Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2022-09-16 16:47:00Sociale TEMA

2 Komente

 1. E
  E pabesushme asgje nen Kontroll ne ate vend

  Afer Tap duhet te ket Roje qe patrullojne ne nji Perimeter disa Km rreth Tap ,per te garantuar Sigurine , dhe mos lejuar anji rrezik ti afrohet Tap . Esgte skandaloze qe ne ate vend nuk kan iden me te vogel se si duhet te jet Siguria e Objekteve e Firmave te tilla dhe se cfar eshte Siguria ne pegjithsi . Dikush nga ata trupordhat e Tap do duhej t'i shkonte ndermend e llogarisi edhe Sigurine e Objektit shperthyes ,duke fiksuar gjithcka ne zone e mbajtur nen kontroll . Shtet kaqolash

  1. k
   kthhh

   Nuk e di se cili institucion eshte pergjegjes per pyjet ne Shqiperi por nqs deshironi qe te minimizoni zjarret sidomos ne pyjet ku ka edhe peme eukalipti merrni shembullin e Portugalise qe po eleminon te gjitha pemet e eukaliptit pasi vaji qe eshte ne gjethet dhe lekuren e kesaj peme eshte si benzine qe merr flake shpejt dhe eshte veshtire ta shuash. Shkaku kryesor per shume zjarre ne Portugali kete vit ishte pikerisht pema e eukaliptit.

   Lini një Përgjigje

   16:00 Sociale 8 komente

   13:32 Sociale

   11:55 Sociale 19 komente

   20:00 Sociale

   17:34 Sociale 4 komente

   16:59 Sociale

   12:10 Sociale 77 komente

   10:56 Sociale 13 komente

   21:33 Sociale 1 koment

   21:26 Sociale

   Më të lexuarat

   10:44 Kronika 2 komente

   11:20 Sport 7 komente

   10:53 Politika 70 komente

   12:13 Sociale 22 komente

   10:50 Bota 31 komente

   14:47 Kronika 7 komente

   Blog Tema

   21:50 Blog

   18:59 Blog 10 komente

   09:54 Blog 51 komente