Zyrtari i FSHF-së: 10 mijë euro kemi vendosur për çdo lojtar në rast fitorje me Izraelin

22 Shtator 2022, 11:21Sport TEMA

Zyrtari i FSHF-së: 10 mijë euro kemi vendosur për çdo

Shqipëria do të luajë një ndeshje shumë të rëndësishme, të shtunën e 24 shtatorit, ku përballet me Izraelin në transfertë, sfidë kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve. 

Kuqezinjtë kërkojnë me çdo kusht vendin e parë në grup dhe për këtë arsye, fitorja është detyrim. 

Lojtarët duken të motivuar para kësaj sfide, por FSHF ka menduar t’iu japë një shtysë më shumë. 

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv, Pano Xhixho, zbuloi në emisionin “Skaner”, se në rast fitore ndaj Izraelit, çdo lojtar i Shqipërisë do të marrë një premio prej 10 mijë eurosh.

Lini një Përgjigje