Mourinho po mendon një rikthim në Premier League

28 Janar 2023, 16:00Sport TEMA

Mourinho po mendon një rikthim në Premier League

Sugjerimi i pankinës së Portugalisë dhe Brazilit është zhdukur, tani, sipas Daily Mail, ekziston një nostalgji e fortë për Premier League për ta larguar Mourinhon nga Roma. 

Arsyeja kryesore është forca e ulët ekonomike e klubit verdhekuq në krahasim me atë të gjigantëve anglezë. 

Skenari më i mirëpritur do të ishte një rikthim i tretë në stol te Chelsea, ku ai ka fituar tre tituj të ligës, megjithëse pozicioni i menaxherit actual, Potter duket i qëndrueshëm.

Fakti që gruaja dhe fëmijët e tij ende jetojnë në Londër e bën hipotezën e Premier më të mirëpritur në Special One. 

Problemet e David Moyes te Ëest Ham, pra, bëjnë të mundur një skenar që mund ta çojë atë në kryeqytetin anglez në rast të shkarkimit të trajnerit aktual të Hammers, por është e pamundur të mendohet se Mou do të largohet nga Roma në sezonin aktual. 

Megjithatë, sugjerimi i Premier do të merret në konsideratë nga portugezi në fund të sezonit.

1 Komente

  1. S
    Schopenhauer

    Uest Ham ( West Ham).

    Lini një Përgjigje