Kritikat e Parlamentit Europian për FIFA-n, Shakohoxha ironizon Ceferinin dhe FSHF-në: E rëndë që politika po ndërhyn...

24 Nëntor 2022, 19:40Sport TEMA

Kritikat e Parlamentit Europian për FIFA-n, Shakohoxha ironizon Ceferinin

Kandidati për president i Federatës Shqiptare të Futbollit, njëkohësisht antarë i Komitetit Ekzekutiv i KOKSH, Dritan Shakohoxha, ka reaguar përmes një komenti rreth kritikave që Parlameti Europian i bëri FIFA-s për përgatitjet e Kupës së Botës në Katar.

Parlamenti Europian miratoi një rezolutë që kritikon vdekjen e punëtorëve të huaj gjatë përgatitjeve për Kupën e Botës në Katar.

Në komentin e tij Shakohoxha, ironizon presidentin e UEFA-s Ceferin dhe FSHF-në

“E rende. Politika po nderhyn ne futboll me sebepin qe FIFA eshte e korruptuar. Do shkoje Ceferin tani dhe do t'i kercenoje me anullimin e te gjitha finaleve ne vendet Europiane”, shkruan me ironi në komentin e tij Dritan Shakohoxha.

Kritika për FIFA-n pati edhe nga sekretari i shtetit Antoni Blinken.

2 Komente

 1. J
  Jorgo

  kur ben ironi dhe Shako eshte si me te q... miza

  1. t
   tifozi

   Kur dikush e ben vete qe te ironizohet, perse mos perfitoje nga rasti edhe Shakohoxha?

  Lini një Përgjigje