“Kemi luajtur më parë me Shqipërinë”, mbrojtësi i Polonisë: E dimë sesa të vështira ishin ato ndeshje

26 Mars 2023, 12:17Sport TEMA

“Kemi luajtur më parë me Shqipërinë”,


Trajneri Santos dhe Bednarek ishin në konferencën për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë.

Mbrojtësi polak duket se e ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë gati kundër kuqezinjve.

“Ne jemi lojtarë profesionist dhe jemi gati për Shqipërinë pas humbjes me Cekinë.

E kemi përgatitur ndeshjen me kokë të ftohtë, duam të tregojmë se mund të krijojmë raste për gol dhe t’i dhurojmë gëzim tifozëve tanë.

Ne luajtëm me Shqipërinë në kualifikueset e mëparshme, e dimë se sa të vështira ishin ato ndeshje.

E dimë që të dyja ndeshjet ishin shumë të vështira, fizike, shumë luftarake. Ne duhet të përgatitemi për të. Kemi mjaftueshëm cilësi”, tha Bednarek.

Lini një Përgjigje