LISTA: Ja klubet që kanë shpenzuar më shumë këtë merkato

15 Gusht 2022, 13:55Sport TEMA

LISTA: Ja klubet që kanë shpenzuar më shumë këtë

Prej disa javësh tashmë në futbollin botëror është duke u zhvilluar merkato.

Përveç kureshtjes së ndërrimit të skuadrave nga yjet e këtij sporti, kureshtje të madhe nxisin edhe shifrat që kanë shpenzuar klubet më të mëdha dhe cili prej tyre kryeson.

Më poshtë po ju njohim me 10 klubet që kanë shpenzuar më shumë deri në këto momente në këtë merkato:

Chelsea me 186.6 milionë euro

Barcelona me 153 milionë euro

Bayern me 137.5 milionë euro

Arsenal me 132 milionë euro

West Ham me 111.6 milionë euro

Nottingham Forest 109.5 milionë euro

Manchester City 108.7 milionë euro

Paris Saint-Germain 106.5 milionë euro

Leeds United me 105.6 milionë euro

Tottenham Hotspur 101.9 milionë euro

Lini një Përgjigje