Kritikoi "lacat me flori në qafë", Blendi Fevziut i dalin vetë fotot me skaf shumë pranë plazhistëve

5 Gusht 2022, 08:49Sociale TEMA

Kritikoi "lacat me flori në qafë", Blendi Fevziut i dalin

Ditën e djeshme ka qarkulluar në rrjetet sociale një foto ku shfaqej moderatori Blendi Fevziu duke zbritur nga një skaf shumë pranë plazhistëve, teksa duhet theksuar se pamjet qarkulluan pas tragjedisë së Himarës ku vdiq tragjikisht Jonada Avdia dhe Fevziu kritikoi "lacat me varëse floriri".

Lidhur me këtë foto ka ardhur së fundmi një reagim nga vet Fevziu, i cili sqaron se ai ka qenë në skaf në datat 18 dhe 19 korrik për të realizuar disa emisione për "Opinionin". Në një postim në rrjetet sociale, ai shton më tej se e përdor atë mjet, pasi mundëson zbritjen e kameramanit më lehtë.

Fevziu shprehet se çdo dalje në breg ka qenë e rakorduar me pikat ku do xhironin dhe se në Gjipe dhe në Bunec nuk dolën dot pasi nuk kishin mundësi.

Reagimi i plotë:

Disa prej miqve te mi ne rrjete sociale po me nisin kete foto. I falenderoj dhe po bej nje shpjegim te shkurter dhe nje autokritike. Ne daten 18 dhe 19 Korrik emisioni Opinion ka realizuar nje emision nga deti per gjiret dhe strukturat me te bukura ose me te vecanta turistike te jugut te Shqiperise. Kemi ndaluar ne Palase, Himare, Borsh, Kakome, Kep Merli, Ksamil dhe Ishulli Tonga.

Ne fund te gushtit do merremi me plazhet e veriut. Te dy emisionet do shfaqen ne shtator. Prej ketij udhetimi kam bere me dhjetra postime. Ne foto, ne Gjirin e Krorezes, dukem une, nje nga kameramanet dhe gazetarja e emisionit opinion. Regjisori dhe kameramani tjeter po na xhirojne.

Kemi perdorur te njejtin mjet qe kemi perdorur edhe vjet e parvjet. Sepse eshte nje mjet qe mundeson zbritjen e kameramanit me lehte. Cdo dalje ka qene e rakorduar me pikat ku do xhironim. Po nis edhe ca foto nga keto 2 dite. Ne Gjipe e Bunec nuk dolem dot sepse s’kishte mundesi. Sic e kam thene edhe ne tv, ky udhetim me ndihmoi te shoh cfare ndodh ne det. Ky ishte shpjegimi.

Tani per te gjithe ata qe jane te irritur qe kam bere kritika per gjendjen e deteve. Qe kam bere kritika per banditet qe shkelin cdo ligj. Per femijet e pasanikeve (ata problematike se kam shume prej tyre model) qe shkelin ligjin. Qe e ndjeva thelle humbjen e nje jete. Qe promovoj turizmin ne jug e ne veri, atyre skam c’ju bej. Nuk i ndihmoj dot.

 

39 Komente

 1. R
  Rekomandim .

  I rekomandoj Blendit , t’ë shkojë në Doktor Cekja i Beratit , t’i heqë PORDHACLLËKUN !

  1. b
   ben.

   Delenxhinj rilindas. 1. Nese Blendi Fevziu ka shkelur ligjin ,per te bere nje emision ne tv, prape pergjegjesia eshte Juaja sepse ju keni shtetin. Keto pordhet e delenxhinjve nuk i hyjne kujt ne pune. 2. Delenxhinj sic duket dhe nga fotot plazhi eshte bosh, nuk ka njerez. Po pacipesia dhe pafytersia juaj nuk ka kufij. Nuk paskemi pare asgje akoma. Dhe ju keni qe ne 1944 qe vazhdoni te ushqeheni me gjak te pafajshmish me gjak femijesh. Ju jeni vampire dhe e verteta e zotit mund te vonoje por kur nuk do haroje!!!!

   1. y
    yp Xhixh

    Ben kokpatatja, edhe kur rruga eshte bosh eshte e ndaluar te kalosh me te kuqe, o RROT CARI!

    1. U
     Uran Marku

     Koment i persosur , me shume zgjuarsi , shkurt , shum kuptim , bukur ...nje bravo te madhe yp Xhixh , hahahahahahah vec veshtire se do ta kuptoje ben ....lloji i kafshes

    2. A
     Albi

     Hahahaha sa i modh... Morem kete skafin se zbret me kollaj kameramani.... Edhe vilen e kemi marre kastile qe ta pastroje me kollaj pastruesja.... Edhe ne restorant gjithmone shkojme aty ku lodhen me pak kamerieret... Edhe kur shkoj me pushime gjej vende ku personeli nuk lodhet... Etj etj etj... mundohemi per njerezit e thjeshte....

     1. G
      Gri

      Bravo Albi! Aresyetimi perfekt!

     2. L
      Lasgushi

      Ti mor bukurosh.Po gjakun dhe pronat e gjyqtarit KONOMI,cili duet ti lake.Ky Blendi e ka ne.ADN krimin,tre breakfast para ti.Gjyqin ja kane bere njerzit punetore te Korces dhe Pogradecit.Ty ku kane bere krime.

      1. R
       Rajmond vlonjati.

       "ben"! Vetem delenxhinjte thone qe "une jam me i miri, kurse fajet i ka hasmi im", ky postulat eshte shkeputur nga maloket e shpellave te malokerise ne gjirin e Lalsit.

      2. u
       uhahahaaaaaa

       Blend Koksyneti ....

      3. T
       Turpe turpe

       He po Ata që kane para, pushtet dhe jane të lidhure ose njohin politikane dhe grupe kriminale bë çfare të duane në Shqiprie. Dhe pastaje bertasin kapeni hajdutin. Turpe turpe

       1. G
        Goni ecen vete

        Po car lidhje ka mer qeros qe jep moral arsyeja pse ke qene me skaf. Edhe ti je nje nga lacat dhe kta me zinxhir floriti qe se rruan per ligjin por me e keqja eshte se ben dhe moralxhiun. Far e keqe!

        1. O
         Opinion

         Pse kush je ti që thua bëni siç them unë dhe mos bëni siç bëj unë? O "Shrek"i fëlliqur ti je i pari që ke ndotur këtë mjedis si më veprimet dhe më propogandën e shpifur që bën në emisionet e tua.Një takëm si ju që pretendoni se jeni mbi shtetin dhe ligjin e ndotët këtë vënd.Nuk është vetëm pushteti i kalbur dhe i dorëzuar por jeni dhe ju që e kompromentoni më shembullin tuaj sipas shprehjes që cilësova më sipër.Jo vetëm kaq por dhe për gjobvënien që bëni duke përdorur dhe manipuluar aksesin që keni në media dhe politikë.

         1. s
          shoku zenit

          ketij qelbesire nuk i ndahet vesi vrasjeve me pages, vlora eshte vendi ku ka kryer krimin ky dhjaks Ky eshte me keq se Berisha meta, eshte shume i rrezikshem per shoqerine, dyshohet per lidhje me terrorizmin dhe ky

          1. 1
           19

           Po mor te qifsha grun po se njesoj jeni te gjithe .ti e ben ate pune vetem per tju tregu njerzve posht vetes qe ja une e bej kte pune ju se beni dot ose une kam ti ske .se kshu kurvash jeni ju zengjinet e ri nj .nga aktivist i rinise qe ke qen tani je ber demokrat i modh .mor rrace qensh rrace derash me fal se ofendova qent .

           1. D
            Dakord

            Skafet nuk jane te ndaluar. Manovrat e rrezikshme ne breg jane, madje kriminale. Fevziu ka bere me shume pune se vete ministria e turizmit per promovim turizmi ne shqiperi. Ato emisionet politike i ka acaruese se eshte i anshem e pak megaloman, por keto emisionet e turizmit i ka spektakolare.

            1. O
             O shtet

             Merr para per ato emisionet qe ben per turizmin dhe 80% te kohes shohim surratin e tij dhe budalleqet qe thote. Nuk le njerez te flasin apo te komentojne, edhe pamjet me nje muzike acaruse. Emisionet behen te mbush javen se partia i ka ik per lesh nuk e degjon me njeri Fevzon

             1. G
              Gim

              Fevziu lobo. Per investitore qe te shkaterroje dhe ato pak metra qe kane mbetur pa u bere beton

              1. C
               Ceco

               Pa merak se me investitoret strategjik merret Qeverriu me lali vrimen….. keto te mbarojne pune

             2. D
              Detari

              hahaha promovon turizmin duke sbarkuar me skaf ne plazh ku ka pushues. Pse nuk e arreston policia tani kte turkqerosin?

              1. V
               Vezhguesi

               Ky promovon turizmin?Ketij nuk I plas fare per turizmin,sepse kerkon,ben presione dhe lobingje per sponzorizime te medha si ne qeveri dhe ne biznese private per kete pune.Eshte fytyra me e qelbet dhe mashtruese.Ka shkuar aq larg ne prezantimet e tij neper emisione saqe deklaron me paturpesi se nuk pyes per asnjerin dhe vecanerisht per k/ministrin aktual te cilin sipas tij nuk e fut ne refene(llogarit)fare.Ka bere me pare por dhe tani spiunin per llogari te interesave te tij.

               1. J
                Jam Dule evgjiti , bej grekun per 300 euro ,

                Do i vije radha dhe ketij , ne fillim do arestoje Fredi Belerin pastaj kete turkoqerosin , ore sikur qeros eshte dhe Janullatos , apo ai nuk zihet ???

               2. K
                Kazani

                E shkruajta dhe para ca ditësh.Ky rr.... q....I. do qe të bëhet si njëherë e një kohë. Vetëm ky me Shkëlzenin me jet ski në Dhërmi. Dhe Medihu që ju drejtohej policave si çera. Ja shikojeni rr... q....min si del në Gjipe... Në plazh... A ka më hipokrizi dhe b...q.... llik....

                1. I
                 I.M.

                 Hap dosjen spiun . Ke denoncu shokun e grupit ne univ.

                 1. S
                  Shqiptari

                  Eshte kurva me e madhe politike ne media qe eshte gati te heqe breket per ustallaret e tij komuniste qe e paguajne kete hafije te vjeter. —Me zanatin e tij prej zagari,mund te jete dhe i infiltruar nga agjenci te te huaja nga vendet fqinje qe e paguajne,pasi ka bere para dhe pasuri pafund me kete zanat. —Rralle mund te gjesh gazetare ne Shqiperi qe nxit anarkine dhe nxinë vendin e tij ne ekran.

                  1. R
                   Rama ik

                   Ky majmun eshte nje nder te privilegjuarit nga gjithe pushtetet. Mire qe me Berishen e beri balte, por dhe me Ramen ky pis vazhdon sfiden ndaj rregullave.

                   1. A
                    Anonim

                    TE DAL SALA DHE ILIR MUTI PER KETE PSE TE NDARA PROBLEMET SE KY ESHT I PD PLEHRA.

                    1. O
                     O shtet

                     Jane te gjithe hipokriter, qajne dhe ulurasin thjesht per interesat e tyre. Duke filluar nga vete ministra, deputet,gazetare dhe analiste. Ata vete ose femijet e tyre jane kafshet qe pushtojne bregdetin. Keta kerkojne shtet por jo per veten e tyre. Shtet vetem per te tjeret.

                     1. F
                      FATMIRI

                      KUR BEHET EMISJON DUHET TE SHKELEN LIGJET O PLER O FYTYR MUT KE PERFITUAR SE GJITHMON KE LEPIR BYTHEN E ATYRE QE KAN QEN NE PUSHTET TI JE NJE BURR KURV NJE GRUAQIR

                      1. a
                       atdhe

                       Asnje plazhist nuk shikoj.

                       1. Q
                        Qytetari

                        Njerez hipokrit as qe i behet von per ate vajzen e vogel , thjesht kerkojn sebep per te dal ne shesh per te kundershtuar qeverin se jon tu plas keshtu si legena , i jan mbaruar parat , sipas merites nuk gjejn dot pun se jan megillore pjesa derrmuse me diplloma te blera , bejn si ujqit se dun baben , gazetar e analist presin Saliun e liken te shpartallojn shtetin dhe ky llumi shqiptarve te perfitojn dhe te abuzojn ne kurriz te te tjerve qe duan qetesi dhe shtet , harron llumi se qeveria meret me vot dhe me vot Saliu e Likja nuk do vijn me ne pushtet , me zor skan byth se ja fusin koken ne byth , edhe nese e marin nuk e njeh as Amerika as europa Saliun se esht non grata , dhe ky llum qe therret posht komunistet , me saliun na çojn ne sistem monist se na mbyll deren Amerika Anglia dhe ter europa , keshtu qe llumi bashk me kta gazekar sharlatan han mut kot dhe i leshon goja jarg kot , ai ishte thjesht aksident ai qe e kreu aksidentin do mari denimin e merituar , por nuk kuptoj prindrit e vajzes si i lejojn kta sharlatan e zuzar te perdorin vdekjen e vajzes tyre per qellimet e veta , per kte me vjen keq .

                        1. H
                         Himara

                         Ky Fevziu është një gënjeshtar dhe mashtrues klasik, një pecet e qyrrosur e Berishës.

                         1. P
                          Patronazhisti

                          Fatosat e partise ne aksion

                          1. F
                           Fevzo qime deri

                           Edhe ti nje prej LACAVE je o i peshtire,o mut muti.

                           1. S
                            Sul Korriku

                            Z. Fevziu, Here tjeter bën mire qe te terheqesh nga pas nje gomone pa motor (me lopata) qe kur ti afrohesh zones se ndaluar, te kembesh mjetin. Justifikimet apo "argumentet" tuaja ngjajne me ato te I.Meta(j) ne rastin e vidios s D. Priftit.

                            1. K
                             Kloni Im

                             Blend Fantomas thuaj qe zbrita e hypa ne skaf dy dite rrjesht para shpise tende ne Himare. Mos i ngaterro kameramin e tv klan se ai kishte me afer Vloren per tu kthyer ne Tirane.

                             1. A
                              Alban

                              Çfarë janë Lancat ? Apo keshtu e keni degjeneru shqipen , thuaj zinxhirat Shqip, hiqini keto sllavizma (serbisht) të futura nga kosovaret.

                              1. A
                               Ardjan Fullhani

                               Blendi Fevziu ose korani i myzeqese siç njihet ndryshe ne publik vdes te duket pak ndaj ka 35 gjyshe se nuk e kene pordhet....

                               1. G
                                Genti

                                Hipokrizi mediatike,politike dhe shoqërore. Në një vend ku Demokracia është vetëm term kushtetute dhe një hiç në realitet,ku vota shitet dhe vidhet,ku shtetarët vjedhin pa limit, ku qytetarët flenë gjuminë e përtacisë e ku rinia zgjedh ose braktisjen e vendit o kriminalitetin si formë pasurimi ç'farë mund të pritet tjetër. Vendi ka degraduar në pikën e moskthimit. Nuk ka njeri më besim te kjo klasë politike e dështuar dhe e korruptuat deri në palcë. Nuk ka më asnjë figurë ku qytetaria të ketë besimë dhe të varë shpresat për ndryshimin e gjendjes. Situata është e errët deri në verbim.

                                1. t
                                 titi

                                 Shteti deklaroje se do te jete toleranca zero ndaj kujtdo qe shkel ligjin Perse shkelet ligji a ka justifikim se do te bej nje emision A duhet te jape llogari Ministri i Brendshem per kete rast

                                 Lini një Përgjigje