FOTOT: Rama publikon pamjet, përfundon tuneli i parë në Llogara

25 Mars 2023, 09:49Sociale TEMA

FOTOT: Rama publikon pamjet, përfundon tuneli i parë në Llogara

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e fotove nga punimet në tunelin e Llogarasë. 

Kreu i qeverisë njofton se është hapur 100% tubi i parë i tunelit me gjatësi prej 6 km dhe vazhdon puna për të dytin. 

Sipas tij në total janë hapur 9 tunele lidhëse nga 11 gjithsej.

“Mirëmëngjes dhe nga Tuneli i Llogarasë, ku pas hapjes 100% të tubit të parë në tunelin me gjatësi prej 6 km vazhdojnë punimet për hapjen e tubit të dytë i cili deri tani ka arritur në 4.670 metra, dhe ku në total janë hapur 9 tunele lidhëse nga 11 gjithsej, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan Rama.

Puna për ndërtimin e tunelit të Llogarasë nisi në nëntor 2021, ku kreu i qeverisë së bashku me ministren Balluku njoftuan se ky tunelit parashikon të lidhë në shtatë minuta Orikumin dhe Palasën, si edhe në të ardhura dhe rritje të turizmit.

45 Komente

 1. E
  Enver

  Ne Llogara po hapen NENTE tunele ndersa ne rrugen e Arbrit asnje

  1. s
   saleh hamuti

   pse Rruga Durres Morine ( Rruga e Kombit ) qe bandes se PD.se i kushtoj nga Buxheti i Shtetit 1.Miljard e 235 Miljon€uro _te duket pak ty xhaVerr ???????????? Eshte nnji Kosto sa per te gjitha rruget e tynele qe jane ber ktej nga anet tona . Apo je noj nga ata Gjaprinjet qe i fishkellen Percarjes ti ,qe jeton ne kte Hale si ata zvarraniket e Janulles qe zhgrryen ne mute ne ktu me qelb Atmosferen

   1. A
    Androkliu USA

    Mos shani kot,se te gjitha keto vepra shume te rendesishme ne infrastrukturen rrugore nuk behen as per ju e as per mua,,,por per nje tjeter gjenerat e se ardhmes,Pra mbas 25-30 vitesh keta qe jane femije sot do te thone i faleminderit atij qe vendosi dhe zbatoje ndertimin e tyre.

    1. D
     Dhermi

     Keto vepra po ndertohen per Manen.

     1. C
      Ca me thone me teper

      Ca thua re. Po mire nga i ati mos kaloni ju te dhermiut e me tutje.

   2. P
    Perpara Gjigand per Shqiperine ...

    Rrespekt per punen tuaj te Mrekullueshme ne ndertimin e nji Shqiperia Moderrne si gjithe Europa . Mos e ulni Tempon/Intensitetin e punes ne gjithe vendin

    1. V
     Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

     Te hene do hudhet beton ne oren 10 te mjezit. Na duhen pamje nga kjo pune qe po ben or HAJDUT i Lindes.

     1. A
      Arditi

      Je shume hajvan o loqja e orneles

      1. t
       tetovari2

       Ndërsa në orën11.00do ti hedhim MUT Vito Mashtruesit.

       1. M
        Mashtrusi Vito, shoku jot i shkolles

        Po nuk te detyron njeri ti shohesh gjerat qe poston Kryeministri mor Pallosh.......injoroji dhe je ne rregull me veten tate.............Informacioni eshte per ata qe e duan at vend....ti hyn tek ata qe pas pirjes se kafes n`mjes t`shqerume me nja 3 dopjo, shko ke shpia ene lu me qenin e komshiut......mere me qetesi e dashuri...si thote i modhi Lir Meta nga Cepani i New Yorkut

       2. J
        Jeni ju pa jemi ne

        Si nuk foli per nje te mete,te sundimit te vet,ky produkt blloku,kur keto gabime dhe faje te ketij sundimi jane gjithe andej dhe jane bere prezent dhe nga institucionet e shteteve perndimore. Dhe prpoganda e Enver hoxhe,do tja kish zili,ketij lloji sundimtari,lloj kaposhi maje plehu.

        1. K
         Katnaret

         Do ta perdorin shqiptaret kur te shkojne ne Greqi me pushime. Asnje nuk merr me malli per bregdetin e bastarduar te jugut. Zaptim, kurveri dhe fshatare qe hapen [email protected]

         1. K
          Klea

          Pune te mira te cilat po ja ndryshojne faqen Shqiperise

          1. B
           Besa

           Vetem qeveria Rames ka bere keto pune kaq te mira per vendin,e shohim nga veprat qe na tregojne cdo dite

           1. K
            Kela

            Realizimi i ketij tuneli do na lehtesoje shume per te shkuar ne jug,te shpresojm te mbaroje sa me pare

            1. L
             Luli

             Hapja e ketij tunelit eshte pune e mire apo pune e keqe, se nuk I kuptoje disa komentues.

             1. r
              rilindja e Dumbabist Ramuth budall shejtanit

              Nuk ushqehen me foto tunelesh familjet "e prane shtresave ne nevoje" qe betohesh naten e diten se i perfaqeson ajo Ripjellja jote or Gallofi Surrelit. Plasi syte e shiko fukarallekun qe po shpopullon Shqiperine nen kete pleh-qeverisjen tende ate bej.

              1. I
               Ina

               Ti or palco qe vetem helm nxjerr nga ajo goje e qelbur , or budall , je ne kapitalizem e punen gjeje vet , nuk shikon ndryshimet te medha qe po behen ne kete vend apo do Saliun qe i nxorri themelet Shqiperise ..

              2. T
               Toni

               Lehtesim shume i madh per te gjithe ne

               1. A
                Ani

                Investim shume i vlefshem per vendin tone

                1. B
                 Beni

                 Edhe trafiku do reduktohet shume

                 1. A
                  Ani

                  Shpresojm qe te mbaroj sa me shpejt

                  1. L
                   Lam Qafoku

                   Hajde Bab hajde, si i l’sho k’to tymset te shtunave! Vallahi si Sul Mema xhiblat i her vakti. Masenej i fut mrapa ene “nji fund’jav t’mar” e ta haj gzuar mileti.

                   1. E
                    Eno

                    Projekte te cilat po e zhvillojn akoma edhe me shume vendin tone

                    1. L
                     Labi

                     Si nuk u ngopet me ( mutë ) mor malokë ?

                     1. K
                      Kulaku

                      Tuneli...mund te ket synimin kryesor fitimet turistike per resortin vilat posht Llogaras....por ja nga vaditja e luleve freskohet dhe vazua.E keshtu perfiton dhe gjithe jugu krahina e Himares,me popullin e saje.Pra Tuneli i Llogatas eshte nje veper e madhe historike per krahinen e himar dhe pik.

                      1. M
                       Mondi

                       Nje tunel i cili do te mundesone shkurtimin e rrugen per ne bregdetin e jugut

                       1. B
                        Bjordi

                        Do te shkurtohet kohezgjatja per te shkuar ne jug dhe nuk do te krijohet me trafik

                        1. i
                         iliri

                         Kjo eshte pune o shok

                         1. F
                          Fitore !!! 9 tunele per Samir Manen

                          “Brravo gjigand!!!“ - Tha Samir Mane dhe ferkoi duart i kenaqur qe edhe ky premtim u mbajt nga qeveria nen urdherat e tij

                          1. N
                           Nese nuk di,me mire hesht.

                           ....nuk jane 9 tunele te vecante,por tunele lidhes midis atyre te dyve qe po behen. Jane per te garantuar sigurine ,ne rast nevoje behet devijimi i trafikut. Tung juve qe vetem te flisni dini,por pa' ditur se per cfare behet fjale !!!

                           1. R
                            Reply to Samiri

                            Me fal!! Qenkan dy tunele me 4,5 hyrje dalje per Samirin!! Ti i ditke shume mire keto gjera duhet te jesh ideatori, dmth Samiri dora vet

                          2. L
                           LORA

                           Lajm shume i mire per mbrothesine e shqiptarve.

                           1. a
                            adi

                            Vetem perpara per nje Shqiperi Evropiane

                            1. U
                             USA

                             shqiperia po modernizohet nga dita ne dite Salih Maloku e shkaterroi plotesissht po Edi Rama punoi fort ta rimekembe Bravo

                             1. U
                              USA

                              shqiperia po modernizohet nga dita ne dite Salih Maloku e shkaterroi plotesissht po Edi Rama punoi fort ta rimekembe Bravo

                              1. F
                               Fatmiri

                               Cdo veper madhore duhet uruar!

                               1. a
                                alphade

                                Leteni Edi Ramen te ndertoje Shqiperine qe t’a gezoni Ju me cifteline e sharkine !

                                1. e
                                 eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                                 Shqiptaret po mesyjne Tunelin e La Manshit per Azil e ky zullapi Surrelit trego foto me Tunel ne Llogara.

                                 1. M
                                  Mirmroma

                                  E more kokloqe që dike italishten, tunelin e bythës si e ke?

                                 2. J
                                  Julian Laci

                                  Nga viti 1992 deri ne 2023 asnje rruge nuk ka perfunduar sipas standarteve qe duhet te behet nje rruge qe te sherbeje makinave dhe kalimtareve. Sali Berisha , Alexander Meksi Fatos Nano, Ilir Meta, Pandeli Majko,Edvin Rama Jane njerezit me te korrupturit . Asnje kryeminister ne Evrope nuk poston foto nga nje veper qe paguhet nga taksapagusi.

                                  1. j
                                   jetimet e 21 Janarit

                                   BETONIZIMI DHE PLLAKEZIMI I GJITHE ISH SHQIPERISE SI DHE TUNELIZIMI I TURIZMIT VEPRA KRRIMINALE EKONOMIKO-FINANCIARE TE PA PARA NDERKOHE QE POPULLI KA IKUR PA KTHIM NDERSA TE NGELURIT ME TE VARFERIT E BALLKANIT PA BUKE E PA UJE!

                                   1. f
                                    foshnja

                                    Keto jane para te hedhura ne pus. Nuk kishte nevoje per tunel, kur rruga ekziston dhe eshte shume panoramike. Ajo rruge te con vetem ne disa fshatra turistike dhe e shfrytezuar me shume per muajt e veres. Keto para mund te perdoreshin per rruge te nevojshme. Por hajduteria dhe injoranca nuk kane brire, kane tunele qe te cojne ne gropa te zeza.

                                    1. Po ça karin Samir Mane. .paratë janë të Ramës.. Mane vetëm i pastron..

                                     1. Z
                                      Zyko

                                      Jepi, propagande ne prag zgjedhesh. Na thuaj sa kushton dhe sa u futen ne xhepat tuaj, sikurse Ahmetaj, etj. me fondet e rindertimit?

                                      Lini një Përgjigje