Ish-mesfushori i Barçës: Kroatët t’i paguajnë një muaj pushime Lukakut

2 Dhjetor 2022, 13:38Sport TEMA

Ish-mesfushori i Barçës: Kroatët t’i paguajnë

Edhe pse u aktivizua në pjesën e dytë, Romelu Lukaku u bë protagonist negativ te Belgjika duke humbur 3 raste të pastra për shënim në barazimin 0-0 ndaj Kroacisë, rezultat që solli më pas eliminimin e kombëtares së tij.

Mesfushori i Sevillas, kroati Ivan Rakitic, ka komentuar ndeshjen, duke thënë se Kroacia ka qenë me fat në këtë takim, pasi është falur nga Lukaku, i cili humbi 3 raste të pastra për shënim.

Rakitic shkruan se tifozët kroatë duhet t’i paguajnë një muaj pushime në Split sulmuesit të Interit.

Me barazimin ndaj Belgjikës, Kroacia u kualifikua si e dyta e grupit dhe tashmë do të ndeshet me Japoninë, ndërsa Maroku do të luajë me Spanjën.

1 Komente

  1. I
    Ilir

    Dhe Maroku osé Japonia do te kualifikohen per me tej... se ashtu (eshte nje muhabet) e do politika e re e Infantinos. Dhe se ka keq.

    Lini një Përgjigje