FOTOT/ Rama: Drejt fundit punimet në rrugën Leskovik-Ersekë, një dritare më shumë për zhvillimin e turizmit

21 Nëntor 2023, 13:25Sociale TEMA

FOTOT/ Rama: Drejt fundit punimet në rrugën Leskovik-Ersekë,

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga rruga Leskovik-Ersekë, ku punimet janë drejt fundit.


Rama shkruan se ky aks do të shkurtojë distancat e udhëtimit dhe ‘do të jetë një dritare më shumë për zhvillimin e turizmit në vendin tonë’.

“Drejt fundit punimet në rrugën Leskovik-Ersekë, pjesë e lidhjes turistike të Gjirokastrës, Përmetit, me Ersekën dhe Korçën, dy zona me potencial të jashtëzakonshëm kulturor dhe natyror, një investim që do të shkurtojë distancat e udhëtimit dhe do të jetë një dritare më shumë për zhvillimin e turizmit në vendin tonë“- shkruan Rama në rrjetet sociale.

 

 

10 Komente

 1. z
  zefi

  ik mor legen se na qave bythen dhe ti me keq se berisha, u dhjefsha qeverin dhe drejtesin, ju perdhunoj dhe nje here non grata i mbushe poturet dje ne parlament

  1. L
   Laku

   Sa paskeni vjedh mer jahu....e paskeni bo me te ngushte se rruget e xhaxhit

   1. S
    Shkofsh ne Djall o Pederast me videot e tua

    Shqiperia ne itet e sja me te Kqia si Shtet e Kurva Krhet pas Postimeve mashtruese ne vend qe te pergjgjet se cfar po nddh ne kte vend me Drejtesine e Bordellon Spak ! Nqs nuk je i afte te drejtoj shtet .Zhduku nga Shqiperia pusht i peshtire

    1. V
     Veriori

     Ik tutje o legen.Te gjithe investimet po i ben ne jug te Shqiperise, ndersa veriu qe ka ne rol te qenesishem ne te ardhurat kombetare eshte pa rruge. Zoti ju ndeshkofte ju dhe ata qe mendojne si ju

     1. f
      foshnja

      Perseri nje rruge e lene ne rruge. Kjo mund te sherbeje vetem per bicikleta, dy makina nuk shkembehen dot

      1. l
       lani

       te beje investime ne jug eshte Shqiperia jone jug veri?...po te pakten o hajdut ram idioti rregulloje rrugen milot burrel se eshte cop cop turp i madhe me e pa turistet ashtu si afrike.

       1. M
        Miri

        Vetem ato Standartet alla shqiptarçe mos me harroni,besoj I keni vetë merak keto standarte

        1. S
         Safet Gjici per nje gojore ne burge haa

         Ik shiko drejtesine se rruga , rruge eshte leri filmat fut kriminelat ne burge ( vetem mos na thuaj qe drejtesia eshte e pamvarur ) mblidh elektorati dhe protesto kunder SPAK ministria e drejtesis eshte jotja proteste 800 mije para prokurorise . Mbahet ne burge Safet Gjici per asgje per nje gojore nga nje kurrve e paguar nga Berrisha mbahet Vangjush Dako per nje leje ndertimi mbahet zonja per nje arke peshke dhe dhendri Saliut me 17 kulla i lire kargohu palaço kalo ne thjedhje te parakoheshme turp

         1. l
          lani

          mos harroni vijat e verdha o shtet budall edhe tabelat o katuni

          1. a
           aleksander

           ky piktori i zhgaravinave ne orar te punes, nuk eshte shofer, prandaj nuk i ben pershtypje gjeresite e ketyre rrugeve, ky edhe dy gomere nuk shkembehen dot po te jene te ngarkuar, keto rruge duhet te ishin te pakten edhe 2m me e gjere, pangopesia e ketyre ndertuesve per te perfituar sa me shume leke, neser do vrase jete njerezish te pafajshem

           Lini një Përgjigje