Goal.com: Shqipëria forca e parafundit në renditjen e EURO 2024

30 Mars 2024, 14:52Sport TEMA
Goal.com: Shqipëria forca e parafundit në renditjen e EURO 2024

Kombëtarja shqiptare e futbollit është forca e parafundit në renditjen e Euro 2024.

Sipas medias ndërkombëtarë goal.com. kuqezinjtë pavarësisht se u kualifikuan nga një grup i vështirë ku mundën Republikën Ceke apo Poloninë, sërish vlerësimi dhe pritshmëritë e kuqezinjve në Europian nuk janë më të lartat.

Dy humbjet në 2 miqësoret e muajit mars sigurisht kanë dhënë një sinjal për ekipin e Silvinjos.

Ndërkohë forca e pare në këtë europian mbetet Franca dhe më pas Portugalia, Belgjikia dhe Anglia. 

2 Komente

 1. F
  Futbollisti

  E pasaktë.... . Mendoj se duhet të jemi të fundit.

  1. T
   Tifozi

   O gazetar bythe, kush o ekipi i fundit

   Lini një Përgjigje