Absurditeti me Ernest Muçin: Po shkëlqen me Legian e Varshavës në Poloni, por nuk thirret në Kombëtare

21 Shtator 2022, 16:04Sport TEMA

Absurditeti me Ernest Muçin: Po shkëlqen me Legian e Varshavës

Pak ditë më parë, Edi Reja shpalli listën e futbollistëve të grumbulluar për dy sfidat e mbetura në Ligën e Kombeve.

Me shumë mungesa për shkak dëmtimesh, në listë gjen edhe emra të rinj, por gjithashtu bie në sy edhe mungesa e Ernest Muçit.

21-vjeçari i Legias ka debutuar me Kombëtaren, ndërkohë që tani po kalon edhe një formë të mirë në Poloni, duke shënuar dy herë dhe asistuar po aq.

1 Komente

  1. d
    demokrati

    Nuk pershatet me skemat e medha humbese te deshtakut Reja.Italiani tjeter para tij i dogji Shqiperise tre lojtare premtues formacioni per te pakten 10 vite, nder ta lojtari i Napoli. Gjimshiti u tregua burre dhe profesionist dhe vazhdoi me Shqiperine.Muci eshte lojtar polivalente, te ardhmen e ka para.Reja dogji edhe Taulant Xhaken

    Lini një Përgjigje