E bëri fakt të kryer fitoren në Poloni, Armando Duka kyç gojën pas humbjes

28 Mars 2023, 16:34Sport TEMA

E bëri fakt të kryer fitoren në Poloni, Armando Duka kyç

Që prej ditës kur kombëtarja shqiptare nisi përgatitjet për sfidën e parë kualifikuese kundër Polonisë, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka, ishte ndër më aktivët në media ku e bënte fakt të kryer fitoren në Poloni.

Jo vetëm që nuk e diskutonte fitoren duke bërë deklarata delirante, por bëri fakt të kryer edhe kualifikimin në kampionatin europian.

Përveç Dukës, me të njëjtat doza optimiste shfaqeshin një e nga një edhe punonjësit e tij në FSHF që nuk e diskutonin triumfin përballë Polonisë, a thua se po luanim me një ekip të kategorisë së tretë në Shqipëri.

Deklarata pa asnjë maturi e përgjegjsi, që vetëm sa shtonin presionin tek lojatarët dhe stafi.

“Kemi bërë gjithçka për të pasur rezultate më të mira. Kemi vënë gjithçka në dispozicion të këtij ekipi, kemi vënë gjithçka në dispozicion të këtij stafi, kështu që padyshim që presim dhe kemi thënë që objektivi ynë është kualifikimi për në finalet e Euro 2024”, shprehej Duka para kësaj ndeshje.

Ndërkohë që prej ditës së djeshme e gjatë gjithë ditës së sotme nga Armando Duka dhe zyrtarët që kishin bërë deklarata triumfuese, janë zhdukur duke mos bërë asnjë reagim e duke mos mbajtur asnjë përgjegjësi.

Por thjesht është duke shijuar luksin si turist në Poloni dhe deri në sfidat e ardhshme do të përsërisë të njëjtat gjëra.

6 Komente

 1. L
  Luan

  Sulltani i fshf tani na eshte bere dhe nostradamus qe dhe kur mezi shqit fjalet thuajse ku di cdo gje dhe ky eshte shpitimtari i futbollit.Rama ka faj edhe per kete moster qe me manipulim mban pistin e sulltanit ne fshf dhe shteti nuk merr asnje mase prandaj ben keshtu ky felliqsire se e di qe nese merret mase ndaj tij penalizohet shqiperia se i ka blere dhe perfaqesuesit e uefa ka bastard qe na e shpifi me keq se enveri

  1. B
   Bima

   E ka shitur ndeshjen, si te tjerat me pare. Mos u zhgenjeni me keta tradhtare.

  2. M
   Mal Cori

   Mori me vete Babale Sali Anjin, koqen e gomarit... Cfare pret nga dy koqe gomari ???

   1. L
    Latif Dreqi

    Ja si puna e nipit te Spiro Kolekes qe ka 10 vjet qe vjedh dhe mashtron.

    1. M
     Monika Putanova

     Kur lexon website e propagandes se Duçes dicka tragjiko-komike te bie ne sy.Pas cdo humbje te kombetares titulli eshte Shqiperia e pafat. https://fshf.org/sq/?s=e pafat

     1. P
      Po Babalja ç’thotë ?!!!

      Do fitonte kombëtarja , por nuk ishte rikuperuar Rakitik Babalja dhe nuk u aktivizua . Po për një gjë të jemi të qetë që , si përherë Duka s’ka dalë i humbur !

      Lini një Përgjigje