Skenarët e protestës së nesërme të PD-së dhe një arsye banale, që mund t’iu prishë gjithë planet

17 Shkurt 2017, 11:35Politika TEMA

Askush nga PD nuk di të thotë se çfarë do të ndodhë në protestën e nesërme para Kryeministrisë.

Megjithatë, në media, duke iu referuar edhe informacioneve jo zyrtare nga PD, përfliten disa skenarë.

Një skenar është ngritja e çadrave para Kryeministrisë, që do të ishte një kopje e opozitës së Ramës.

Skenari i dytë është përdorimi i disa akteve të forcës, si sulmi ndaj strehëzës së Kryeministrisë, gjë që ka bërë që punonjësit e kësaj të fundit të marrin masa për ta mbuluar atë.

Megjithatë, të gjitha planet e PD-së mund të marrin një goditje nga një arsye fare banale.

Nesër moti mund të jetë i keq dhe mund të bjerë shi.

Kjo do të rrudhte ndjeshëm numrin e protestuesve dhe gjithë skenarët e mundshëm.

Për këtë arsye, nëse mund të ketë vetëm një marshim, ku do t’i kërkohet Ramës dorëheqja, për të pasur zgjedhje të lira.

Dhe, duke parë që PD ka marrë leje për vetëm 4 orë tek policia, besohet se kjo është gjëja më e mundshme që pritet të ndodhë nesër.

Ironia është se Basha dhe drejtuesit e PD-së, janë duke pritur për të marrë një vendim përfundimtar, bazuar në parashikimet e motit.

16 komente në “Skenarët e protestës së nesërme të PD-së dhe një arsye banale, që mund t’iu prishë gjithë planet”

 1. Endri says:

  PD DUHET TE HEDHI EDHE IDENE SE NESE KM RAMA JEP DOREHEQJEN DUHET QE NJE PIKE TJETER E PROTESTES DUHET TE JETE QE EDHE GJATE FUSHATES ELEKTORALE RAMA NUK DUHET TE FLASI PASI DO E MARRE PUSHTETIN PRAP. KESHTU I SHKOHET DERI NE FUND PROTESTES.

 2. Sinoptik says:

  Neser as shi as diell.As bore as bresher.As ere as furtune .As rrufe as vetetima. Neser fundi i botes per partine berishiste= parti fashiste.
  Mut do bjere nga qielli prandaj te marrin luget me
  Vete .

 3. xheJ eN Bi says:

  As PERENDIA nuk i do ,pale populli !!!

 4. Bledar says:

  As qe mos t’i shkoje ne mendje PeDeve se do dalim neser ne rruge per t’a honger sic e hongri Azem Hajdari.
  Cilin do sakrifikojne kesaj rradhe?

 5. emigranti Londer says:

  nese bie shi – do thone nuk u be protesta me e madhe ne historine e njerezimit ngaqe ra shi – prandaj uroj qe te mos bjere shi dhe te mos kene goje te hane m.t kur te shohin ne shesh jo me shume se 3-4 mije veta duke mbledhur zagare nga e gjithe Shqiperia.

  nuk del populli ne protesta per te mbrojtur hajdutet e vrasesit nga drejtesia.

  ne proteste do te jene gjithe hajdutet e vrasesit e PeDerastave te shqupit dhe zagaret qe i vene pas per ndonje kocke.

 6. Degjova Bumcin dje ne nje emission, ku e ngrinte ne “Qiell” hajdutin e 320 miljon Eurove te Rruges Se Kombit! Kriminelin e 21 Janarit, zevendes autorin, pas babait qe e ka adoptuar saleh, faljes se Detit, mbrojtes te flakte te Kryekriminelit Sali e te birit, hajdut, vrases (gerdeci), e njemije e nje te zezat. Basha tha eshte nje “Yll” Ne ngritje. Pa komplikacione….Turp te vije more Bumci…ju jeni kriminele, duhet te vareni ne mes te Tiranes. Lulka duhet te behet Kryeminister. Ajo parti duhet te nxirret jashte ligjit, jo kryeminister por ne BURG, dhe pastaj varje per ju ndyresira, kriminel hajduter. Doni edhe nje here pushtetin, se si thote nje proverb I vjeter ” te isha edhe nje here dhenderr do ti si te dhenderroj”. Ptu rrace e ndyre. Neser me pankarta poshte Partia Demokratike. Partia Demokratike parti Fashiste Kriminele e jashte ligjshme.

 7. nord.al says:

  Neser PD do ti haje mutin qeverise. Besoj se me kaq do te jete e kenaqur.

 8. Emigranti says:

  Jo proteste te beje pd por te beje cfare te doje populli e urren ate.Dhe eshte logjike,kjo parti me drejtues nga me uliganet e vendit qe e shkateruan kete vend ,qe u kethyen ne pashallare duke vjedhur pasurine e ketij populli ,duke zene vendet me te bukura te bregdetit ,duke derguar paret ne Panama ,Krete e vende te tjera.Si mund te harojme vellezerit e veriut qe sulmuan jugun me gjithe arsenalin e armeve.Kjo parti qe vrau 4 protestues .Pa le kur kesaj partie i bashkohet edhe Kreshnik Spahiu me keta elemente anormale do te bejne proteste ? keta jane llumi i shoqerise keta do te japin llogari popullit ,kete parti nuk e shpeton askush grushti i vetingut do t’i shembe ,kjo parti ka vdekur.

 9. Fieri says:

  Gjeja me e mire per masat e protestes ,duhet te jete : POPULLI TE MOS MARRE PJESE NE DEMOSTRATE. Kush do te jete ne krye te demostrates per luften kunder korrupsionit?
  – Lulzim Basha hajduti i 230 milion eurove nga rruga e kombet ,e cile ende nuk ka perfunduar. Kush do te jete ne krye te demostrates per luften kunder krimit ?
  – Lulzim Basha urdherdhenesi ,apo me mire telefoni i saliut drejt komandantit te gardes , per te vrare qytetaret . Vrau 4 qytetare e plagosishume te tjere. Kush do jete ne krye te protestes?
  _ Fatmir Mediu- vrasesi i 29 personave ne gerdec, pjestar i qeverise se Sali berishes………… Kush do te jete ne krue te demostrates ,apo protestes quajeni si te doni, Arben Ristani, hadut i votave si dhe i denuari per korrupsion……. Kush do jete ne krye te protestes ,apo revolucionit demokratik ?
  SALI BERISHA
  Shkatrrimtari i shqiperise ne Ekonomi,arsim,kulture,shendetesi.ushtri e polici…….. Mbi te gjitha mohusi i vlerave me te mira te ketij populli,si heroizmin e tij gjate LANCL. Demtuesi i lapitareve dhe varreve te deshmoreve…… VRasesi, imorali, hajduti me gjithe pjestaret e familjes, me nje fjale KRIMINELI I SHQIPERISE,.

  POPULL ! Mos merrni pjese ne ate demostrate. Kujtoni 2 prillin e 1991. Kujtoni vitin 1997. kujtoni shtatorin e vitit 1998. KUjtoni se PD denjti nje muaj duke protestuar e u katandise si kokoshi nje thele. Me thoni : cili do jete neser Kryeminister ? Lului ? SALIU pa tjeter? Cili dojete Minister finance Ridvan Bode , po i mbrojtes ? Fatmir Mediu . Po o jashtem ? Qefi ia ka Aldo Bumcit ,po te shohim . Vokshi pret per ministre shendetesie.? A ishin keta para 4 vjetesh ? Pse i rrezuam? Per korrupsion ,per krim ,per lejim hashashi? Kush do behet minister drejtesie ? Arben ristani . Po ky do mbaje drejtesi te votes? A ishte ky qe vodhi votat? Kush therret per votim te lire ? Saliu i 1996-tes ha..ha….ha…. a nuk eshte per te qeshur ,apo oi,oi oi, per te qare ? POPULL VET E KE NE DORE> ERdhi 18 qeshori e voto per ke te doje kokrra e qefit……

  1. Tirona says:

   Do ishte mire qe ky koment te transmetohet me titra, sot gjith diten dhe neser nga TVSH, TOP-CHANNEL ………,

 10. Sikur ekonomistet te llogarisin …sikur gjithe ajo energjisa njerzore sa baze materiale dhe monettare
  qe harxhojne ata qe organizojne kesi 18 Shkurte ap 21 Janare,
  sa do kishte ecur para shoqeria shqiptare..
  Mblidhni mendien o njerez SEPRAPI.
  Dhimbia e madhe D.

 11. Shigjeta says:

  Nuk do kete asnje menyre qe demostrata e neserme te jete e suksesshme eshte e pa mundur , sido qe te bejne frymezuesit e saj , per te vetmen arsye sepse nuk ka themele nuk ka taban qe ajo te jete e sukseshsme , dojete nje mbledhje jeniceresh reth udheheqesit te tyre qe as vete ata nuk e dine perse duhet te protestojne ,thjesht lul karabushi e ben te shikoje pulsin e popullit ,i revoltuar eshte popuuli me gomarlliqet qe thote , kot e ka , nuk e beson njeri , i moren vesh kush jane , kot e torturojne ushtrine dhe subat e tyre ,nuk kane per te realizuar asnje gje , thjesht zhurme , dhe mos tju shkoje mendja per per teprishur stabilitetin , ajo do te jete varosja e tyre politike

 12. AVNI RUSTEMI says:

  Neser egziston mundesia, qe ne perpjekje per te krijuar alibi, te vrasin ndonje hallexhi simpatizant te tyre, e me pas te akuzojne , sipas zakonit per te shpetuar nga fundi qe po u vjen, . Besoj qe asnje njeri me mend ne koke te mos bjere pre e lojes se tyre. Cfare nuk pret nga ligesia e tyre , se ska ngelur poshtersi pa bere.

 13. xhulio says:

  O njerez te paguar.E ken kthyer kete fletushke nga luftetare per demokraci ne sherbetore te oligarkeve.Kot e keni.Oligarke me oligarke, koken hengshin.Ju asgje s fitoni.Vetem ca therrime.

 14. Devolliu says:

  Asgjë ska për të ndodhur: Saliu i Viçiidolit e ka njohur kërriçin Lul-ush si edhe gjithë protestuesit bathoristë, laçjanë e tropojanë, se duhet të respektojnë “Rregulloren e Gardhit” përndryshe, siç e thotë Saliu, “Policia jo tre por edhe treqind mund të vrasë”.

 15. boom says:

  Media beni punen tuaj dhe ekspozoni cdo akt dhune dhe vandalizmi. Filmoni cdo fytyre qe sulmon policine dhe institucionet. Perdorni drone dhe kamera te identfikoni cdo serbo-shpellar te dhunshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje