Rama: Gjysmë milionë turistë vizituan vendin në Janar, sinjal i fortë për bumin e sezonit të ri turistik

7 Shkurt 2024, 16:09Turizëm TEMA
Rama: Gjysmë milionë turistë vizituan vendin në Janar,

Gjatë muajit Janar, në vendin tonë kanë hyrë rreth gjysmë milionë turistë.

Lajmin e ka njoftuar kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, teksa shton se muaji i parë i vitit ka dhënë një sinjal të fortë për bumin e sezonit të ri turistik që do të ketë Shqipëria, si një forcë e re në turizmin mesdhetar.

“Janari ka dhënë një sinjal të fortë për bumin e sezonit të ri turistik me një rritje rekord turistësh, thuajse gjysëm milionë, duke afirmuar faktin se tanimë Shqipëria nuk ndalet në rritjen e saj si një forcë e re në turizmin mesdhetar. Më shumë të ardhura, punësim, biznes, ekonomi falë turizmit. VetëmPërpara”, shkruan Rama.

11 Komente

 1. T
  Treni

  Ky ka filluar t'i besojë edhe vetë pallavrat që thotë. Gjatë verës takova një grup nga këta "turistët". Hipi që kishin vetëm lek për ushqimin. Kishin ngarkuar ca tenda këta e do i ngulnin diku në plazh. Qëndrim të këndshëm i uroj, por nuk është se do ketë ndonjë kontribut për ekonominë ky lloj turisti. Ndërkohë rroga ime ka mbetur e njëjta, ndërsa çmimet kanë marrë ato rraketat e Muskut për në hapësirë. Ngadalë po na bëhet si Sali Berisha ky, që dilte në TV e dërdëlliste me orë të tëra.

  1. L
   Liria

   Po c'turiste o piktor (i deshtuar), jane ate 1 milion njerez qe zhduke ne 10 vjet qe vijne e takojne pleqte, grate, burrat e kalamajte qe skane ikur dot, apo ata qe ikin e vijne 10 here ne Janine te bejne pazar se u bie me lire se te blejne shpifesirat e Shqiperise me ushqime skadente nga nje organizate mafioze se AKU qe nuk kontrollon asgje por vec ven gjoba, apo me ushqime super te shtrenjta nga nje tjeter plere i afert me ty qe i ka 50-60% ushqimet me shtrenjte se Conadi Italian (edhe te skadume). Legen burr

   1. V
    Vito i Orneles se Varuzhanit

    Idioti i Lindes

    1. A
     Analisti

     Vito , sa idiote , injorante e kokë loqe si ti , ka pjellë joteme përveç teje ?

    2. P
     Plaku

     Sa shpejt qe i llogarit ky keto shifrat e "turisteve", nderkohe qe nuk ka llogaritur dot akoma numrin e shtetasve qe banojne ketu.

     1. B
      Ben

      Ore cfare pune ben ky birbua? Numeron turistet apo eshte Kryeminister? Cfare e ndihmon plaken time pensioniste se sa turiste hyn ne Janar? Ke ndonje plan per zhvillimin e ekonomise ti o rrote por lere kete numrimin se nuk i plasi njeri!

      1. a
       ali

       E dine turistet qe ti je hajdut?

       1. U
        Uliksi

        Sikur thatë më shumë

        1. G
         Gran Polla

         Tirana e ka akoma ujin me orar... ky kellefi i kazmes flet per turizem. Fshati digjet dhe kurva pa floke dhe ajo me fiq krihen.

         1. S
          Suksesi i historise

          Po per keta turistet ju i privatizuat reren e plazheve dhe shqiptareve te varfer u ke lene vetem perroin e Lanes! Shtet me kryeminister qe i URREN QYTETARET E VET!

          Lini një Përgjigje