“Kemi një nga sulmuesit më të mirë të Europës”, Granada krenohet: Myrto Uzunin e kalon vetëm Haland dhe Mbappe

29 Mars 2023, 14:33Sport TEMA

“Kemi një nga sulmuesit më të mirë të

Myrto Uzuni po kalon një formë fantastike te Granada në La Liga 2.

Sulmuesi ka arritur të shënojë 20 gola në kampionat, pavarësisht se nuk arriti të gjejë golin me Kombëtaren në Varshavë.

Te Granada po krenohen me sulmuesin shqiptar.

Faqja zyrtare e klubit spanjoll shkruan se Uzuni është sulmuesi i katërt më i mirë në Europë me mesataren 0.63 gola për ndeshje të luajtura.

Ai kalohet vetëm nga Erling Haland me 1.04 gola për ndeshje të luajtura, Osimhen me mesataren 0.73 gola për ndeshje dhe Kylian Mbape me 0.7 gola për ndeshje.

5 Komente

 1. P
  PIrxh Pirxh

  Te shpresojme ti lexojne keto sheiket e PSG sepse ngelet vendi bosh me ikjen e Messit

  1. x
   xhelua

   hahaha Myrtua po i treti eshte se i katerti eshte ai shqiptari tjeter qe luan ne kategorine C ne Itali.

   1. S
    Shkodrani

    Me harrove mua. Une shenoj 3 gola per ndeshje kur luaj videogame. Kjo eshte si te thuash, "mbret ne fshat".

   2. @
    @...

    as Reali nuk e blen dot kete sperme turku

    1. s
     sabriu

     kemi dhe gazetaret me trapa te europes,qe bejne kete te mbaruarin lojtar te madh,as rezerve sduhet te jete,merni vesh nga futbolli o njerez?????

     Lini një Përgjigje