Fatmir Mediu: Nuk po dalim në protest për pushtet, nuk e duam. Le ta marrë populli

17 Shkurt 2017, 10:24Politika TEMA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, mblodhi strukturat e kësaj partie për tu organizuar për protestën e 18 shkurtit, për të kërkuar reformën zgjedhore, që do të prodhojë, sipas tij, një qeveri për popullin.

“Ne kemi një detyrë madhore si opozitë, t’ia heqim pushtetin bandave që sillen si shtet dhe shtetit që sillet si bandë, dhe t’ua kthejmë pushtetin qytetarëve. T’i kthejmë gjithësecilit besimin se do të votojnë si njerëz të lirë”, u shpreh Mediu.

18 shkurti do të jetë një protestë masive, tha Mediu, e cila duhet të jetë një qëndresë e opozitës bashkë me qytetarët për ta larguar këtë qeveri e në vend të saj të vijë një tjetër, që të sigurojë reformën zgjedhore si një hap drejt demokracisë së vendit.

“Ne duhet të dalim të protestojmë jo për t’i kthyer pushtetin opozitës, por për t’i kthyer pushtetin qytetarëve; ne duhet të dalim të protestojmë kundër kriminalizimit dhe kanabizimit që qeveria Rama i ka bërë vendit; duhet të dalim të protestojmë për sigurinë tonë, për të rikthyer shpresën te të rinjtë që sërish ata mund te jenë e ardhmja e Shqipërisë; ne duhet të dalim të protestojmë kundër varfërisë”, tha Mediu.

12 komente në “Fatmir Mediu: Nuk po dalim në protest për pushtet, nuk e duam. Le ta marrë populli”

 1. kanan tafili says:

  O legen burre , populli e ka pushtetin, Jane 1milion vota. Po te shterngohet litari ,ske nga iken vetem te futesh andej nga ke Dale,viktimat e vrara ne gerdec dhe gjaku i tyre nuk harrohen……..

 2. kopani says:

  Po cfare pushtet do me ky Gjiriz , po kykriminel ky maskare guxonedhe t tallet me qytetaret e ketij vendi . Nuk do mundesh te besh kakerdhi ti se bashku me familjaret e Lulit e Qenit Sahli .

 3. ganiu says:

  ik more bq lulishtesh…ti nuk do pushtet po ti per ate pushtet shet nderin dhe familjen more legen se te njohin te gjithe shqiptaret kush je more fundrrine..ti duhet te shkosh ne burg more palaco

 4. lali says:

  Pushtetin do ta marrin qytetaret kur ti te jesh pas hekurave si vrases plehre

 5. ./ says:

  POPULLIe mer vet pushtetin ti shko ne gjykat jep llogari per gerdecin.

 6. shqip says:

  Sa gjynah . Ta marre populli e ta japi ty. Te tere u rriten nga Pak ne kete çerek shekulli. Vetem partia fantazem e ketij perversit nuk e kaloi kurre cakun. Edhe jete e fut pd gjoja sikur ka aleate. E vetmja parti tepublikane ne bote , rast unikal, qe kerkonte kthimin e halldupit zog ne pushtet.

 7. Fierakuuu says:

  Politikani me v.k. ky Mediu eshte. Jam fierak, edhe e kam ndjek pak a shume “karrieren” e ketij. Eshte fytyra e kancerit te shoqerise shqiptare. Do i kthej pushtetin popullit, ky trapi qe me pushtet ka qene si “Mbret” gjithe jeten! Nejse jemi edhe popull ka..r ne! Ketu ne Shqiperi ka mbaru cdo gje,…fytyra te tilla,.. komuniste bythlepirse pa asnji aftesi tjeter behen te pasur ne kurriz te popullit. Nji detaj i vogel…para ca ditesh isha te Nobisi (pishina+spa). Kisha prenotuar nji pasdite komplet…edhe cte shoh ne sauna me mua 2 metra ngjitur surrati i ketij.. ti q. rro…pt thash me vete. Edhe ne nji moment relaxi surrati i ketij ngjit. VK ?

  1. elona says:

   vetem ishte apo me elin?

 8. Fredi FR says:

  Hapu dhe hapu…. ?

 9. xy says:

  Per cilin popull e ke fjalen more kriminel ?? Per ate popull qe e vrave ne Gerdec, me 21 Janar, e vodhe dhe mashtrove ( per pronat ) .Si e mendon more kriminel,medemek ti nuk dashke te shkosh ne zyren e ministrit , por do te lesh aty “popullin ” apo ndonje malok – kriminel qe te qeverisi.Ne se je burre i thuaj Llalle – Kosit qe te ti jape dosjet e Gerdecit dhe te 21 Janarit per ne Strasburg .Ed Rama ka hyre tashme ne histori si njeriu qe po shkatrron mafien me te rezikshme ne Europe Bisha -Berisha – Basha – Mediu – Meta ………….Te fala sateme more kriminel Fatkeqi (mir)

 10. Fatos says:

  Mor mediu nje cam i pa nese qe i met votat nga pd.por kush do hudheqi popullin kush? Ti mor plere .

 11. tomorri says:

  Nesr duhet te jete dita e fundit qe ky njeri duhet te shikoje djelle dhe i lire.Prangat dhe pa asnje medyshje,eshte kreminel,hajdut,hipokrit dhe ka te gjitha te zezat qe mund te kete nje njeri si ky.Ky nuk do popull nuk do komb,nuk do demokraci,do vetem diktature dhe gjak.
  Ne burg urgjent dhe atje ti jepet vendi qe i takon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje