Përdoret nga bandat shqiptare? Blogerja "shpërthen" ndaj gazetares britanike: Jam shtatzënë dhe u ndava nga i dashuri se më bëtë kriminele

13 Nëntor 2022, 20:13Sociale TEMA

Përdoret nga bandat shqiptare? Blogerja "shpërthen" ndaj

Blogerja shqiptare Ion Daci ka reaguar pas artikullit të mediave britanike, ku shruanin se ajo përdorej nga bandat për të reklamuar pasaportat false për hyrjen ilegalisht të shqiptarë në Britaninë e madhe.

Ajo ka shpërndarë në rrjetin social TikTok bisedën e zhvilluar me gazetaren britanike duke i treguar se i kanë shkaktuar krisje në marrëdhënien me partnerin, teksa është në pritje dhe të një fëmije.

25-vjeçarja Ion Daci gjatë bisedës shpjegon se nuk ka asnjë lidhje me personin që ka faqen që merret me pasaporta dhe karta bankare, por thjesht donte ta ndihmonte për të fituar ndjekës.

Ion Daci: Thjesht shpërndava faqen. Më kërkoi ta ripostoja. Çfarë do të thuash pse e shpërndava faqen e tij? Ma kërkoi! A ke llogari në Tik Tok? Nëse do isha gabim, pse s’ma thotë policia?

Gazetarja: Ule zërin.

Ion Daci: Nuk mund ta ul zërin sepse së shpejti do sjell në jetë një fëmijë dhe më bëtë të ndihem si kriminele. Ju as nuk u përpoqët të më kontaktonit. Thotë se kush dëshiron patenta apo karta banka ta kontaktojë. Nuk e njoh, ishte thjesht një postim dhe e cilësoni si kriminele. Lëre këtë, po jeta luksoze? Ku e patë jetën luksoze? Ju mendoni se policia nuk do më fuste në burg nëse do isha duke e bërë atë gjë? 

Telefoni im po hetohet se nuk kam asgjë të bëj me këtë dhe nëse kam fshirë diçka, do e zbulojnë. Jetoj në Britani dhe kam çdo gjë zyrtare. U ndava nga i dashuri im prej këtij lajmi dhe dua të kem emrin tim mbrapsht. Nuk e dija sa serioze ishte kjo. Nuk e dija që do të bëhej kaq e madhe.  Se kuptoj pse duhet të bëhem kriminale për këtë gjë?

Gazetarja: Ti po thua që është normale të kesh karta bankare?

Ion Daci: Ti po bën punën e policit tani?

Gazetarja: Ti po thua që është normale.

Ion Daci: Këtë më pyeti dhe policia. Unë dua që të më tregoni çfarë do të ndodhë. Nuk keni pse më bëni këto pyetje. Unë mendoja se ishte normale. Më tha një vajzë që bën foto, a mund ta postosh që të bëj ndjekës? Po patjetër i thashë. Ishte i njëjtë si ky rast.

Gazetarja: Pra donit thjesht ta ndihmonit?

Ndërkohë ka patur dhe një reagim për ndjekësit e saj.

31 Komente

 1. T
  Tata luigji

  Ja dhe prostituta qe thot jam e ndershme,kjo kategori ka bere qe cdo gazet angleze flet per shqioetaret Kjo bunder d flet pa lidhje Ik qiju bich

  1. Z
   Zoni ,98 vjec

   Ke foto e trete kjo transigjendja sec me ngjane me nje futbollist te Liverpulit.

   1. U
    Uk

    Keta sumriqat qe komentojne ketu dhe e shajne vajzen jane gjakprishurit e vendit tone. Pse e shani shqiptaren dhe mbroni anglezet o plehra?

    1. Z
     Zagali

     Nqs shqipetarja e ka bere veten, eshte prostitute,pse te mos shahet.

     1. G
      Gogoli

      O kurvë që rri në telefon gjithë ditën, gjakprishur je ti që mendon se gjithçka është normale. Kjo është aq rrotë kari saqë mendon është normale ajo që bën. Pse e la I dashuri? Kurva që sbën gjë tërë ditën vetëm rri në tiktok, ku I gjeti trutë?

      1. U
       Uk

       Jo or mik nuk e shajme se eshte shqiptare,po se eshte llum qe na jep dhe ne emer te keq

       1. S
        Salsano

        Ti minok qe pretendon Uk je nje vemje se mor bythe nuk te quaj dot. Kjo kurvica allbanese duket qarte qe eshte nje trafikante dhe prosti ndaj mos ne hapni barkun me keto bazhella.

        1. N
         Naim Frashëri

         Ik mor Malok

         1. H
          Hako

          C`rendesi ka muti se cfare kombesie ka, bie ere gjithsesi.

         2. V
          Vin

          femer kare ,edhe dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjet.

          1. S
           Shqipe

           Me prosti se keto lloj gazetaresh,nuk ka…

           1. D
            Detari

            kjo eshte jevge ose nga India?

            1. S
             Sa-Hale-Llapaqeni

             Une do thoja jevge...

             1. .
              .

              Οχη ρατσισμό ,αγόρι μου, δεν είναι στην κουλτούρα μας

              1. S
               Shoku ynë tili

               Jevge Indinë bravo për përshkrimin korrekt

              2. D
               Drejtesia

               Po ben viktimen kur je deri ne fyt e perfshire? Kujton se je me gazekaret dhe pordhicat shqiptare qe hiqesh si e zgjuar? Harroje, ketu nuk te akuzojne kot, per ca para te pista je shitur te bandat, Paguaj Tani mashtruse!

               1. K
                Kush i qit ne Gazete kto tip Lajmesh !

                Apo greqiret e halese merobozit me injoru gjasme shqiptaret .ptu plehra

                1. j
                 jam grekqiri gabel

                 Transgjinore rumune gabele, qenka si ne grekqirat, rraca jonë..

                 1. a
                  as

                  duket si trans po nuk esht se esht shtatzan

                 2. A
                  Aldo

                  Kokrra buces dhe katunare

                  1. B
                   Bledi

                   Prostituta budallaqe qe bejne foto me telefon nga banjot publike dhe nuk lejne te iki dem sperma ne ditet e sotme kalojne krenare me titujt blogere influecere modèle moderatore kengetare etc.

                   1. A
                    Anglezi

                    Ca keni me vajzen ? Mund te jet naive por ne tik tok ka cdo lloj idioti qe ha dhe mut per te fituar klikime... fajin e ka gazetaria skuthe qe e manipulon biseden per te sharre shqiptaret.

                    1. I
                     Ilir Agimi

                     UK. Qe kur ke shkuar ti ne Angli u ke hapur shume pune punonjesve te pastrimit te rrugeve nga qelbesirat si puna jote...bajgat si ty e kane vendin ne grope gjirizi dhe jo rrugeve te Londres...ti dhe 90% e Shqiptareve qe kane shkuar ne Londer si minj kanalesh...ptuuuu rrace e peshtire qe ngado shkoni qelbni dynjane...

                     1. B
                      Bbc

                      Se mos del i zi oj Drane!!!

                      1. Ore nuk e kuptoj. Ajo mund te jete cfare te doje por per kete ceshtje ka te drejte. Ajo po I kundervihet nje gazete gjobvenese qe po shfrytezon situaten per interesa deri djallezore. Dhe keshtu po mbron edhe ne qe kemi te njejten kombesi. Pak solidaritet o njerez . Po nuk pame njeri tjetrin me pak mirkuptim dhe dashuri mos prisni te na duan te tjeret. Keto komente Jane ne kufijte e cmendurise. Uroj te mos perfaqesoj opinionin e pergjithshem.

                       1. T
                        Te komplexuarit

                        Fix , "Geniax...." eshte sindrome e Stoccolmas....pastaj vijne dhe futin helmin dhe qelbesira grekqire me gjithe familjet e tyre ...ska gjuhe tjeter me keta....Anglia, eshte nje nga dy shtyllat bashke me Francen qe na pergjysmuan dhe qe me te drejte i quajtem kurva ...tani na bejne moral, vendet me te pamoralshme historikisht,.... por keta birbot qe shajne shqiptaren (mund te mos ishte dhe shqiptare, por eshte nje person si miliona te tjere qe perpiqet te mbijetoje ) , keta jane ata te komplexuar qe kujtojne se historia e botes filloi sot, dhe kane mendje madhesine (shkurtesine) te gjykojne......" ja hodha une ,mbas meje kiameti " , qenie pa dinjitet

                       2. T
                        Tili

                        Keta qe shajne,cdo gje qe eshte shqiptare,CA vk qe shajne dhe sdine as vete SE pse. Inferiorioriteti I tyre,qe CA thote nje i huaj eshte e vertet,dhe shqiptari ose shqiptarja perher Ka faji dhe kete e bazojne ne asgje. Specialista Jane NE kriminalistik, luftera nderkomebtare,ceshtje fetare etj etj

                        1. A
                         Autoktone

                         Cfare populli jemi, Zot o Zot! Ofendojme pa njohur, biseda ka tjeter teme, dhe tjeter teme i ngjesim emrin. Llapaqitje vulgare me terma rruge, perdhosim emrin e kujt ti dali surrati ne gazete. Sa te mire qe jemi! Sa human qe jemi! Sna do bota, ne sduam njeri tjetrin...

                         1. S
                          Soqjal Darwinisti nga Laqi

                          e KujT i RRuHeT CaZZiNo-TRiQJa se Ti do pjellesh KoPiL.

                          1. X
                           Xhiti

                           Ju qe shani te tjeret pa i degjuar njehere ,ju nuk keni burrni njehere se komentoni dhe me adresa fallso ,perderisa nuk ka nje vendim gjykate per cfare arsye gjykoni ? Mund ene t'ja kene be per inat ,ene ju qe shani jo k... jo ku di un ,ne vend qe t'a mbroni se ne rradhe te pare eshte femer shtatzene e ne rradhe te dyte eshte shqiptare si do ndiheshit t'ju shanin motrat e nenat e juaja ? Vejeni veten ne vendit e asaj ne mos ne vendin e asaj ne vendin e familjareve . A eshte e ndaluar te jesh instruktore palestere apo eshte e ndaluar te veshesh rrobat qe do ,une te pakten nuk di nje Nen te percaktuar ne Kushtetute,pse nuk mendoni se vertet mund te kete rene ne kurth. Mjaft gjykuat te tjeret pa pasur fakte sepse bota eshte me rrota nje dite mund te jeni ju ne vendin e vajzes,ne mos ju nje familjar i juaji .

                           Lini një Përgjigje