VIDEO: Dhjetori i festave në Sarandë, pamje magjike nga ndezja e dritave të festave të Fundvitit

6 Dhjetor 2023, 22:04Sociale TEMA
VIDEO: Dhjetori i festave në Sarandë, pamje magjike nga ndezja e

Saranda ndezi sot dritat për festat e fundvitit.

Dekoret dhe dritat shumëngjyrëshe i dhanë një tjetër pamje qytetit, i cili është zbukuruar për festat e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Kryebashkiaku Oltion Caci ndau në rrjetet sociale pamje nga shetitorja e qytetit dhe momente nga koncerti festiv i fëmijëve i organizuar me këtë rast.

Zbukurimi i qytetit dhe ndezja e dritave ka bërë që shumë qytetarë të dalin dhe të shijojnë këtë atmosferë festive.

Përgjatë 1 muaji në Shëtitore do mbahen ceremoni të ndryshme artistike dhe kulturore, me synim për ta shndërruar Sarandën jo vetëm destinacion veror, por edhe destinacion për festat e fundvitit.

Lini një Përgjigje