Zbulimi i radhës i Sul Starovës: Harrojeni se Spanja ka toleruar në ndeshjen ndaj Japonisë

2 Dhjetor 2022, 15:39Sport TEMA

Zbulimi i radhës i Sul Starovës: Harrojeni se Spanja ka toleruar

Sulejman Starova, punonjësi i FSHF-së, vijon t’i komentojë dhe t’i shoh sfidat e kampionatit botëror, rreth teorive të tolerimeve të mundëshme të ndeshjeve.

Pasi zbulimit që ai bëri ku tha se lojtarëët e Polonisë folën në vesh me njëri tjetrin që të mos shënonin më gola për tu kualifikuar që të dyja, tashmë Starova ka folur për një tjetër informacion që ai ka siguruar.

Ai deaklaroi se Spanja nuk ka toleruar në ndeshjen me Japoninë.

“Gjermania pagoi fillimin jo të mirë. E pagoi nga një skuadër që mposhti jo vetëm gjermanët, por edhe spanjollët. Japonia humbi vetëm ndeshjen ku ishte favorite. 

Harrojeni se Spanja ka toleruar në ndeshjen ndaj Japonisë. Mund të kapemi te topi i golit të dytë”, u shpreh “eksperti” i ndeshjeve

7 Komente

    1. K
      Kombetarja

      nje lepeires i dukes,,,, hajvan qe na jep mend

      1. d
        den

        Sulejman, Kujto lojen e Spanjes Kunder Gjermaneve dhe fitoren ndaj Costa Rices per te kuptuar se sa impenjim kishin ata kundra Japonise. Nuk them se Japonia kishte ekip te keq por llogarite u bene ne pjesen e dyte nga Spanja qe nuk kishte fare interes per te shenuar kur i vinin lajmet se si po perfundon ndeshja Gjermani/ Costa Rica. Natyrisht gjerat mund te kishin shkuar keq edhe per Spanjen nese Gjermanet do ti pergjigje shin me te njejten monedhe Spanjolleve e te toleronin ne fund ndaj Costa Ricas por ata lujaten paster. Eshte si ajo shprehja ( Ja Loni Prej Verteti dhe Loni Prej Betoni ).

        1. S
          Sula ka shume te Drejte

          Eshte ne se e vertete qe Spanja jo e toleroj si shprehet Sula ,por e tregoj hapur se donte Gjermanine jashte -

          1. J
            Juli

            Ju ja fusni pordhës kot. Japonia ja ktheu Gjermanit,tani ja ktheu Spanjës. Ju jeni me gjermant dhe ju erren sytë

            1. J
              Japan

              Tifozat gay te Gjermanise harruat qe Japonia ju rrafi direkt . Shkoni tashti merrjani ne goje . Mos harroni flamurin e ylberit

              1. K
                Kapedani

                Po a i beni llogarite apo jo.Deri ne minuten e 85 ndeshja Costa Rica - Gjermani ishte 2-2 dmth akoma nuk dihej se kush do fitonte .Sikur te shenonte Costa Rica gol Spanja ikte per lesh .A thua shtin fall spanjollet qe Gjermania do shenonte.Japonia fitoj me merite ashtu siç fitoj kundra Gjermanise.Nqs ndeshja do ishte qe ne fillim 3-0 per Gjermanine atehere do thonim qe Spanja ja la vet.Dhe nje tjeter gje pse duhet ta linte ndeshjen qe ne fillim kur rrezikohej te eleminohej vet.Kete gje mund ta bente ne fund te lojes .

                Lini një Përgjigje