Histeria e njerzëve të Armando Dukës: Të lumtur që humbëm, nuk ishim aq keq

28 Mars 2023, 10:55Sport TEMA

Histeria e njerzëve të Armando Dukës: Të lumtur që

Pas disfatës së pësuar në ndeshjen e parë kualifikuese të kampionatit Europian, ku Shqipëria u mund nga Polonia me shifrat 1-0, ka plasur një histeri nga njerëzit që rrinë pas presidentit të FSHF-së Armando Dukës.

Gazetarë, trajnerë, komentatorë sportive etj, që e shohin Dukën si mundësi shpëtimi për karrierat e tyre, kanë shprehur në rrjetet sociale një entuziasëm të madh për humbjen e Shqipërisë, duke e “justifikuar” disfatën me argumentin se nuk luajtëm keq.

Në fakt aq keq sa luanim me Rejën nuk ishin, por dhe ndonjë ndeshje mbreslënëse siç po propagandojnë njerëzit e Armando Dukës nuk zhvilluam, ku mjafton të shikojmë pësimin e golit që ishte i shmangshëm nëse do të ishim me vigjilentë.

Në sfidën e mbrëmshme ishin të gjitha mundësitë për të arritur një rezultat pozitiv përballë një Polonie që po kalon një formë të dobët, sërish diçka e tillë nuk ndodhi dhe kjo po mbulohet me një histeri vetëm për të mbrojtur Armando Duken për t’i mbushur mendjen se rëndsi ka që “luajtëm mirë”, ndonse para ndeshjes kreu i FSHF-së e kishte bërë fakt të kryer marrjen e fitores.

 

 

6 Komente

 1. D
  Duke pare ndeshjen mbren ke Klani !

  Nuk mundet te suportoja dot me Brockullat e Qiftit Komentues qe vec Brokullave dhe perkedheljeve te boleve (vezeve Klluk- te prishura) qe perkedhelnin asaj fushe , etj naivitet shqiptare i te parit te botes se futbollit _______ mbylla zerin e ndoqa gjithe ndeshjen pa ze .Nuk suportoheshin dot nastradinat e e kopeshtit me dreke

  1. L
   Lani

   Fiks keshtu me ndodhi. Mbylla zerin per te mos degjuar karagjozet qe luteshin te kishin fat lojtaret tane. Vetem per fat flisnin komentatorët e paafte e mediokër.

  2. Q
   Qamushi

   Or gazetar pa emer! Te parin ne listen e entuziasteve dhe histerikeve te shijaksit duhet te vendosesh "te gjatin", qe nuk kupton nga futbolli, por ka pare nje Shqiperi dinjitoze dhe premtuese.

   1. S
    Schopenhauer

    Useless!

    1. K
     Kot fare

     Nje Poloni shume e dobet dhe nuk morem asgje per cfare loje mburremi?Me Panucin kemi fituar ne Turqi ndeshjen e pare dhe efuria plasi sheshit megjithese miqesore.Te vije kush te doje do te kemi te njejtat probleme sic duket eshte ne gen qe skemi byth jo vetem ne sport.

     1. T
      Tifozi plak

      Me Rejan kemi bete te njejtat lojera e te njejtat rezultate.edhe reja pati mungesa boll .mos te harrojme se 40 vjet me pare me nje poloni qe ishte e treta ne bote kemi marre barazim ne poloni.1-0 jemi mundur atehere me lojtare te padale kampionati e nje teainer shqiptar qe merrte 8 mijeleke te vjetra ne muaj 1-0 tani me trainer te huaj qe ka rroge me te madhe se gjithe buxheti i sporteve te republikes .

      Lini një Përgjigje