Ish futbollisti i kombëtares: Shqiptarët të ngrihen, të mos e lejojnë Dukën të hyjë në Federatë!

25 Nëntor 2022, 09:01Sport TEMA

Ish futbollisti i kombëtares: Shqiptarët të ngrihen, të mos

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare së futbollit, Eduard Abazi thotë se publiku shqiptar duhet të marrë masa, që drejtuesit e FSHF-së të mos hyjnë më në këtë institucion, pasi janë të dështuar. Ai i referohet Armand Dukë, presidentit të FSHF. 

"Këto dy ndeshje me Arabinë Saudite dhe Katarin, ishin për të mbushur arkat e Federatës.

Do të ishte mirë që të bëhej një lëvizje, sepe publiku shqiptar e do futbollin dhe do të ishte mirë të bëhej ndërhyrje. Publiku të shkojë dhe të kërkojë të mos hyjnë më këta njerëz në Federatë.

Janë 20 vitë që nuk kemi progres. Ne manipulojmë publikun, marrim ca pikë me Andorën e këto. Futbolli është rezultati final. Futbolli kërkon studim, stafe teknike të specializuara.

Ne që në 2002 hoqëm Demollarin dhe vendosëm katër ndihmës trajnerë aty dhe marrim një të huaj që të them i kemi të huaj", deklaroi ndër të tjera Abazi. 

8 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Pak e sakt i nderuar Eduard Abazi qe i ke dhene Dinamos dhe Kombtares. Eshte e vetmja rruge per Armandon e pa turp e delenxhi...

  1. B
   Basically Fino

   Mere dhe Abazin o Bohotina e shko lepiji Armand Dukes bolet fiks aty ku dalin copat e mutit nga vrima e bithes. Ndoshta I ben pune dhe Mero Bazes se lali Eri u dogj se nje nga keta te FSHF i paska qire Ajolen dhe kjo pret nje lulush.

  2. J
   Juli

   Rri aman se po fola për Demollarin do mërziteni të gjithë. Lëreni si futbollist me famë botërore,mos ja prishni emrin me "tranjer".

   1. N
    Na mbyten budallenjte

    Duka zgjidhet nga asambleja e federates , dhe nuk eshte posite me zgjedhje nga populli se federata eshte organ i pavarur more lulush.Duka mund te kete kusuret e tij po keta qe kritikojne jane idiote per vete.Zgjedhjet u bene ,Duka u zgjodh.Nese doni ta hiqni prisni 4 vjet.

    1. N
     Na mbyten budallenjte

     Duka zgjidhet nga asambleja e federates , dhe nuk eshte posite me zgjedhje nga populli se federata eshte organ i pavarur more lulush.Duka mund te kete kusuret e tij po keta qe kritikojne jane idiote per vete.Zgjedhjet u bene ,Duka u zgjodh.Nese doni ta hiqni prisni 4 vjet.

     1. N
      Na mbyten budallenjte

      Duka zgjidhet nga asambleja e federates , dhe nuk eshte posite me zgjedhje nga populli se federata eshte organ i pavarur more lulush.Duka mund te kete kusuret e tij po keta qe kritikojne jane idiote per vete.Zgjedhjet u bene ,Duka u zgjodh.Nese doni ta hiqni prisni 4 vjet.

      1. N
       Na mbyten budallenjte

       Duka zgjidhet nga asambleja e federates , dhe nuk eshte posite me zgjedhje nga populli se federata eshte organ i pavarur more lulush.Duka mund te kete kusuret e tij po keta qe kritikojne jane idiote per vete.Zgjedhjet u bene ,Duka u zgjodh.Nese doni ta hiqni prisni 4 vjet.

       1. N
        Na myten budallenjte

        Federata eshte institucion i pavarur more lulush jo organ i zgjedhur apo i financuar nga populli.nese do ta heqesh duken prit 4 vjet ne zgjedhjet e tjera ver kandidaturen.Pastaj more trap me zile si qenka krim kryerja e ndeshjeve miqesore te cilat i sjellin te ardhura federates.Si ndruyshe do i gjeje parate federata po te mos jete prej ndeshjeve apo sponsorizimeve , te drejtave te transemetimit etj, mos duhet te pjelle duka flori nga bytha a?C'jane keto debile qe flasin idiotesira serbes?

        Lini një Përgjigje