Rama inspekton punimet në Vorë: Një lagje e ndërtuar nga e para me 405 apartamente

12 Shtator 2023, 14:36Sociale TEMA

Rama inspekton punimet në Vorë: Një lagje e ndërtuar nga e

Kryeministri Edi Rama mesditën e kësaj të marte ka qenë në kantierin e madh të Rilindjes së Vorës ku pas tërmetit shkatërrues po merr formën e vet përfundimtare një lagje e ndërtuar nga e para.

Kryeministri përmes një postimi në Facebook shkruan se në këtë kompleks do të jenë 405 apartamente shkolla dhe hapësira të gjera publike.

"Vorë - Në kantierin e madh të Rilindjes së Vorës, ku pas tërmetit shkatërrues dhe zgjidhjes së mundimshme të nyjeve të pafundme të pronës për hapjen e një sheshi të madh ndërtimi, po merr formën e vet përfundimtare një lagje e ndërtuar nga e para, me 405 apartamente, njësi shërbimi në të dyja anët e aksit të ri tregtar, shkolla të reja e hapësira të gjera publike", shkruan Rama. 

 

1 Komente

  1. A
    Arrixhiu

    Pallate apo burgje janë keto.!? Si ka mundesi e mund te mburresh me te tilla pallate pa pike estetike,pa nje ballkon ,pa nje kombinim.por një kubizëm i shëmtuar..!?

    Lini një Përgjigje