Rama publikon shifrat e turistëve në Janar: Lajm fantastik për Shqipërinë turistike

13 Shkurt 2024, 10:27Turizëm TEMA
Rama publikon shifrat e turistëve në Janar: Lajm fantastik për

30 përqind më shumë turistë kanë hyrë në vend krahasuar me janarin e vitit 2023. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, teksa e cilëson si një lajm fantastik për turizmin.

“JANARI i thuajse 1/2 MILIONË TURISTËVE lajmëron një vit fantastik për Shqipërinë Turistike.

30 % më shumë flukse vizitorësh krahasuar me janarin 2023, teksa shtohet pesha e vizitorëve nga disa vende të mëdha në hartën e prurjeve turistike”, shkruan kryeministri.

 

3 Komente

 1. M
  Migjeni eshte MODELI e jo Gebelsi!

  Zoti kryeminister ju pyes : 1-A e doni sa femije jane te ngujuasr nga gjakmarrja ne vend,qe nuk shkojne ne shkolle,qe nuk marrin asnje ndihme ekonomike,qe nuk marrin asnje sherbim shendetesor,qe nuk lexojne libra,nuk shohin televizor sepse nuk kane as drita e as uje,se nuk luajne me bashkemoshataret dhe ne fund nuk mund te martohen kurre nga frika e gjakmarrjes? A jetojne keta femije shume here me keq se saq refugjatet qe mblidhni ju nga e gjithe bota ,por per keta as qe pyesni fare? 2-A e dini ju z.kryeminister se sa te moshuar nuk arrijne te pijne nga nje kafe ne dite dhe nuk perdorin dot urbanet sepse nuk u del pensioni mujor? A e dini ju se sa pensioniste nuk blejne dot mish vici,peshkun,gjalpin,veren,akulloret,frutat e detit,nuk shkojne me pushime ne plazhe etj? Per keto jeni votuar e jo nper te na treguar se sa turiste erdhen ne janar! Se edhe me 10 milion turistet e vjetshem qe u mburre,ne pensionistet NUK PERFITUAM ASGJE,perkundrazi i quajme ata turistet si PUSHTUES,sepse ata u bene sebep qe na u 3-4 fishuan te gjitha cmimet dhe ne na u shkurtua buka e gojes! Mjaft derdellite kaq shumje ,sepse nuk punon per shqiptaret,por per vfete! Je kryeministri me ANTISHQIPTAR i ketyre 500 vjeteve te fundit!

  1. t
   turp

   KM po e kthen vendin ne azilin me te madh ne europe.Kjo atij i sjell para ndersa Shqiperia plaket sepse rinis merr malet.Nuk i intereson buzeqeshja te shqiptaret por mikpritja e pensionisteve italiane qe shijojne cdo gje ne Shqiperi ndersa marrin pension me fondet e taksave qe paguajne bashkekombasit tane te ikur me vrap nga makthi qe quhet Ramut.

   1. B
    Ben

    Prape me numrin e turistave ky? Keni bere ndonje plan te beni shtet ligjor.ju apo jo? Po te behet Shremi tamam nuk ka nevoje per turuste se vijme vete ne emigrantet. Lere numerimim por beni shtetin se e keni te korruptuar deri ne qelize.

    Lini një Përgjigje