Në krah të Adriatik Lapaj, Binaj: Partitë e vjetra nuk pëlqehen më as në Europë, nuk janë ullinj por njerëz

19 Shtator 2023, 15:05Sociale TEMA

Në krah të Adriatik Lapaj, Binaj: Partitë e vjetra nuk

Aktori Florjan Binaj duket se zyrtarisht i është futur politikës. Ai i është bashkuar Adriatik Lapajt, i cili dje prezantoi “Shqipëria bëhet”. I ftuar në Vila24 me moderatoren Anila Çela ai foli për herë të parë për këtë angazhim.

“Shqipëria bëhet nuk është një parti politike por është një shoqatë, pasi vjen një moment që nuk mjaftojnë as memet, as postimet madje nuk mjaftojnë as protestat.

Prandaj është krijuar një strukturë më e fuqishme për t’i bërë trysni cilado qoftë qeveria. Edhe ujë po ndenji në një vend nuk është më i pijshëm, jo më të njëjtit njerëz, të njëjtat vendime.

Jemi një grup që po rritemi dita ditës dhe që nuk e sheh Shqipërinë sa hija e vetë por më të madhe. Është koha ajo që do të tregoj dhe do zbuloj në fund se për çfarë ka nevoj ky vend.

Edhe në Europë partitë e vjetra nuk po pëlqehen më, sepse nuk janë ullinj që sa më i vjetër aq më i mirë, janë njerëz dhe pasi kryhet një cikël duhet të dish të shkëputesh”- tha Binaj për News24.

 

30 Komente

 1. k
  kluas shaba

  ky eshte per tu votuar se eshte si ata te rinjte revolucionare qe nuk kane patur kurre pushtet dhe jane idealiste.

  1. T
   Tiku Rosa dhe polici i syri net

   Haaa humoristi i Berrishes , canishe i te Qimit Peka kycdhe Tik Rosa do na sjellin mireqenje haaa nje grupe me shume nd kazanin e plehrave politike

   1. H
    Hemo dhe ju sa i gjykoni te rinjte !

    po shaka po bene more aman .kush guxon me fol seriozishte ne ate hale komunistash e spiunash si brrisha metaj etj zagare .pra hajt te bejme humor se kushedi kuptoni ju trutharet

   2. N
    Na ruajt zoti

    Cfare vendimi e ka shqetesuar aktorin… Ose një vendim a mund të na tregojë ky populist që do marrë sapo të fitojë?!!

    1. D
     Danja4

     Po ti shoku police nuk je bere ulli cfare te beri ZENI te mbushi me leke por ulli ste beri dote se ti je nje lloje specie me keq se PIRANJAT emisionin qe e ke shume qejf me kete emer dhe qe te perdore ,ku dhjeve per here te fundit para se te krijoje partine per ti sherbyer Sales tek haleja e Zenit bashke me Tikun keshtu po ke dale nga ajo dere Shqiperia nuk behet me specie si ju dhe Tiku LLAPAJ.

     1. C
      Concili

      Ky Binaj eshte ai qe nuk raporton te ardhurat e plota, kerkon shtetin qe te investoje per te permiresuar jeten e njerzve, por mundohet te mos jap kontributin e tij te pare.

      1. D
       D

       Partia Llapaj-Binaj nen drejtimin e Cim Pekes te Saliut do bej ndryshimin ne Shqiperi,

       1. s
        sapa

        Me metoda demokratike nuk arrin asgje ne shqiperi.Ka vetem nje rruge:me pushke ne dore te vihen ne rrjesht te gjithe te korruptuarit e ketij vendi te asgjesohen dhe tju sekuestrohet pasuria pastaj te filloje ndertimi i vertete i shtetit!Perndryshe ka vetem fjale!

        1. N
         Niku

         Juve medemek do dilni ne pension pas 5-6 vjetesh dhe do t'ua lini stafeten me te rinjve? Eshte krimb pushteti or taj, po i hipe asaj karrigeje, fillon hedh rrenje e s'do te ikesh me andej. Edhe Amerika, ndaj e ka vene me kushtetute qe Presidenti ka vetem 2 mandate. Po per Kongresin e Senatin dhe Gjykaten e Larte s'ka ligj te tille, rrijne aty deri sa vdesin ose kur te vendosin te dalin ne pension. Ai i Alaskes vdiq aty 96 vjec, Feinstein eshte 87 vjec, McConnell po e ze dementia ne Kongres e nuk thone te ikin. Problemi i Shqiperise nuk eshte qe politikanet hedhin rrenje, se kete e kane te gjitha vendet. Problemi eshte pandeshkueshmeria, bejne zullume se e dine qe s'i gjen gje, nderkohe qe ne Amerike, Presidenti po perballet me gjykatat tani per ato qe beri para 3 vjetesh. Mire a keq, po sistemi funksionon. Ne Shqiperi kerciti iku zv.kryeministri dhe Kryekari thote "s'mbaj pergjegjesi per ate qe bejne te tjeret". Po qe e vure zv.kryeminister dhe i vare melcite 1 miliarde dollare ne qafe, mban pergjegjesi?

         1. W
          Wolf

          Amerika eshte 330.000.000 banore dhe ka plot kapacitete qe te nxjerri president edhe cdo muaj jo cdo 8 vjet, kurse ne jemi nje fshat i vogel ne periferi te evropes qe Amerika me shoqe na i kane marre edhe ata/ato qe kishin dy para mend dhe mund te benin dicka per kete vend e kete popull. Mendohuni dhe thellohuni pak per cfar po flisni para se te beni krahasime qe skane byth ku te rrijne.

          1. N
           Niku

           Nuk e kuptove qellimin e postimit. Thelbi eshte qe ligji vepron, mire a keq, po vepron. Nese ka nje aksiome te vertete ne Amerike eshte qe ligji (ose Amerika) mund te vonoje, por nuk harron. Historikisht ka qene keshtu dhe vazhdon te jete keshtu. Trump psh ka bere pislleqe gjithe jeten e tij, por tani ne te 80tat po i vjen festja verdalle. Problemi kryesor ne Shqiperi eshte pandeshkueshmeria, jo fakti qe politikanet rrine ne poste per shume vite. Le te rrine, po qe se e bejne punen e tyre sakte. Behet vertet Shqiperia edhe cdo vend tjeter, nese ligji vepron. Ata qe thua ti kane ikur nga Shqiperia, kane ikur se nuk cajne dot aty se ua shtypin koken. Nuk eshte rastesi qe dikush arrin can jashte Shqiperise, por me t'u kthyer aty, nuk ka te njejtin sukses. Ato qe po kalon Shqiperia tani, Amerika i ka kaluar ne vitet 20. Por edhe tipave si Al Kapone ju doli ustai, edhe krimineleve me kollare ju ka dale ustai. Le te nxjerre dhe Shqiperia ca ustallare te tille dhe pastaj shikon si behet vendi lule.

         2. S
          Sa e doni rrogën,se punojnë qorrat e hanë horrat

          Sa thënie madhe "nuk janë ullinj por njerëz"

          1. a
           a.a

           po ku e di ti qe ne europe nuk pelqehen partite e vjetra? ke jetuar ne gjithe vendet e eeuropes qe e di ti ? apo ke studjuar? kjo e fundit nuk eshte besoj....e ke per fyerje...

            1. T
             Tutu

             I vetmi kontribut i Binajt eshte diti te imitoje Ramen ne skene.. se sa per policin ka luajtur veteveten, e tregoi sa iku nga Portokallia sa i afte ishte… tani perfundoi me Syrin tu pergju te vrima e celesit… katagjos i konsumuar…keta jane mercenare ( me ne krye Llapen ) te politikes se vjeter dhe duan te eklipsojne levizjen Bashke… shkurt jane “Gomari i Trojes ne politiken shqiptare …!!

             1. T
              T

              Zoti llapaj vetem me kta qe te kan dal ne krah ti humb shume pike .je cun i zgjuar shume kemi respekt si shoqeri te gjithe grupi jon .por e ke dhi me kta plerat qe punojne te syri .te cim peka .ok or llapaj mos fut kshu figurash ne partin tende .

              1. v
               viktor

               Ju qe llapni neper komente,nuk e shihni se cpo behet ne Shqiperi? Nuk e shihni se duhet ndryshim se kemi te njejtet njerez ose te rinj pa dinjitet nen"ullinjte" e "mencur"?! Perse jo njerezit si Lapaj e Binaj?Pa asnje gjynah mbi shpatulla...mos u duken me pak te ditur keta per te drejtuar Shqiperine?!

               1. M
                Moni

                Ahahahahah dhe Flori me Tikun do e sjellin kete ndryshim mo? Ata s'kane haberin e realitetit ku jetojne. Njeri mendon se eshte humorist i shekullit, por vetem buburrecet ben per te qeshur, kurse tjetrit i duket vetja rimisherim i djalit revolucionar. Suksese!

               2. N
                Nari

                O zoti polic ! Ju mendoni se njerezit ne Shqiperi jane aq budallenj sa te harojne qe ky kryekari i partise qe keni themeluar,deri ne 2017 ishte tek aleanca kuq e zi e Kreshnik Spahiut,pataj kaloi tek Nisma Thurje ku ishte deri para te pakten 2-3 muajsh.Tani u bete bashke fillimisht tek tv Syri.net i Shkelzen Berishes dhe vendoset bashkarish edhe me gruan e Bogdanit ti vini ne ndihme Sales duke krijuar medemek nje parti te re !!

                1. D
                 Don Kishoti dhe Shanco Panco i ri

                 Duan të sigurojnë një rrogë pensioni se e kanë kuptuar që mosha ikën shumë shpejt Ose kon lujt menç duan te bëjnë një parti dhe të vijnë në pushtet pa asnjë lek në byth, që të jenë të besueshëm të na tregojnë kush janë ata kompani të fuqishme apo bizneshmene që do e mbështesin këtë llapaqen dhe ktë aktor që edhe rrolin e farëngrënësi nuk di ta luaj…

                 1. S
                  Sorry

                  Parti binllapa...suksese ne jetè....!

                  1. U
                   Unnnnn

                   Ti mor trapi Binaj je me i ndyre se Qim Peka ,

                   1. N
                    Nari

                    Me ca kam njohur rriten shume ne trup ata qe jane mangut nga trute e kokes edhe ky palloshi Binaj kur doli ne fillim zhec u duk po kur vajti lepiu ne halen qe ben shurren Cim mieker cjapi u vertetua qe ben lojen e Sali ktiminelit , i ka zgjedh me kokrra Tik Llapaj qe do ta fundosi edhe njehere Shqiperine me idete e Saliut .

                    1. N
                     Nari

                     Me ca kam njohur rriten shume ne trup ata qe jane mangut nga trute e kokes edhe ky palloshi Binaj kur doli ne fillim zhec u duk po kur vajti lepiu ne halen qe ben shurren Cim mieker cjapi u vertetua qe ben lojen e Sali ktiminelit , i ka zgjedh me kokrra Tik Llapaj qe do ta fundosi edhe njehere Shqiperine me idete e Saliut .

                     1. L
                      Labi

                      Ky Binaj të ngjanë me shtogun që rritet në mut por, është dru pa asnjë vlerë.

                      1. R
                       Revolucionari

                       Ky karagjoz, që nuk na bëri njëherë për të qeshur si polic, që sapo iku nga portokallia mbeti rrugëve si lamash, do të na bëjë politikë. O zot sa budallenj janë njerëzit si puna e këtij gallofit Binaj. Një mut të madh do marrësh o idiot!!!!!!

                       1. n
                        një ish-Oficer Zbulimi, jo pensionist akoma

                        Adriatik LLAPAJ dhe Florjan BINAJ janë padyshim produkte të Sali Berishës, pra të NON GRATA, të njeriut më të zi të Shqipërisë post Komuniste, ku në krah njeriun më të afërt ka të ziun tjetër të Shqipërisë Ilir Metajn. Si LLAPAJ dhe BINAJ ka kohë që kontaktojnë (tentojnë të mos bien në sy, por janë parë në shumë drejtime) , me ndërmjetës kryesor Qime Pemën, si me Berishën dhe me Metajn. Ka dhe VIDEO, AUDIO dhe person tjetër ndërmjetës, që janë gati për t'ju dhënë Mediave (kuptohet jo 99% të Mediave që janë totalisht të dyshes Berisha Meta), si këtu në Shqipëri dhe në disa Ndërkombëtare, për të diskretituar këta dy pseudo-të rinjë që duan të hyjnë në "Politikë" me paratë dhe mëndjet e Saliut dhe Ilirit. Në Internet për pak ditë dalin Videot dhe Audiot e para të LLAPAJT e BINAJT, që instruktohen nga njerzit më të afërt e të besuar të Berishës dhe Metajz. Dy plehrat e radhës nga fabrika NON GRATA.

                        1. B
                         Balshaj

                         U shtua edhe nje mize ne mutin qe quhet pushtet ne Shqiperi. Hajde mos u ngopshi ndonjehere.

                         1. a
                          aleks

                          ky debili mendon se ben te qeshur disa injorante qe mblidhen tek portokallia dhe do ta pelqeje edhe populli shqiptar., mbase ka pare ndonje ender ,mqns i ngjaj EDI RAMES, mbase behem edhe une kryeminister, yyyytttt bajga,shqiperise i duhet te paguaje edhe per ju tani.

                          1. a
                           anti anarkisti

                           Trapi i NON GRATA- S. Berishës nuk hanë shqiptarët me parulla të si të Kurtit.

                           Lini një Përgjigje