Kreshnik Spahiu: Ramën do ta mbyllim për një muaj në Kryeministri me zinxhirë, nuk largohemi nga sheshi

17 Shkurt 2017, 10:06Politika TEMA

Kreshnik Spahiu, tashmë pjesë e opozitës, propozon vendosjen e zinxhirëve në dyert e kryeministrisë për të mos lejuar Ramën të hyjë në zyrë.

“Mendoj se eksperimenti ndodhi para katër vitesh. AK mbushi të gjitha sheshet, kishte flamurë në çdo dritare. Por ç’ndodhi? AK doli kundër dy partive PS dhe PD, për thyerje establishmenti. Arsyeja që sot jemi me Bashën është se në themelet e demokracisë është votimi, ne i besojmë votën e popullit teknologjisë, numërimit elektronik.

Një protestë e cila është trumbetuar me të madhe. Kemi një të shtunë me reshje dhe është krahasuar me Rumaninë.

Kryeministri i Rumanisë u arrestua se ishte korruptuar me 51 mijë euro. Por nëse ka ndonjë person sot që beson se Rama është i korruptuar me më pak se 51 mijë euro, kjo është absurde”, tha Spahiu.

Sipas tij “unë i kam thënë Bashës mos të marrim pjesë në zgjedhje. Para 1 viti patëm një eksperiencë të suksesshme kur mbyllëm Veliajn si zog në kafaz me zinxhirë.

Kështu të bëjmë dhe me Ramën, mos ta lëmë të hyjë në kryeministri për 1 muaj pasi s’ka punuar 4 vjet. Ftoj demokratët jo 30 minuta, por 30 ditë ta mbyllim kryeministrinë me zinxhirë. Do jem protestuesi i fundit që largohem nga sheshi, nëse më braktis populli, do iki dhe unë”, tha Spahiu në emisionin “Të paekspozuarit” në Neës 24.

51 komente në “Kreshnik Spahiu: Ramën do ta mbyllim për një muaj në Kryeministri me zinxhirë, nuk largohemi nga sheshi”

 1. feri says:

  Ik mor Idiot…cudi si proteston ky kur ska asnje nga mbrapa…sja vlen te merresh fare me kete “hic”

  1. Lloji says:

   Car me zile eshte ky, por dhe policia qe nuk e areston per perkrahje dhune..

   1. elona says:

    po lere, se i pademshem eshte, diabeti ben te veten, ketij s’i shkon nga mbrapa as gruja vet.

  2. arbereshi says:

   O Niku te qafte jot eme, dakort Rama ne ” paska qene i korruptuar me 51 mije euro, po Saliun me tabore ku e le. Vetem vajza e Saliut i mori arabit ose me sakte i kerkoj 3% ose 3 miljon per ti mbaruar pune te babi i vet. Po Zenin ku e le apo nuk te lejne xhamat e syzeve qe te shikosh bemat e kelushit te Saliut i cili korrupsionin e ktheu mjet pune te qeverisjes se tij dhe ju prandaj e perkrahni se thjesht perkrahni korrupsionin pa te cilen ju nuk mbijetoni se nuk dini te beni gje tjeter, eshte karakteri i juaj i tille ndershmeria as qe e njifni si nocion nuk ju a kane kultivuar as ne familje jo se kini qene bark thare dhe te pa zot per asgje more Nik bytha.

   1. G says:

    bravo te lumte goja shtet
    .. po ky iken jerm edi rames kto nuk munden me mbyll edhe nje sekonde po ja do ta shikojm sot se cfar do bejne kto plehra ???

  3. Tony uk says:

   Hahaaaa Niku Gjetajve je humorist i papare hahaaa

  4. Turi says:

   Do te jete kenaqesi tju shohim te lidhur me zinxhire ne shesh. Edi Rames do ti rruani bythen sepse e kane votuar dhe e mbeshtesin 1 milion votues. Hani m.t ju dhe llapni sepse e djathta nuk vjen me ne pushtet per nje 20 vjet.

  5. alo says:

   o Nik!
   o qelbanik!!!!

 2. az says:

  ku e gjete te drjten ti ore maskara te flasesh me kete gjuhe(eshte fjala per kreshnik spurdha),kane faj prokuroret e koruptuar qe nuk te fusin ne burg ty maskaraj i lindur spiuni i udb-es,kryeministria nuk eshte e jotja (kryeministrit ti hash mutin )

  1. elona says:

   prokuroret kane pagu taksen te ky qe jane be prokurore, si do e fusin mrena?

 3. Aureli says:

  Ti te ha mun o kelysh i saliut! mos harro merr edhe dylbite te shohesh detin qe shiti miku jot i protestes lyli.

 4. Leonardo says:

  Enxori prapë fytyrën ky sharlatan patriot

 5. fil says:

  ik o mbaruar….ha m**** in e sales

 6. DANIEL says:

  Vetem per kete kercenim qe bene ky zotni duhet arestuar. Rama eshte i zhgjedhur nga shumica dhe Spahiu nuk mundet te dale te dhunoi voten. Perse heshte e qendron pasiv kryeprokurori ?

 7. llalla kosi says:

  ik o bole…….

 8. DRINI says:

  Ik or trap. Keshtu thoje edhe per Saliun 4 vite me pare..K…Kanari

 9. Kaci says:

  Ti rruash trapin. B.q.

 10. Enrico says:

  O Kreshnik.o legen e sahan lepires. I pa burre e deshtak .

 11. Zheminzhibau says:

  Kreshnik bolja,do mbushi sheshet,ik mor bole,vendi eshte ne prag zgjedhjesh,po ke bythe bej fushate e te shikosh sa vete te vijne pas,dhe mos guxo mor bole e serbise te mbjellesh kaos se do ta pesosh keq,vendi ka hyre ne normalitet institucional dhe po rimekembet pas kaosit qe la padroni yt,vec rimekembja e cezit dhe e sektorit te energjise mjafton per ta rivotuar qeverin,dhe kjo eshte si dita me naten dallim me rrumpallhanen e PD,ku s paguante kush energjin,per te mos folur per reformat e tjera,ik bole dhe kupto qe je limon i shtrydhur

 12. xheJ eN Bi says:

  Doli laraska Spahiu dhe ben : krauu,krauu,krauu ,qe perkthehet :une ju ha mutin.

 13. Ozzi Osborn says:

  Kete Legen e ka futur Edi Rama si pyke ne opozite ,per ti trguar popullit ,”shikoni fytyren e opozites” keta legena duan pushtetin!

 14. LORA says:

  Hudhu nik-sorra me dylbi,
  hudhu sa pa t’a mbrritur reforma ne drejtesi,,,,ty shperfytyruesit korruptiv te tere piramides se gjyqsorit,nga poltroni I zv,kryetarit te KLD-se. Jam tuj prit me t’pa;o kellire kanceroze e tranzicionit.

  1. Lugati says:

   si hudhen perpjete kolopucat e lugatit kryeminister e para LORA KOMANDANTJA E flakte e partise…o ripjellja sa te marum jeni keni fryke nga kreshnik spahiu hajahaha trimat e xha jahos po dhiten ne breke…

   1. .... says:

    Ik mer @lugat tirons rrote kkkk gjo e trashe po toca njelet ju tironsit hahajahahaha si sbot i hajer ju shkerdhefsha Xhamijat qe ju kon lon 100 vjet mrapa komunitet tarallakesh

 15. shqip says:

  Per sorrat e zeza. “Ata Jane mizorira qe po vijne me zinxhira, te na lidhin kembe e koke , te na bejne varr e grope “. Po para se te rrethosh qeverine e dale nga populli, e ke matur mizuren e kyçeve o idiot. Te marrin e te plasin Brenda ty dhe ata shpellaret qe ke perreth. .

 16. jon says:

  kush je ti more bajge qe do te shkaterrosh vendin tiranen? zinxhiret perdori per salen e lulin …..qelbesire…….na u beke trim pty,fare muti……

 17. lulashi says:

  Ik ore by…. palare. Ti qe bertisje kater vite me pare te fusim ne burg qytetarin Sali Berisha. I pafytyre!

 18. Futja kot says:

  Me koqe kandari se ky legeni se ben me nena. C’eshte ky debil qe duhet mbyllur ne psikiatri. O milet e kuptoni se me cfare njerez eshte drejtuar ky vend dhe te mendosh qe ky palaco ka qene N/Kryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise. Fare e keqe. Kapeni kete idiot e plaseni brenda se nuk ka per tu kujtuar njeri per te.

 19. korcari1 says:

  Thjesht bir kur..

 20. DAVID says:

  Doli ne media ku agjenti I Sali-Protopapes,se ky vdes per te dale ne media Policia e SHtetit duhet te veproje neser me ata persona qe djegin dhe shkaterrojne .

 21. tomorri says:

  Jam shqiptar por ju bej me dije se jam shume i vjeter per te perdorur forcen,se po te ishja ne kohen time ketij dobiçi personalishte do tja tregoja vendi qe meriton dhe qe po e kerkon me qiri.
  Nejse kur njeriut i del boja fare nuk ka me se çfar te humbase dhe ben keshtu si ky palaço.Te pyes or armik i ketij populli ti dashke te izoloshe Ramen por dije mire se nuk izolon dote 1 miljon votat e shqiptareve do apo nuk do ti o funderrine fekalesh.
  Te shohim se çfar thua ti dhe çfar do te thote populli shqiptar.
  Por dije kurre nuk do behesh pjes e politikes ne ate shqiperi qe te njef si parja e kuqe.

 22. Abdurahim Ashiku says:

  “MEDIUMET” E 18 SHKURTIT DHE NJË MESAZH POPULLOR
  “Kur i zoti i shtëpisë është në hall del e i shpërndan vetë lajmërimet për mort”

  Çdo ditë, katër apo më shumë herë kryelajmesh në ekranet e vegjël tokësorë e satelitorë, shohim kryetarin e Partisë Demokratike Lulëzim Basha të shpërndajë ftesa për mitingun e madh elektoral të forcës së tij politike më 18 shkurt 2017.
  Ua jep në dorë kujtdo që kap rrezja e krahut të tij…
  Kaq shumë ftesa, shpërndarë nga një kryetar partie, nuk janë parë apo dëgjuar ndonjëherë.
  I ndan me kaq përkushtim sa shpërndarësit e fletushkave ngjitur në portat e ashensorëve me lajmërime për “zhbllokim WC-sh” e kanë zili.
  I ndan me kaq dashuri sa shpërndarësit e fletëve për mediume në salla të errëta për të biseduar me njerëz në “botën” tjetër ndjehen të vjedhur shpirtërisht.
  Ftesë shpërndarës u pa në median e shkruar edhe Nik Spahiu, Besniku i madh i Bashës si gjithnjë në ekstrem të drejtëzës pambarim. Niku paralajmëroi kobshëm se “më 18 shkurt Tirana do të jetë në zjarr dhe se në zgjedhje do të shkohet pa kryeministër”.
  Ftesa “kuqe e zi” e Spahiut është: “Do të rrethojmë kryeministrinë 30 ditë, të mos shkulemi nga sheshi deri sa t’i rrëzojmë”.
  Ftesa e Palokës është: “Në zgjedhje do të shkojmë pa Edi Ramën kryeministër”.
  Berisha në Kuvend shpërndau “40 ftesa”, dyzet thirrje për dhunë e destabilizim…
  Ftesat bien erë ’97-‘98’, erë dhune e shkatërrimi, erë vrasjesh e dhunimi, erë shkatërrimi me themele të Shqipërisë për ta çuar përfundimisht, jo në Evropë, por në Gropë…
  Në skenën politike shqiptare, me ftesa në dorë për “Tiranën në zjarr”, kanë dalë përsëri ata që e dogjën dhe e shkatërruan Shqipërinë. Kanë dalë me pishtar në dorë.
  Populli ka një fjalë të urtë:
  “Kur i zoti i shtëpisë është në hall del e i shpërndan vetë ftesat për mort”.
  Berisha, Basha e Kompani janë në hall…
  Janë përpara Vetting-ut, autopsisë të keqbërjes së tyre, vrimës së gjilpërës nga duhet të kalojnë…
  Ftesat për djegie e shkatërrim janë alternativa e vetme për të shpëtuar.
  Zoti mos e dhëntë!…
  Abdurahim Ashiku
  Athinë, 12 shkurt 2017

 23. Tefiku nga Lapuleci says:

  Qe ky Spahiu eshte thjesht i cmendur, kete, jo nje mjek apo infermier e ve re me nje veshtrim qofte edhe siperfaqsor, por edhe Njaziu qe kemi ne ne Fier do shkulej gazit po ta degjonte. Megjithese ky i merr te keqen Njaziut, pasi ai eshte nje engjell qe nuk trazon askend, jo si Kreshnik Spahiu nje vemje katerciperisht binadale dhe e peshtire.

 24. Bena says:

  O niku zhapiku kam nje mendim meqe to do do jesh I fundit ne protest dhe mbase do kesh etje per uje ,do ti lutemi zotit EDI RAMA te Dali me dritare te bej shurren dhe ti mbaje gojen hapur dhe shuaj etjen me shurre para se te vesh ne shtepi o zog haleje

 25. shaqo says:

  Jepini nje cope lecke te fshije qurrat e jarget.

 26. mirel says:

  Nuk e dua Ramen me gjithe shpuren e tij koncesionare, po kur e thote ky turimut kam probleme me neverine.
  Ky maximumi do rrahur me bythe jashte.

 27. Gjeme madhi Karkalec says:

  O karkalec i shpifur dhe tyme madh.
  Merr dhe guxim ti te besh gjema te medha
  Ne te sateme me zinxhira e rrota do ja vesh Ne
  Qafe vetes tende or mi halesh
  Kerkush nuk te ka. ne llogari o bajge

 28. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Ke do lidhesh me zinxhir ti more bishtuk keeee?Ramen?
  Po Rama ka manallin me te madh se ty.
  YYyy……Kellire tranzicioni.

 29. Ham ham says:

  O njeri i paskrupullt dhe te imagjinosh qe per pak i mashtrove shqiptatet kur dole me kauzen se do te arrestoje Saliun. Ishte Rama qe ta nxorri bojen publikisht.
  Po sherbetor i Salistanit ke qene dhe do te jesh

 30. sokrat says:

  Kush eshte ky idiot qe bertet se do te bllokoje punen e qeverise dhe mbylle me zinxhire Kryeministrin? Ca kujton se eshte gardian burgu dhe Kryeministri nje i burgosur? Ik o idiot, o vegel e kurdisur! Protesto nese do brenda rregullave, por mos te shkoje mendja se mund te heqesh me force nje qeveri te zgjedhur nga ata qe nuk do te jene ne ate l… proteste!

 31. Genti says:

  O Kreshnik! Mos u largo nga sheshi pa i mbushur xhepat me leke.Ashtu sic i mbushe 4 vjet me pare, llape sa llape pastaj shkove te Rama ju ule ne gjunje dhe bere ate qe di te besh me mire,GOJORE.

 32. fieraku4u says:

  DOLI BAJGA NIKU SPAHIU.

 33. ceni says:

  Ik o loqe , ri aty tek sheshi…bythac!

 34. shba says:

  Kreshik ke emrin por nuk je keshnik je nje lolo qe shkon pas atij qe te hedh ndonje kocke per te lepirepas Tiranes,pas plepave si drejtor,u ushqeve me fonde eurpjana disa vjet ne zyren e mbrojtjes te drejtave te qytetarve qe i mashtrove dhe i genjeve per te drejten e prones e si zgjidhe asnje te drejte,pas kesaj kape pushtetin me te larte ne drejtes zv.kryetar i KLD,Saliu te shkarkoje dhe te telendisi e te talli deri sa te la pa pune deri sa krijove partine kuq e zi per te fituar ndonje vote deputeti dhe kete nuk e arrite.Ti ke shkaterruar sistemin e drejtesise me keto gjyqtare qe ke emruar ne gjykatet me te rendesishme te shqiprise qe i nxore nga kursi i plepave dhe marrin vendime ne emerin e republikes sikur kjo te ishte prone e babait tyre,ti emrove vellane tend nga nje gjykate province si kurbini ,ne gjykaten e apelit te Durresit gjykata me e rendesishme jpas asaj te Tiranes.Ky pinjoll i familjes tende te pa themelte ka bere kaq para sa thote se i ka fituar me lloto,si puna e jote qe thua se te kan vjedhur votat per tu bere deputet.Provoje kete qe thua or njeri i cmendur ti vesh zinxhiret deres Kryeministrise dhe ke per te pare se ku do te perfundosh ne darke,nuk ka cte beje as vellai palaco Klinton Spahiu tifozi i futbollit spanjoll me bileta te sposurizuara avjoni,hoteli e stadiumi nga personat qe kane ceshtje qe gjykohen prej tij me mandat gjyqtari te dhuruar nga ti pa personalitet e moral,nje rrugac i marre nga rruga e bere gjyqtare apeli,njesoj si ti Provoji keto qe thua se do ti besh dhe do te marresh pergjigjen qe merret kur shkel ligjin

 35. q..derri kreshnikun ne b.. says:

  o hale kombetare . po ska shtet s ak ligj s ka asgje se e shifte bytha jote e hajdutit se ku ishte. per ty dhe topin po behet mor qelbo vetingu. ti duhet te ishe ne qenef tani. ju te dy i vute prokurore e gjyqtare perkundrejt cmimeve marramendese te punesimit. patjeter do protestosh se te vin eti shkulin bolet e holla ato. te kane pagu dhe ti do llapesh. o shtet o shtet o mut o mut qe mi le te llapin keto hale

 36. Bajga spahiu says:

  Shko mor bajge funderrine berishiste

 37. Tani says:

  Me zinxhire do Zoti te mbyllin ty , atje ne CMENDINE. ti o trap ne Cmendi do perfundosh. Si nuk ju vjen turp e zorr , qe ju duket vetja se jeni dikush o HIC .

 38. ed rama kryeministri ripjelljes says:

  o populli rilindjes te dashur ushtaret e mi qe do me mbroni deri me vdekje si me 21 janar…lejini komentet dhe dilni ne rruge te boni fushate per zgjedhjet e 18 qershorit

 39. Rigoni says:

  Mjere ti o Niku qe ke ikur per Leah….

 40. Spiro says:

  Komentet e zagarit te paguar ngha gomari rama. rtik Mero legen baze qeni nme burg doperfundosh me kete gazete pacavure te felliqur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje