“Unë do të hidhja Xhakën ose Shaqirin në Knock-Out tani”, ish-lojtari i Serbisë: Është një thënie, çdo njeri takohet 2 herë në jetë

30 Nëntor 2022, 16:53Sport TEMA

“Unë do të hidhja Xhakën ose Shaqirin në Knock-Out

Serbi-Zvicër do të jetë një ndeshje e zjarrtë që do të prodhojë më tepër sesa futbolli i luajtur. Nisur nga shqiponjat që fluturuan në Rusi, këtë herë pritet që serbët “të hakmerren” ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Të dy këta lojtarë duhet të jenë gati për të duruar “sparkatat” dhe goditjet e forta në ndërhyrje që do t’u vijnë nga lojtarët e Serbisë. Për të krijuar një përshtypje më të saktë të panoramës që do të na ofrohet, është ish-lojtari i Interit, Zdravko Kuzmanovic që ka folur për “20 minuten”.

I lindur në Zvicër me prindër me origjinë serbe, ky ish-futbollist do të përfaqësonte Serbinë. Ai u shpreh se nëse do të ishte futbollist në Botërorin e Katarit, do të hidhte në “Knock-Out” Xhakën ose Shaqirin me ndërhyrje të ashpra dhe hakmarrëse: “Ekziston një thënie e bukur, çdo njeri e takon dy herë në jetë”.

“Simboli i shqiponjës në atë festim ishte turp, e trishtueshme. Sporti dhe politika duhet të ndahen dhe lojtarët e Zvicrës nuk e bënë këtë gjë. Nëse do të isha lojtar i Serbisë në këtë Botëror, me siguri që do të hidhja në “Knock-Out” Xhakën ose Shaqirin.

Ajo shqiponja nuk ishte produkt i emocionit të momentit, ishte e planifikuar gjatë gjithë kohës. Nuk mund ta harrojmë atë që na ndodhi në Rusi. Nëse provokon, duhet të presësh reagim. Është një thënie e bukur: “Të gjithë i takon dy herë në këtë jetë”, tha Kuzmanovic. 

10 Komente

 1. G
  Grek serb rus....pjella te poshtra bastarde....per

  Na u hiq qafe o gabel Beogradi.....te shkerdhefsha rroten e jevges qe te ka pjelle....zgjebs......

  1. h
   hahahah fanzazi e perzier me humor serbi

   paska goxha fantazi serbi - por ne cdo rast ne distance

   1. F
    Fatosi-kosove

    Edhe me boks edhe me kikboks more shkau i ndyre ju kemi mundur çdo her,nese ske qene ne kete jeté kur ekipi i boksit Prishtina luante ne ligen e pare te ish jugosllavise ta kujtoj se ishte kampion çdo her, e sa qiftin tend e ka palosur per toke Azis Salihu e Xhevdet Peci ti ske floke ne koke more pleshti i qenit.

    1. K
     Kruja

     Per c'fare pro vokimi e ka ky fjalen?! Kosova u perket njerezve qe jetojne ne Kosove. Pastaj ka nje shprehje ne Serbi: Atje ku punon token Kau im eshte toka qe me perket mua. Per c'fare fucking porovokim flet ky debil. Cdo njeri ka ndjenjat e veta kombetare dhe eshte i lire ti shprehe ato pa qene nevoja te ndjehen te provokuar ata qe duan te sjellin 'Kaun' e tyre ne token e dikujt tjeter. Koha po tregon se kush ka patur te drejte me Rusine. Europa, sidomos Franca, i krihnin bishtin rusit sepse donin gazin rus, mirepo Rusi po ua nxjerr per hundesh gazin. Europa duhet t'i tregoje vendin Serbise (rusise se vogel) aty ku e ka sepse i ka falur tokat shqiptare si placke. Nuk ka faj ky IDIOT qe 'provokohet'. Europa duhet te zgjohet sa me pare sepse nuk i ka dale mire gjumi. Pjetri i Rusise e kishte synimin deri ne Adriatik ku 'te benin banje ne ujin e ceket, te ngrohte dhe te kripur te Adriatikut, kembet e fuckin 'mother russia'. ZGJOHU FUCKING EUROPE!

     1. J
      Janulla

      Keta race gojore e ndyre nuk duhet te kene pashaport njeriu,,, jane bere te gjithe ;;;;;;;;;mongolo“serbogrek “” ;;;;;;;;;;;;;;;;lind njeri me Emrin Arnaut i fut pastaj nje vic ose as dhe behet nje mi arnautovic ose “grek “ arnautoglou,,pty certifikate miu mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,,ptyyy

      1. t
       taso kume

       Na qenka zemeruar KOZMAI.

       1. t
        tifozi

        Ky idjot serb, harron se qe ne fillim te ndeshjes ne Rusi, e tere tribuna ku ishin tifozet serbe shante ne kor cdo lojtar shqiptar sa here qe kapte topin. Fyerjet e tyre rraciste vazhduan gjate gjithe ndeshjes dhe ne fund u terbuan kur djemte tane jua cane rrjeten me dy gola. Ishte mese e qarte se mbas asaj qe perjetuan te ere lojtaret e Zvicres do shkonin tek tribuna serbe duke bere shenjen e shqiponjes. Problemi eshte se per gangsteret serbe, cdo fyerje e kundershtarit eshte e pranueshme, por jo e kunderta. Nuk thone kot se serbet jane katundaret e Europes. U ka mbetur ora ne mesjete. Uroj qe Xhaka dhe Shaqiri me shoke tu japin nje leksion tjeter dhe ti dergojne per here te dyte ne shtepi.

        1. T
         TALAVAJA

         Ate te bej, ti hyje me shqelma dhe te dale jashte e te luaje me 10 veta. Keshtu, me qe i paska ngelur gozhde ne bythe, le ta djege edhe me shume. Pjelle e keqe, nuk ishte i zoti te fitonte ne fushe, cfryn tani pas kater vitesh. Tregon qe nuk jane profesioniste futbolli, por nacionaliste te semure. Nuk besoj qe Zvicra nuk ka lajmeruar FIFA per kete ndeshje te veshtire. Le qe Infantino eshte vete zviceran dhe do i kete dhene porosite. Po traineri qe eshte turko-zviceran, edhe ate do ta shkelmoje. Popull idiot, qe idiotesine e shet patriotizem.

         1. T
          Trotski

          Shqiponjat do tu shkerdhenje perseri .Nuk e ngrini dot koken para shqiptareve .Te dy do tu rrasin nga nje GOL. Hajt ne Tullum O Shkerdhata.!!!

          1. g
           ganiu

           Provokatorë të lindur. Nuk e di se çdo bëjnë tashti? Bythë jashtë dhe një herë? Edhe këtë radhë nga shqipot? Akoma nuk e kanë mësuar se me të keq nuk i dilet me shqipot, përse nuk mësojnë nga nënat e tyre? Ato e çojnë shkëlqyer me shqipot.

           Lini një Përgjigje