VIDEO: Realizohet me sukses pranë spitalit Hygeia, nxjerrja e monedhës nga stomaku i një fëmije 3 vjeçar nga dr.Plarent Kapo

6 Qershor 2023, 11:51Sociale TEMA

VIDEO: Realizohet me sukses pranë spitalit Hygeia, nxjerrja e monedhës
Fëmija 3 vjeçar prej 7 javësh kishte gëlltitur një monedhë metalike e cila kishte ngecur në stomak  dhe për këtë arsye ndiqej nga afër me ekzaminime imazherike nga mjekët pediatër dhe imazheristë, por në pamundësi për ta nxjerrë, fëmija u paraqit në Spitalin Hygeia ku, mjeku gastroenterolog, dr. Plarent Kapo, arriti të realizojë nxjerrjen e monedhës në rrugë endoskopike (me gastroskop) me ndihmën e forcepsit.


Kontaktoni  : 04 23 90 000

4 Komente

 1. A
  Arzt

  Te pakten shkruajeni qe eshte reklame e paguar....

  1. D
   Doktori

   Cfare ka ketu per t´u habitur, eshte nje gje normale dhe fare rutine qe "corpus aleinus" te hiqet me endoskopi....

   1. S
    Shqipe

    C’budallalleqe…?!!!!

    1. V
     Vlora.Vlora

     po shqiptareve ju duken mrekullira se jane te pa afte ,edhe keta te vjetrit qe mbahen nuk adoptohen me kohen as lexojne me dhe as stjudiojne ,mjeksia eshte e pa fund

     Lini një Përgjigje