhe lufte klasash.

                                                         1. U
                                                          Unfortunately

                                                          E megjithate gjyshi i mbeses ende ne cdo sondazh te huaj del popullor. Mbi 50% kane mendim pozitive, rreth 30% nuk kane asnje mendim apo nuk duan ta dine dhe vetem rreth 20% kane nje mendim negative.. e habitshme qe eshte shume popullore me te rinjte.

                                                          1. N
                                                           N

                                                           Jeni shume rende. Popull pa shpine kurrizore ju la Enveri, pa dinjitet Saliu, pa breke Edi dhe prape kerkoni edhe ndonje tjeter si puna e Bones se Genc Boges qe tua zhyse edhe me thelle. Me kujtoni nje shprehje qe thonte gjyshja ime. "Breshka ferre do". Vazhdoni te kerkonin ferren e rradhes.........

                                                           1. F
                                                            Ferre me gjemba te lyer me gjak

                                                            Ferren e kem gjet na bre, n' gopt te satome... po gjyshja jote nga i dika kto ferrat, aoo aty u ka pas çpu qe lindi yt/at a jot/eme.

                                                           2. E
                                                            EHS

                                                            Ten Ciao Pin.E Hoxha ishte udheheqes I madh I nje populli te Vogel mosmirenjohes

                                                            1. N
                                                             Nje veteran

                                                             Enver Hoxha e beri njeri kete popull e nnxori nga injoranca kuishte mbas lufte e pastroi nga mori ,zgjebjaa,tuberkolozi,tifo,malarja anemit sifilizi e te tjera semundje infektive duke i ndjekur dhe mjkuar te gjitha gratis qe nga 1961 kam punuar ne shendetesi dhe jam mare vete me depistime duke i ndjekur dhe mjekuar eshte bere nje pune shume e madhe dhe kjo eshte nje merite me kembe nguljen e Enver Hoxhes se te pa ndergjegjshem ka gjithmone atehere me pak sot me shume

                                                             1. E
                                                              Emigranti

                                                              Midis shum gabimeve te enverit do numroja dhe heqjen trungut te pemes dhe vuri jastekun Te ishit kaq trima ju trimat e FB me gjith merot e gazetave ngriheshit dhe e rrezonit enverit nuk e linit te vdiste ne krevat dhe ta qanit me oi kur vdiq

                                                              1. V
                                                               Vasiliki Mertiri

                                                               Njepsikologe e shkelqyer per tju trajtuar mbetjet qe kane ne shpirt te mbledhura ne 32 vjete nga keta palaco e krieminele qe po te ishte i madhi ENVER HOXHA do ta kishin plumbin hallall ne lule te ballit bastardet qe shkateruan nje shtet te forte e beren delja e zeze e EUROPES

                                                               1. Z
                                                                Zijai

                                                                Enveri. Mori. Lope. I. Beri. Rob E. Shajne. Ho Mit

                                                                1. R
                                                                 Rrok Ndoci

                                                                 Vertet i ka lyer duart ne gjak. Por ne gjekun e tradhëtarve të kombit dhe bashkpuntorve te fashizmit.

                                                                 1. .
                                                                  .....

                                                                  Hahaha Bona mjeke.... mashtruese....

                                                                  1. S
                                                                   Shqiperi etnike pa serb dhe grek

                                                                   Ka kulture ajo. Nuk eshte si fmijte e ktyre leckamaneve sali berisha me ilir meten , qe u bene miardere nga hiçi , e tani i sulen kujdo me arrogance e dhune...

                                                                   1. s
                                                                    shqipetar

                                                                    nje gjakatar familje gjakatare nexhmija me shume se nje gjakatare

                                                                    1. B
                                                                     Bile muter kudo qe jeni .

                                                                     Ket psikologen e paska mbese ...po ramen e ka gje se per nga imoraliteti , hajduteria , kriminaliteti , dhe shpirtligesia si ka lon gje enverit ....

                                                                     1. F
                                                                      Fadili

                                                                      Vajzë e mençme i lumtë për sjelljen

                                                                      1. s
                                                                       stamo dumo

                                                                       komentoni .me mire nga xhevati nuk e theme dot une.

                                                                       1. V
                                                                        Vlirim

                                                                        Ore ju qe beni komente te tilla po beni ato qe ka bere enveri domethen gabimet qe kam bere une ti paguaj niper e mbesa .çfarë faji ka mbesa .që bera unë gabime..Sa për Enverin koha po e tregon se kush ishte ai në të vërtetë dhe çfarë bëri ai për shqipërinë në krahasim me këta qelbesira e sotëm që e shiten dhe shkatërruan mëmëdheun dhe sa vrau enveri dhe sa janë vrarë këto 30 vite demokraci ja bëni pak llogaritë .nduket se janë më shumë tani .Enveri vertet vrau siç thonë por dokumenta që vërtetojnë një gjë të tillë nuk ka deri më sot të tjerë ishin ata që i bënë kto krime

                                                                        1. Q
                                                                         Qermi

                                                                         Jane shtuar numri i budallenjeve qe shfryjne dhe skuptojne se nga ju vjen e keqja qe kane kaq lakra ne koke!

                                                                         Lini një Përgjigje