Ultramaratonisti niset nga Kosva drejt Shqipërisë për festat e nëntorit

27 Nëntor 2023, 16:53Sport TEMA
Ultramaratonisti niset nga Kosva drejt Shqipërisë për festat e

Erzen Zyberaj u nis nga Kosova në këmbë drejt Shqipërisë për festën e 28 Nëntorit.

Ultramaratonisti e ka nisur rrugëtimin e tij nga Prishtina dhe do ta përmbyllë në Tiranë.

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka uruar atletin e distancave të gjata për këtë rrugëtim prej 260 kilometrash.

 “Ky vrapim është një shprehje e vërtetë e dashurisë dhe respektit ndaj flamurit kombëtar.

Atleti ynë po bënë një udhëtim të shkëlqyer për të sjellë bashkë me vete frymën e pavarësisë dhe lavdisë që flamuri simbolizon”, ka shkruar në Facebook, kryebashkiaku i Prishtinës.

2 Komente

 1. M
  Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

  Eh si erdhen keto pune, po dalin "heronj" njesoj si ata te lexuar ne tregimet(rrenat) e realizmit socialist, mire ne Shqiperi por paska me bollek edhe ne Kosove.

  1. O
   Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

   G.Kastroti(jo skenderbe): Po ja cqiej verren ketij sumqiri turk...Zyberr Erzen!

   Lini një Përgjigje