Skandal në Katar, shovinizmi serb nxjerr kokën edhe në Kupën e Botës

25 Nëntor 2022, 10:45Sport TEMA

Skandal në Katar, shovinizmi serb nxjerr kokën edhe në Kupën

Serbia humbi ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit përballë Brazilit, me një lojë që u dominua nga 5-herë kampionët e botës.

Megjithëse një disfatë me dy gola dhe zero pikë në fund të 90 minutave, tifozët serb kanë zgjedhur ta lënë pas futbollin dhe të shpalosin simbole nacionaliste në stadium.

Ata kanë hapur një falmur ku shihet harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Dhe jo vetëm kaq. I njëjti flamur është gjendur edhe në dhomën e zhveshjes të lojtarëve serbë.

Mbi hartën ku duket Kosova shkruhet “Nuk ka dorëzim”, edhe pse futbollistët serbë iu dorëzuan Brazilit në fushën e lojës.

7 Komente

 1. a
  armand

  I vetmi komb qe mbi humbje historike nderton mite te reme. Te dhjere por krenare........ Problemi eshte se jane te perkedhelurit e politikes nderkombetare duke shfrytezuar miopine osé tradhtine e politikaneve ne trevat shqiptare.

  1. .
   .

   "Skandal në Katar, shovinizmi serb nxjerr kokën". $$$$$$ He merr majmuna Turko-sperma, qe mbushet Sirin me xhihadista dhe kerkoni te beni autochtonin mbi token e shenjt te qindra Kishave dhe Monastire shekullore Orthodhokse ... sa qesharake. $$$$$$ O Hipokrita te pist ... kur Ju quani "Skandal" nje reagim normal te Serbeve per Kosoven (emer 100% Serb). $$$$$$$ Sa SKANDAL duhet te ishte veprimi i Shpellarve Kaukaz-ian Arnaut me flamurin Big Albania (qe qarkullon kudo ne Shqiperi) me Korfuzin, Igumenicen, .. Malin e Zi, FYROM-en, ... te ngjitura Arnaut-istanit. $$$$$$$ A e kuptoni o debila qe veprimet tuaja quhen Shoviniste (dhe jo ato Serbe) ku kerkoni toka nga nje shtet i konsoliduar mijvjecar Evropian si Greqia.

  2. F
   Fener Zizi

   Ne Shqiptaret ,i kemi Qire para Brazilit keta ,ndaj Qirja jone ju dhemb me shume .hahaha

   1. K
    Klimax

    Të kopjuar e kanë, ishte më i shkathët "Ballisti" për ti treguar botës hartën "origjinale" të "Shqipërisë së Madhe"!

    1. R
     Romioi Philhellene ="Greko*"lol

     E dobishme qe shkija feston humbjen dhe poshterimin e vetvetes qe nga 1389- deri me sot dhe mot.

     1. L
      Labi

      Po tere jeten budallenje mbetet ju serbet. Jini bere njelloj si Putini i Rusise qe godet me raketa maternitetin ne Ukrahine. Ju kruheni vet, dhe thoni po na provokojne kosovaret ( provokacja ). Yyy race e keqe.

      1. Y
       Ylli

       Bravo U qofte,jane nacionaliste do jene gjithmone para nesh.Ne skemi nacionalizm shiko si jemi.Ose shikoni kur levizim nga karrikja vetem kur therret plehrat si Saliu me Ilirin per te mbrojtur parate.

       Lini një Përgjigje