Emirët “bastisin” Realin, Benzema-Modric bëjnë gati “valixhet”. Kroos negocion rinovimin

29 Mars 2023, 14:03Sport TEMA

Emirët “bastisin” Realin, Benzema-Modric bëjnë gati

Karim Benzema dhe Luka Modric, dy nga ikonat më të rëndësishme të Realit, janë në ditët e tyre të fundit në Madrid. 

Të dy lojtarët janë në përfundim të kontratës, i skadon në fund të këtij sezoni, dhe sipas mediave, të dy priten të largohen.

Për Benzema dhe Modric ka një interesim të fortë nga Emiratet Arabe, sheikët janë të gatshëm t’i plotësojnë çdo kërkesë ekonomike.

I ndryshëm është diskutimi në lidhje me Toni Kroos, mesfushori gjerman ka nisur negociatat me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës.

Lini një Përgjigje