Po me barin ça u bë?

28 Mars 2023, 09:47Sport TEMA

Po me barin ça u bë?


Nga Edmond Sufaj


Për çfarë bari e kishte fjalën Silvinjo para ndeshjes? Sikur tha që lojtarët do hanë barë në fushë dhe nuk do dalin pa fitore nga stadiumi në Poloni!?

Si përfundim ça u bë me barin, apo nuk kishte shijen e duhur? Të kërcesh lambada në barin polak dhe pastaj ta hash nuk ka sens, sepse ky kërcim kërkon ambjent shumë të ngrohtë.

Gjithsesi, Shqipëria e brazilianit ishte më e bukur se ajo e italianit, por në fund nuk e kuptova situatën e zemrës, shpirtit dhe barit!?

Nuk e kuptova se si u shpërblye entuziazmi deri në ekstazë që ishte para ndeshjes?

Apo i fusim një krenari tani dhe e kalojmë! "Santos na kishte studiuar mirë lojën", tha braziliani ynë. Më falni, po kur luajti ky që e pa ai tjetri dhe që se paskemi parë ne?

Apo e ka fjalën për lojën kukafshehti me sparkata në stërvitje?

Uroj që të jetë më i qartë kur të flasë herë tjetër Silvi dhe mos ti ngjajë Rejes në këtë drejtim, se tre vite ikën për bar.

Gjithsesi, kombëtarja ishte më e bukur dje sesa në kohën e italianit, por dyshoj që ishte aq e mirë për tu kualifikuar në Europian....

5 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Nuk tha do hame bar, por u hane kembet...

  1. a
   astriti

   O EDMOND SUFAJ .A KE SY VLLA .CFORE DO TI ,TE MUNDIM POLONINE ....PO UNE DUA TE DALIM KAMPIONE BOTE VLLA , SI TJA BEJME .MOS FLUTURONI O EDMOND .ME MIELL MISRI SBEHET BUKE GRURI .KUR MIELLI TE JETE PREJ GRURI MUNDEMI TE BEJME BUKE GRURI MADJE DHE PETULLA E PICA .

   1. C
    Cfar u be me barin ?

    c'pyetje beni keshtu more shokeni ! Te gjithe e pame me se miri qe Kullotja ne fushe ishte Spektakolare . E hengren barin me gjith Kercell

    1. A
     Adriatik

     Ndeshja nuk shifej me sy, as ne as polaket nuk luajtem mire. Po ata fituan, ne po gezohemi qe humbem, se beme paraqitje te mire. Edhe kesaj rradhe do jemi gati per kualifikim heren tjeter.

     1. M
      Muzaka i Ri

      Ka o shkrues, ka bar dhe per ty, ke frike se mbaroj, jo or jo. Po pse cfar prisje zotrote qe traineri te thoshte qe do veme te humbasim thelle? , a pika mu ne vesh. Po me nje komb 40 miljon, dhe qe ka kombetare qe vlene 250 miljon€ nuk tu duke sikur ishim te barabarte?. Apo po te ishe ti trainer do i kishe shqepur ne gola polaket.

      Lini një Përgjigje