Gruaja ndërroi jetë pasi lindi djalin e katërt, burri nga Puka me lot në sy: Më la amanet fëmijët

7 Shkurt 2023, 10:25Sociale TEMA

Gruaja ndërroi jetë pasi lindi djalin e katërt, burri nga Puka me

Drilon Murataj është babai i katër fëmijëve jetimë në Pukë, pasi bashkëshortja e tij ndërroi jetë në moshë të re pasi lindi djalin. Në këtë mënyrë dhe Driloni zgjodhi që të birin ta quante të birin Jeton.

Në “ABC”, ai ka treguar se tashmë po mban amanetin e bashkëshortes së ndjerë, duke rritur i vetëm katër fëmijët dhe pse në kushte të vështira. Driloni ka kërkuar ndihmë nga të gjithë shqiptarët, pasi edhe shtëpia në të cilën jeton nuk ka kushte të mira.

Bashkëshortja ime ka pasur probleme që në fëmijën e parë faktikisht, por kjo shtatzëni e katërt nuk kishte lidhje me atë. Ajo ka pas vuajtur nga tensioni dhe nga veshkat, por duke thënë që jam mirë, kontrolle i kam bërë, po atë ditë i kam bërë analizat dhe i kanë dal ato të veshkave keq dhe tensioni. Nuk di të të them, por mesa kuptova unë, atë e goditi ndonjë trompozë, se di çfarë të them se u bllokua menjëherë.

Kam kaluar 15 vite, kam shkuar shumë mirë me të, nuk kam pasur probleme kurrë. Më është thyer zemra, të gjithë kanë dhimbje.

Edhe nga kjo ikje e shpejtë që bëri se të kishte qenë ndonjë ditë e shtruar në spital, por jo, shkuam thjesht për kontroll. Fëmijët kanë qenë në shkollë, nuk arritën dot ta takonin.

Djali i madh është 13 vjeç, kam edhe dy vajza, njëra 9 vjeçe dhe tjetra 7. Shkollën nuk e kanë shumë larg, aty në fshat. Janë mirë me mësime.

Për momentin kushtet e jetesës nuk janë shumë të mira, kanë nevojë për instruksione, por për momentin nuk bëjmë dot ndryshime për shkak të ngricave”, u shpreh ai teksa qante.

6 Komente

 1. E
  Ernesta

  Idiot po ca ben kur e di qe eshte me veshka dhe tension, pill e pill si kafshet sa I mer jeten...thoshte jam mire po analizat I dolen keq...kafsh...

  1. J
   Juli

   O u ju që vetëm dini të shani !!!!!! Nuk janë të gjithë njësoj,nuk e kuptoj pse shani !!!! Secili ka kapacitetin e vet,ashtu e ka menduar ai. Jetoni në Albanistan,a e kupton se cdo të thotë!!!!

  2. ….

   Po kur nena e femijeve vuan nga tensioni dhe veshkat si shkon e kerkon femije te katert? I le tani te gjithe jetim, te rriten pa nene. Dhe jeten tende e nxyrrose, se ashtu ju duket se zevendesohet kollaj nena e femijeve

   1. E
    Elmira

    Eeehhh..burë hesapi..e kishte gruan,, për qefin e tijë..jo për të kaluar jetën..s,mendoi gjatë..të shkretët fëmijë..jetimë gjithë jetën..nëna është AJO që të mbledh..po , ky ,injoranti,,nesër martohet,,dhe prapë e prapë ..do të,,pjellë, ..fukarallëku do shtrohet këmbë kryq..uroj për fëmijët ..jetë e shëndet..dhe ,,ZOTI, vëntë DORË..AMIN..

    Lini një Përgjigje