Puthja e Katar 2022, tifozët mbushin me lëvdata Hakimin, futbollisti i Marokut: Luftoj për familjen

28 Nëntor 2022, 14:13Sport TEMA

Puthja e Katar 2022, tifozët mbushin me lëvdata Hakimin, futbollisti i

Puthja që Hakimi i dha nënës së tij dhe e kundërta pas ndeshjes së Botërorit Marok-Belgjikë ka marrë shumë vëmendje.

Ajo është pëlqyer pamasë dhe pas ndeshjes së fituar nga afrikanët ka folur vetë futbollisti, i cili luan me Paris SG në Francë. 

Hakimi është shprehur se ‘nëna pastronte shtëpinë, ndërsa babai ishte një shitës ambulantë. Tani unë luftoj për ta’.

6 Komente

 1. B
  Bravo

  Cfar shembulli !!! Raste si keto tregojne vlera njerzore.

  1. l
   l

   Të lumte. Jo si rinia shqiptare që pret të vdesin pleqte ti zaptojne dhomen.

   1. M
    Mirmroma

    Ka dhe nga ata që I vrasin se përtojnë të presin.

    1. M
     Mendoj se kam te drejte.

     Ndoshta e ke gabim. Nuk e di pervojen tande personale por per sa i perket familjes, shqiptaret ne pergjithsi i levdojne edhe te huajt per ndihmen dhe kontributin qe japin per familjet e tyre, qofte nga Veriu apo nga Jugu. Ne kemi te meta mjaft, por nje nder ato nuk eshte ajo qe shkruan ti apo komentuesi tjeter me lart.

    2. b
     ben

     Kjobeshte vlere, jo ata qe duan ti nxjerrin hallatet si gomeret e pazarit...

     1. B
      Besforti04

      Po shpresoje te jete ashtu sic po e pershkruan ti Beqo.Ama edhe e keque pak si larte ne qiell e po kame frike se nuk po i hapet parashuta e pe din ti cka ndodhe.Mero eshte njeri i letrave shume i zoti ama nuk eshte i paanshem.Sidomos kur jane ne pyetje Kryeministr Albin Kurti dhe Saliu.Nuk dua te kthehem tek problemi i Saliut me Meron ata kane shume sende te perbashketa edhe kan qen bashkepuntor.Ama tek Albini dhe hapesira qe i jep Gazetares se njohur Kimete Berisha vetem per te pjellur sende qe nga nje here edhe nuk i percjell origjinale po i interpreton gabimisht.Mirpo prape se prape e pergezoje per librin dhe shpresoje te jete liber qe i mbijeton.

      Lini një Përgjigje